Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Motociklininkai treniravosi saugiai važinėti rudenį

Renginio akimirka
Organizatorių nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Motociklų sezonui artėjant prie pabaigos motociklininkai neskuba savo metalinių draugų pastatyti į garažus. Penktadienį Aukštadvario trasoje vyko motociklų entuziastams skirtas saugaus eismo ir įgūdžių tobulinimo treniruotė.

Kaip teigė vienas renginio organizatorių Lietuvos motociklų žiedinių lenktynių prizininkas bei vairavimo mokyklos „Motoakademija“ vadovas Rimantas Bešėnas, atėjus rudeniui eismo sąlygos eismo sąlygos tampa iššūkiu  ne vienam motociklo vairuotojui.

„Drėgmė ant kelio , žvyras, balos ir kt. Eismo sąlygos akivaizdžiai pablogėja. Ir tam reikia pasiruošti, tobulinti įgūdžius, kurie leistų automatiškai spręsti esamą situaciją. Tam, kad  nereikėtų galvoti, kaip čia atsiradusią balą apvažiuoti, o  galėtum, kaip įprasta, stebėti eismą, pėsčiuosius, kelio ženklus, ir t.t. “ – sakė „Motoakademija“ vadovas Rimantas Bešėnas.

Organizatorių nuotr./Renginio akimirka
Organizatorių nuotr./Renginio akimirka

R.Bešėnas pastebėjo, kad vairavimo aikštelėse reikalingus įgūdžius sunkiai įgysi.

„Motociklų vairuotojus bei entuziastus kvietėme į kartodromą , nes čia galime saugiai pasibandyti važiuoti tokiomis sąlygomis, kurias sutiksime ir didžiųjų miestų gatvėse. Lietuvoje vairavimo mokyklų aikštelėse vargiai tai įmanoma“ – pastebėjo Rimantas.

Renginio metu kiekvienas galėjo išbandyti naujus Honda motociklų modelius, kuriuos renginiui pristatė „Honda“ atstovas Baltijos šalims UAB „Nippon Auto“.

Organizatorių nuotr./Renginio akimirka
Organizatorių nuotr./Renginio akimirka

Važinėja iki pirmojo sniego

Pasak renginyje apsilankiusio tolimų kelionių motociklu entuziasto Aido Bubino, pasimokyti iš lenktynininkų  trajektorijų, kaip teisingai važiuoti, yra gerai. Jaunimas įgyją supratimą, kad  važiavimas tiesiai yra vienas dalykas, o manevravimas – dar kitas.

„Kuo daugiau tokių renginių, tuo mažiau bus lakstančių gatvėse. Nes pavažinėjus trasoje ateina supratimas, kad ne viską dar moki. O ir gatvės ne vieta lakstyti. Jei nuslysi trasoje ten nebus nei kito automobilio, nei pėsčiojo. Aplinkui lygu, žolė, todėl labiausiai nukentės  motociklas, o ne aplinkiniai“, – kalbėjo A.Bubinas.

Organizatorių nuotr./Renginio akimirka
Organizatorių nuotr./Aidas Bubinas

Vasarą motociklu įveikęs 23 tūkst. km maršrutą Murmanskas-Magadanas-Murmanskas Aidas įsitikinęs, kad motociklų sezono uždarymo renginys yra puiki tradiciją, šventė, po kurios drąsiai galima ir toliau važinėti. 

„Dar tik rugsėjo galas, todėl dar bent iki lapkričio yra geras mėnuo. Žinoma tiems, kurie su pirmomis šalnomis pastato motociklus. Bet yra ir tokių, kurie  pastato motociklus tik iškritus pirmam sniegui. Pavyzdžiui kaip pernai. Sniegas pasirodė tik sausio mėnesį. Taigi, neprisiriščiau stipriai prie sezono,“ – sakė motociklininkas.

Pasak A.Bubino, važinėjant rudenį reikėtų prisiminti, kad tiek asfaltas, tiek oras yra šaltesnis.

„Padangos nebesukimba taip, kaip esant šiltam orui. Bet tai išsprendžiama pasirinkus minkštesnes padangas. Jeigu nėra galimybės, tuomet svarbu tinkamas greitis. Ypatingai posūkyje,“ – atkreipė dėmesį A.Bubinas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas