Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 20d. 22:05

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas: šio Dakaro aukų skaičius dar gali padidėti

Pirmasis iš Dakaro dalyvių pirmadienį į 15min studiją iš Kauno atskubėjo motociklininkas Arūnas Gelažninkas. „Zigmas Dakar Team“ atstovaujantis Arūnas šiais metais Saudo Arabijoje užėmė 30-ąją vietą bendroje įskaitoje. Pernai Peru buvo 24-as.

Visa informacija iš Saudo Arabijos ir testai apie Dakaro dalyvius –15min GAZAS „Facebook“ paskyroje ir specialiame 15min Dakaro ralio polapyje.

Arūnas Gelažninkas šiame Dakare patyrė visko: ir techninių gedimų, ir akmenų atakų, ir kritimų. Puikiai fiziškai pasirengęs atletas neslepia, kad iki šiol jam maudžia visą kūną. Tokia tikroji Dakaro, reikalaujančio begalinės ištvermės, kaina.

Lemtinga 5-oji Dakaro diena

Arūnas Gelažninkas kalbėjo atvirai: kritimas 5-ąją Dakaro dieną buvo kritiškai svarbus. Po to Arūnas ėmė važiuoti žymiai atsargiau, labiau saugojosi, nerizikavo.

„Neatsimenu, ar gyvenime esu tiek daug skridęs“, – prisimena Arūnas tą nemalonią akimirką. Tą dieną teko važiuoti dykviete tarp vadinamųjų „camel grass“ kupstų. Jie kieti, todėl, kliudžius ratu, motociklą labai sumėto.

Atsigavęs po kritimo, motociklininkas apsičiupinėjo, ar visos kūno dalys sveikos, pasukiojo galvą, pajudino galūnes. Jautėsi prastai, bet bandė važiuoti toliau. Pirmus 10 km dar nebuvo atgavęs koordinacijos, todėl vėl vos negriuvo.

Smarkiai kentėti reikėjo ir 3-iąją Dakaro dieną. Iš pradžių Arūnas gavo smūgį akmeniu tiesiai į kelį. Akmuo atskriejo iš po draugo rato. Tą dieną trasoje tvyrojo daugybė dulkių, todėl motociklininkai stengėsi važiuoti poromis, kad vienas kitam tokiu būdu padėtų. Tačiau išėjo priešingai.

Deja, tą pačią dieną Arūnas susižeidė ir kitą koją, kai krisdamas ant savęs užsivertė ir motociklą.

Dakaras su gedulo ženklu

Deja, šis Dakaras buvo negailestingas ypač motociklininkams. 7-ąją dieną sustojo legendinio Paulo Goncalveso širdis. Arūnas abejoja, ar motociklininką ištiko širdies smūgis. Jis neatmeta galimybės, kad patyręs atletas iš Portugalijos patyrė avariją, o širdis buvo jau pasekmė. Pasak Arūno, P.Goncalveso motociklas buvo labai suniokotas. O tai – ženklas, kad įvyko didelė avarija.

Tačiau labai gali būti, kad ši auka – ne vienintelė 2020 m. Dakaro ralyje. Arūno žiniomis, 11-ąją ralio dieną (antrąją maratono dieną) avariją patyręs Olandijos motociklininkas Edvinas Straveris (Edwin Straver) buvo nugabentas į Rijado ligoninę po to, kai jo širdis jau buvo sustojusi 10 min. Bent jau tokią informaciją pateikia motociklininko šeima.

Vėliau komos būsenos motociklininkas išgabentas į Europą, jo gyvybę palaiko tik aparatūra. Vilčių išgyventi – vis mažiau.

Visą pokalbį su Arūnu Gelažninku žiūrėkite čia:

Prizą už klausimą laimėjo skaitytojas Paulius Černas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas