Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 spalio 25d. 15:52

Motociklininkų merginos: stiprios, mėgstančios sportą ir palaikančios savo vyrus

Kotryna Kniežaitė ir Aras Gibieža
Asmeninio archyvo nuotr. / Kotryna Kniežaitė ir Aras Gibieža
Užtektų vienos rankos pirštų suskaičiuoti tituluočiausius ir vis dar sportuojančius Lietuvos motociklininkus. Stebėdama juos keletą metų, be visų būtinų savybių – tvirto charakterio, nuoseklumo ir atkaklumo – atradau ir dar vieną bendrumą: čempionai turi ilgametes drauges.

Kalbinu motociklų akrobato Aro Gibiežos, motokrosininko ir „enduro“ sportininko Arūno Gelažninko bei plento žiedo lenktynininko Šarūno Plado merginas.

„Šalia sportininko turi stovėti tvirta moteris“

Kotryna Kniežaitė, Aro Gibiežos ilgametė mergina, yra kilusi iš Vilniaus, čia ir gyvena. Nors merginai tik 23-eji, su Aru draugauja jau šešerius metus. Mergina visą savo vaikystę ir paauglystę skyrė šokiams, o nuo penkiolikos metų jau dirbo šokių trenere. 

Asmeninio archyvo nuotr./Kotryna Kniežaitė
Asmeninio archyvo nuotr./Kotryna Kniežaitė

„Ketverius metus studijoje treniravau vaikus ir paauglius“, – sako Kotryna, šiuo metu su Aru daug laiko praleidžianti keliaudama po įvairius renginius bei varžybas. Grįžę į Lietuvą jiedu turi daug darbo ir čia. 

„Su Aru susipažinome per draugus. Tai buvo vasario mėnuo, artėjo pavasaris. Išties gražus metas. Tik pamačiusi jo akis, iškart jį įsimylėjau ir supratau, kad tai – mano žmogus. Esame laimingi ir laiko neskaičiuojame“, – džiaugiasi Kotryna.

Prieš keletą metų mergina kartu su Aru pasirodė ant motociklo: „Atliekant triukus kartu yra neįtikimas jausmas, užlplūsta beprotiškai daug adrenalino  ir išties įspūdingos emocijos. Man labai patiko.“ 

Nors turi ir motociklo teises, šiuo metu K.Kniežaitė laisvalaikiu važinėja su motoroleriu „Piaggio Vespa“. 

Ar tai, kuo užsiima Aras, Kotryną gąsdina? „Aro sportas mane žavi ir aš labai juo didžiuojuosi. Žmogus turi išskirtinį talentą ir aš visada jį palaikiau ir palaikysiu. Sutinku, kad šis sportas yra pavojingas, bet man žiūrėti tikrai nėra baisu: žinau kiekvieną jo triuką mintinai ir matau viską anksčiau laiko, ką jis ruošiasi daryti. Yra keli triukai, dėl kurių visada išgyvenu, kad tik jie pavyktų.“

Sutinku, kad šis sportas yra pavojingas, bet man žiūrėti tikrai nėra baisu: žinau kiekvieną jo triuką mintinai ir matau viską anksčiau laiko, ką jis ruošiasi daryti

Tokiais mergina įvardina kėlimą ant rato atbulomis, taip pat naująjį sportininko triuką – užlipus ant vairo be rankų suktis ir gaudyti balansą tik kūnu. 

„Kai labai myli žmogų, jaudiniesi dėl jo, kad tik viskas būtų gerai. Tiesa, kartais ir klykiu iš laimės, nes jo užsispyrimas pakėlė motoakrobatikos kartelę visame pasaulyje vykstančiose varžybose. Daug sportininkų pripažįsta, kad Aras yra tiesiog kitame lygyje. Tai, ką daro jis, daugelis net neįsivaizduoja, kaip įmanoma padaryti, nors patys užsiima motoakrobatika.“

Tai, kad Aras yra geriausias pasaulyje, pasak Kotrynos, lėmė  jo užsispyrimas, gyvenimas tik šiuo sportu, rami būsena, siekis niekada nepasiduoti ir ištvermingumas. Kotrynos manymu, kiekviena Aro pergalė jam yra svarbi, nes tai – dar vienas žingsnis tobulėti. 

Koks buvo įsimintiniausias A.Gibiežos pasirodymas? „Italijoje per „Drag way 2015“ renginį. Čia žmonės beprotiškai jį palaikė, rėkė, klykė, net kai kurie klaupėsi ant kelių, o po renginio gerbėjų eilė stovėjo tris valandas, kol gavo nuotrauką ir parašą iš Aro. Žmonės jį lygino net su Valentino Rossi“, – gražų reginį atsimena K.Kniežaitė.

Mergina nesureikšmina fakto, kad ji yra čempiono panelė, nors neneigia, kad labai smagu turėti  tvirtą ir ryžtingą vyrą šalia, kuris yra daug pasiekęs ir nenustoja siekti naujų podiumų. 

„Manau, šalia sportininko turi stovėti taip pat tvirta ir stipri moteris, kuri neverkšlentų dėl menkniekių, nebijotų iššūkių ir sugebėtų prieš startą visuomet jį palaikyti su šypsena. Kuri rūpintųsi jo sveikata ir gerove, globotų, suteiktų  džiaugsmą ir norėtų matyti laimingas vyro akis. Tokia, kuri visada eitų šalia bet kokiomis gyvenimo akimirkomis“, – apibendrina A.Gibiežos ilgametė mergina Kotryna.

Asmeninio archyvo nuotr./Lina Markevičiūtė
Asmeninio archyvo nuotr./Lina Markevičiūtė

Prisideda prie pergalės ramybe

Lina Markevičiūtė, 10 kartų Lietuvos čempiono Šarūno Plado gyvenimo draugė, gimė, augo ir džiaugiasi, kad gyvena Vilniuje. Nors Vilniaus universitete krimto humanitarinius mokslus, gyvenimą susiejo su inžinerija ir dirba įgaliotame „Toyota“ servise. „Dažnai sakau, kad nedirbu – tiesiog darau tai, ką mėgstu“, – teigia Lina.

Kaip pomėgius L.Markevičiūtė įvardina sportą, taip pat mėgsta išbandyti vis naujus dalykus: šią vasarą laipiojo juostomis cirko akrobatikos užsiėmimuose, išbandė vandenlentes, šoko parašiutu. „Nauji potyriai kutena mane iš vidaus. Tiesa, vis neišdrįstu Šarūnui pasakyti, kad svajoju nusiskusti plikai, įdomu, ar jam tai patiktų“, – juokiasi moteris. 

Nors motociklų sportas, kaip ir bet kuris kitas profesionalus sportas, Linai atrodo pavojingas, stebėdama Šarūną trasoje ji džiaugiasi ir žino, koks ramus ir šaltakraujiškas jis yra trasoje. „Suprantu, kad labiausiai prisidėsiu prie jo pergalės būdama supratinga ir rami. Visada tikiu jo profesionalumu.“

Suprantu, kad labiausiai prisidėsiu prie jo pergalės būdama supratinga ir rami. Visada tikiu jo profesionalumu.

„Šarūnas yra labai tvirto charakterio: reiklus sau, užsispyręs, darbštus ir mėgsta iššūkius – mano nuomone, tai ir yra tos savybės, kurios padeda jam pasiekti aukštų rezultatų. Labiausiai mane žavi jo santūrumas ir nuoseklus užsispyrimas. Tai neįtikima – jis niekada nesureikšmina turimų pasiekimų ir vis nuosekliai siekia naujų“, – savo vaikino savybes išskiria mergina.

Lina mėgsta žiūrėti ir analizuoti, kaip trasose važiuoja Š.Pladas, nepraleidžia net treniruočių: „Galėčiau ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kiek kartų nebuvau varžybose per tuos 6-erius metus, kai esame kartu.“ Be to, mergina mėgsta fotografuoti profesionalų motociklų sportą. Kai kuriose Europos trasose fotografui galima prieiti labai arti lekiančių motociklų, o tai, pasak Linos, – jaudinantys pojūčiai. 

Asmeninio archyvo nuotr./Lina Markevičiūtė
Asmeninio archyvo nuotr./Lina Markevičiūtė

Mergina ir pati vairuoja motociklą jau apie dešimt metų ir iki šiol su nostalgija atsimena savo pirmąjį „Suzuki GSXR 600“: „Jis buvo nuostabus – toks, apie kokį svajodavau. Atsisėdusi ant motociklo pamirštu viską – tai nepakartojamas laisvės pojūtis. Pažintis su Šarūnu mane daug ko išmokė ir sudrausmino. Nuo tada sportiniu motociklu nebevažinėju miesto gatvėse.“

Mieste, kiek leidžia Lietuvos orai, L.Markevičiūtė laksto motoroleriu „Piaggio Vespa“. Tai, anot Linos, labai patogu ir stilinga, be to, visada galima važiuoti su suknele.

Asmeninio archyvo nuotr./Lina Markevičiūtė ir Šarūnas Pladas
Asmeninio archyvo nuotr./Lina Markevičiūtė ir Šarūnas Pladas

O ką reiškia būti čempiono panele? „Ką reiškia būti panele, žino visos mielos panelės. O būti čempiono panele, reiškia dar ir sugebėti stovėti ant aukštakulnių batelių, plačiai šypsotis ir išlaikyti skėtį net tada, kai vėjuota“, – juokauja Lina. 

„Šarūno mergina esu būtent aš, nes galiu po varžybų naktį parvairuoti autobusiuką, verdu stebuklingą baravykų sriubą, be to – taikliai išrenku bilietus į klasikinės muzikos koncertus.“ Pats Šarūnas, į klausimą „kodėl Lina?“ atsako lakoniškai: „Nes ji yra ta, kurios ilgai ieškojau“.

Nebuvo lengvai prieinama

Gita Rimdžiūtė, tituluočiausio Lietuvos motokroso ir enduro sportininko Arūno Gelažninko panelė, kilusi iš gražaus miestelio Pakruojo, bet jau ketvirti metai gyvena Kaune. Gita studijuoja ketvirtame kurse Vytauto Didžiojo universitete, Teisės fakultete. 

Asmeninio archyvo nuotr./Gita Rimdžiūtė
Asmeninio archyvo nuotr./Gita Rimdžiūtė

Mergina 12 metų šoko tautinių šokių kolektyve, bet atvažiavusi į Kauną šią veiklą sustabdė. Kadangi daug laiko praleidžia prie mokslų, pomėgiams nelabai lieka laiko. Bet jo atradusi niekada neatsisako Arūnui palaikyti kompanijos treniruotėse ir kartu važiuoja į trasas. „Aišku, neatsisakau ir į kiną nueiti ar su draugėmis linksmai laiką praleisti“, – šypsosi mergina.

Nors Gitai Arūno veikla atrodo labai baisus ir pavojingas sportas, mergina stengiasi kuo dažniau dalyvauti ir padėti jam varžybose. Net ir tada, kai varžybos vyksta ne Lietuvoje, seka jo rezultatus internetu. „Varžybose visada stoviu prie trasos, todėl, kai tik jis pravažiuoja, mes susimojuojame“, – teigia Gita.

O ar pati važinėja motociklu? „Noras visada buvo, bet niekada nevažiavau – motociklas man per didelis, tad net nulaikyti jį prireikia daug jėgų. Bet Arūnas ne vieną kartą yra pavėžinęs, ir per pačią trasą. Kai pirmą kartą važiavome, maniau, kad tai buvo pirmas ir paskutinis kartas! Bet tik nulipusi supratau, kad noriu dar. Todėl dabar dažnai paprašau, kad pavežtų.“

Asmeninio archyvo nuotr./Gita Rimdžiūtė ir Arūnas Gelažninkas
Asmeninio archyvo nuotr./Gita Rimdžiūtė ir Arūnas Gelažninkas

Pasak Gitos, Arūno pergales lėmė jo užsispyrimas ir atsidavimas sportui. „Jis niekada nenuleidžia rankų ir visada siekia pačių geriausių rezultatų“, – teigia G.Rimdžiūtė, su Arūnu draugaujanti jau trejus metus. Kita vertus, mergina džiaugiasi, kad nesusidūrė su jo didelėmis traumomis, nes nežino, kaip būtų reagavusi ir tai ištvėrusi. 

Kai pirmą kartą važiavome motociklu, maniau, kad tai buvo pirmas ir paskutinis kartas! Bet tik nulipusi supratau, kad noriu dar.

„Nežinau, ar kažkas pasikeistų, jeigu jis nebūtų čempionas. Manau, mūsų santykių tai nelemia. Bet, aišku, tuo didžiuojuosi, ir esu labai laiminga, kad jis priklauso man, o ne kitai“, – šypsosi mergina. 

Dėl ko Arūnas pasirinko Gitą? „Sunku pasakyti. Bet, matyt, turėjau kažką tokio, dėl ko susižavėjo būtent manimi. Nebuvau lengvai prieinama, turbūt dar ir tai galėjo jį pastūmėti nepasiduoti ir siekti, kad būčiau jo“, – svarsto G. Rimdžiūtė. Arūnas atsako lakoniškai: „Gita, nes ji graži ne tik išore, bet ir vidumi, man patinka jos vertybės ir tai, kad ji – gero būdo bei rami."

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

motociklininke.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas