Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mototurizmo ralis“ apjuosė Lietuvą motociklais

Mototurizmo ralis
Organizatorių nuotr. / Mototurizmo ralis
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Baltijos kelio dieną daugiau kaip 140 motociklininkų drauge su keleiviais keliavo po Lietuvą „Mototurizmo ralyje“. Ketvirtus metus vykstantis pažintinis – nuotykinis renginys kvietė su azartu pažinti šalį, atrasti mažiau žinomas vietas, restauruotus paveldo objektus.

„Siekiame sukurti šventę, įvykį, kur kiekvienas galėtų būti jos dalyvis, o ne tik stebėtojas, – teigė organizatorius Mark Dolgov. – Sulaukėme gausaus būrio dalyvių, tarp kurių ir veteranai – ankščiau dalyvavę. Jie dalyvavo stipriai papildę komandas naujais nariais, šeimomis, ne vieną komandą subūrė įmonės. Taip pat labai svarbu, kad prie idėjos palaikymo sparčiai jungiasi solidūs rėmėjai ir partneriai. Tikiu, kad ateityje turime didelę perspektyvą“.

Baltijos kelią minėjo važiuodami motociklais

Pasak renginio organizatorės Birutės Vaitkutės, renginio data pasirinkta ne atsitiktinai.
„Apjuosti Lietuvą motociklais yra taip pat smagu, kaip ir stovėti susikibus rankomis Baltijos kelyje. Ir kuo daugiau netradicinių būdų, tuo geriau – daugiau žmonių įsitraukia“, – sakė ji.

„Mane labai džiugina renginio idėja – aplankyti, pažinti. Taip pat, kad yra ne vienas startas, o po visa Lietuvą. Man tai yra labai gražu. Noriu padėkoti iniciatoriams, kad pasirinkote patį gražiausią miestą renginio finišui. Ir kad sugalvojote dar vieną būdą, kuris suvienijo drauge paminėti Baltijos kelio jubiliejų“, – džiaugėsi Birštono miesto vicemeras Juozas Aleksandravičius.

Organizatorių nuotr./Mototurizmo ralis
Organizatorių nuotr./Mototurizmo ralis

Tarp dalyvių ir smuikininkė

Po Lietuvą keliavusi smuikininkė Saulė Rinkevičiūtė, garsiojo dirigento Gintaro Rinkevičiaus dukra drauge su komandos nariais Romanu Parubec, Aleksandru Savicki ir Vadim Silicki neapsiėjo be nuotykių.

„Labai norėjome keliauti po Dzūkiją. Išsukome iš pagrindinio kelio. O ten neveikė mūsų turima navigacija, todėl patyrėme tikrą turizmą. Susipažinome su vietiniais, kurie mums labai padėjo. Parodė kelią, kur važiuoti. O kai vėliau supratome, kad kuro iki degalinės nuvažiuoti nebeužteks, jie maloniai įpylė“, – pasakojo kelionės nuotykius Saulė.

Sėkmę lėmė planavimas

Birštone miesto centre ant laimėtojų pakilos 1-ąją vietą užėmė tarptautinė olando Johan van Zutphen ir lietuvio Sergej Naumčik komanda „Qbis“. Antri – „Aido Bubino-Karcher“, kuris važiavo kartu su lenktynininku Vaidotu Žala, komanda.

Organizatorių nuotr./Aidas Bubinas ir Vaidotas Žala
Organizatorių nuotr./Aidas Bubinas ir Vaidotas Žala

Daugkartiniai renginio favoritai – „Restart Rokiškis“: Vilmantas Petrušonis, Kęstutis Ūselis, Saulius Rudokas, Rasa Petrušonienė, pasidalino 3-ąją vietą. Įspūdingas taures-lėkštes prizininkams įsteigė kompanija „Zepter International“.

„Turimo ralis, kuriame reikia važiuoti ne greitai, o tiksliai ir apgalvotai labai primena mano ilguosius važiavimus. Abiem atvejais pergalę lemia geras suplanavimas ir namų darbų atlikimas. Užsispyrimas taip pat. Šį kartą nepaklausiau intuicijos ir startui pasirinkome ne pačią tinkamiausią vietą. Prisidėjo ir lietus. Bet viso to nepaisant, mes Su Vaidotu buvome pasirengę pakvoti. Visą dieną jautėme ir komandos rėmėjų „Karcher“ atstovų palaikymą. Gerai praleidome laiką, aplankėme vietas, kuriose ankščiau neteko būti. Ačiū organizatoriams ir dalyviams už gerą nuotaiką“, – sakė A. Bubinas.

„Mes ruošėmės pergalei ir labai džiaugiamės, kad viskas įvyko pagal planą. Šis renginys – puiki proga nukeliauti į tas šalies vietas, kur daugelis mūsų greičiausiai nesugalvotume patys. Taip pat – galimybė susipažinti su bendraminčiais, kurių kiekvienais metais vis daugiau. Ačiū savo darbą profesionaliai darantiems organizatoriams“, – sutartinai kalbėjo laimėtojai Johan ir Sergej.  

Organizatorių nuotr./Mototurizmo ralis
Organizatorių nuotr./Mototurizmo ralis

Specialiomis nominacijomis apdovanotos merginų, veteranų, gausiausia komandos. Birštono miesto nominaciją tiesiai iš vicemero J.Aleksandravičiaus rankų priėmė  iš toliausiai atvykusi estų komanda: Marko Maearu, Raido Tammik su keleivėmis.
Įsitraukė valstybinės institucijos,

Trečdalis renginio dalyvių lankė Kultūros Paveldo Departamento (KPD) rekomenduotus paveldo objektus: Pakruojo ir Paežerių dvarą, Kėdainius. Daugiausiai klausimų atsakiusiems atiteko specialūs KPD prizai – knygų apie paveldą komplektai.

„Aplankėme šešis privalomus objektus: Pakruojo dvarą, Lyduvėnų tiltą, Medvėgalio kalną, Panemunės tiltą per Nemuną, Viešvilės šaltinį, Degsnės maumedyną su aukščiausiu maumedžiu Lietuvoje“, – vardijo šiauliečių komandą subūręs Darius Mitkevičius.

Organizatorių nuotr./Mototurizmo ralis
Organizatorių nuotr./Mototurizmo ralis

„Mototurizmo ralis – tai ne tik važiavimas motociklais, tai yra proga sužinoti daugiau apie mūsų šalį, todėl labai norisi padėkoti Kultūros Paveldo Departamentui ir jo vadovei Dianai Varnaitei. Jų pagalba, ruošiant išskirtinio įdomumo objektus, yra mums labai svarbi“, – dėkojo renginio organizatorius Dmitrij Ritchik.

Taip pat renginio idėją palaikė ir Lietuvos policijos pareigūnai bei Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas.

Pasak A.Toliato Keliavimas nėra tik važiavimas. Tai ir bendravimas, dalinimasis patirtimi. Tai ir vairavimo kultūra kelyje. Visa tai sustiprina bendrystės jausmą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas