Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Nemuno žiede“ rinkosi slalomo ir sprinto mėgėjai

Sprinto ir slalomo lenktynės „Nemuno Žiedo“ trasoje
Organizatorių nuotr. / Sprinto ir slalomo lenktynės „Nemuno Žiedo“ trasoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusį sekmadienį vienintelėje Lietuvoje „Nemuno žiedo“ lenktynių trasoje vyko „Sprinto ir slalomo čempionato“ pirmas etapas, sukvietęs 62 greičio mėgėjus ir nemažą būrį žiūrovų.

Kaip sakė šio renginio organizatoriai – lenktynės yra puiki galimybė kiekvienam Lietuvos vairuotojui tobulinti savo vairavimo įgūdžius. Ir tikrai, greta virš 300 arklio galių turinčių „Mitsubishi Lancer EVO“, bei „Subaru Impreza STI“ savo vietą rado ir šeimyniniai vienatūriai, ir mažalitražiai miesto automobiliai.

Lenktynės vyko dvejose trasose. Mažojoje, 900 metrų slalomo trasoje, galima buvo pasijausti taip, lyg būtum miesto spūstyje. Čia buvo galima pademonstruoti savo vairavimo įgūdžius net ir neturint galingo automobilio. Dažniausiai karštakošiai vairuotojai tokiose trasose pridaro klaidų, o laimi laiku stabdantys ir tinkamu metu pasukantys išmintingi vairuotojai. Pirmąją vietą šiose lenktynėse užėmė Tadas Petronis, trasą įveikęs per 54 sekundes. Pirmas, vairuojantis visais keturiais ratais varomą automobilį, buvo taip pat Tadas Petronis, tuo tarpu vairuojantis automobilį su priekiniais varančiaisiais – Tadas Ingelevičius. Greičiausiu vairuotoju, vairuojančiu galine ašimi varomą automobilį tapo Jonas Skrebūnas.

Sprinto trasa buvo skirta labiau patyrusiems vairuotojams. Ji driekėsi tiek miškingais asfaltuotais „Nemuno žiedo“ trasos pakraščiais, tiek pačia trasa. Tokioje konfigūracijoje, kaip ir įprastuose keliuose, buvo ir šlapio, labai apkloto, slidaus asfalto, ir sausų, automagistralę primenančių trasos ruožų. Tiesiose keturių kilometrų ilgio trasos atkarpose maksimalus greitis siekė net iki 160 km/val. Pavojingiausiose vietose buvo įrengtos greičio gesinimo zonos.

Organizatorių nuotr./Sprinto ir slalomo lenktynės Nemuno Žiedo trasoje
Organizatorių nuotr./Sprinto ir slalomo lenktynės „Nemuno Žiedo“ trasoje

Ilgojoje sprinto trasoje buvo galima pamatyti ir retų automobilių. Lietuvoje labai retai sutinkamas, jau ne pirmos jaunystės, „Datsun“ suko ratus su keliomis kartomis jaunesniais automobiliais. Tačiau gera nuotaika ir puikus oras leido vairuotojams džiaugtis kiekviena varžybose praleista akimirka.

Sprinto lenktynėse ant aukščiausio pakylos laiptelio lipo Rokas Steponavičius, 4 kilometrų vingiuotą trasą įveikęs per 2 minutes ir 22 sekundes. Visais keturiais ratais varomų ratų klasėje geriausią laiką parodė Ugnius Žiedavičius. Gausiausios, priekiniais ratais varomų automobilių klasės nugalėtoju tapo Andrius Lukoševičius. Galiniais ratais varomų automobilių klasėje konkurencijos neturėjo Lukas Švedas su retu „Toyota MR2“, kuriame variklis įmontuotas už vairuotojo sėdynės.

Be pačių lenktynių,  į renginį atvykę žiūrovai galėjo apžiūrėti „Juta Racing“ komandos „Porsche“ bei „Renault“ sportinius bolidus. Visą vasarą su jais buvo kovojama Europos trasose, kur nuskinta ne viena pergalė.

Kitas „Nemuno žiedo sprinto ir slalomo čempionato“ etapas vyks lapkričio 25 dieną. Renginio organizatoriai slapta tikisi „gamtos pokštų“, kurie dalyviams leistų save išbandyti ir esant nekasdienėms vairavimo sąlygoms. „Nemuno žiedas“ taip pat kviečia dalyvauti ir visus norinčius tobulinti savo vairavimo įgūdžius. Kaip sakė jau apsilankę renginio dalyviai – tam pakanka standartinio automobilio ir kokybiškų padangų.

VIDEO: I-as slalomo ir sprinto čempionato "Nemuno žiedo žiema 2012-2013" etapas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas