Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„NemunRing Winter Games“ varžybose dalyvauja ir patyrę, ir pradedantieji

„NemunRing Winter Games“ akimirka
Luko Misiūno nuotr. / „NemunRing Winter Games“ akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Su pirmuoju sniegu dvigubai išaugančios senų BMW kainos, vertę vis dar išlaikantys 25 metų senumo „Honda Civic“ bei kasmet augantis nebrangių, sportui skirtų detalių importas į Lietuvą gali reikšti tik vieną dalyką – mėgėjiško automobilių sporto atsigavimą.

Prasidėjęs su „Autoplius.lt Fast Lap“ varžybų serija, kuri pirmoji akcentavo pačio sportavimo esmę prieš dokumentaciją ir biurokratiją, mėgėjiško autosporto atsigavimas tęsiasi įvairiomis formomis ir tam yra keletas esminių priežasčių.

Visų pirma – ekonominis atsigavimas. Vis daugiau tautiečių gali sau leisti turėti nebrangų antrą automobilį, kuris skiriamas vairavimo malonumui patirti. Slalomo, sprinto ar bekelės varžybos savaitgaliais tampa puikia laisvalaikio praleidimo forma, pakeičiančia klubų lankymą tiems, kurie jau įžengė į trečiąjį gyvenimo dešimtmetį. Išaugusi nebrangių detalių pasiūla, rinkos nišą užėmusios pigios kiniškos padangos leidžia mėgautis šio sporto teikiamais malonumais tam neskiriant didelės šeimos biudžeto dalies ir tuo pačiu lavinant savo vairavimo įgūdžius – tai pirmąsias savo atžalas auginantiems išties svarbu.

Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka
Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka

Antruoju faktoriumi būtų galima pavadinti užaugusią „interneto kartą“. Tai žmonėms, kurie brendo informacinių technologijų vystymosi metu. Jie ne tik praleido didžiąją dalį savo vaikiškų dienų žaisdami įvairius auto lenktynių žaidimus, bet ir puikiai žino, jog bet kokios informacijos pirma reikia ieškoti „Google“ arba „YouTube“, tame tarpe ir žinių, kaip mėgėjiškai savo rankomis paruošti „bolidą“ lenktynėms.

Ši karta dievina „Ken Block“ filmukus ir yra matę visus Benedikto Vanago reportažus iš Dakaro savo išmaniajame telefone.

Lengva prieiga prie reikiamos informacijos panaikina dar vieną autosportą branginantį elementą – profesionalų mechaniką. „YouTube“ yra pilnas informacijos, kaip tinkamai modifikuoti ir lenktynėms paruošti gamyklinius automobilius, tad profesionalo konsultacijos, paslaugų ir svarbiausia – kainodaros prireikia jau gerokai pažengusiems.

„Autoplius Fast Lap“ nuotr./„Autoplius Fast Lap“ varžybos
„Autoplius Fast Lap“ nuotr./„Autoplius Fast Lap“ varžybos

Trečias ir turbūt svarbiausias faktorius, tai pasiūla. Prasidėjus su „Autoplius Fast Lap“, mėgėjiškų slalomo, sprinto ar drifto renginių, net mini-ralių pasiūla per keletą metų išaugo kelis kartus. Tai labai paprasti renginiai iš dalyvio reikalaujantys minimalaus pasiruošimo, žinių ir leidžiantys iš karto patirti greito vairavimo malonumus, be didelių investicijų ar laiko sąnaudų. Būtent tokio autosporto išpopuliarėjimas gali būti šiek tiek kaltas dėl profesionalių čempionatų dalyvių kaitos strigimo – į pensiją pasitraukusių pilotų nebepakeičia nauji, jauni talentai, nes galimybę patirti adrenalino antplūdį jie patenkina neperžengę profesionaliam sportininkui keliamų barjerų.

Pakalbinti antrus metus iš eilės mėgėjiškas varžybas organizuojantys „Tėvas Racing“ atstovai džiaugiasi, jog šių metų „NemunRing Winter Games“ varžybos visada sulaukia daugiau kaip 100 dalyvių susidomėjimo. Tarp jų – tiek sportininkai, palaikantys savo formą, tiek ir pirmus žingsnius greitame važiavime žengiantys žmonės. Šansas jiems varžytis vienodomis sąlygomis yra vienas iš esminių elementų, kurie traukia žmones jungtis.

„Labai daug reiškia ir išvystyta infrastruktūra – trasoje budi teisėjai, dalyviams esminė informacija suteikiama prieš važiavimus, popierizmo yra sumažinta iki minimumo, o norint tobulėti, yra į ką lygiuotis ir pas ką pasiklausti. Seniau turėjai tapti kokio klubo nariu ir dieną naktį skalbti „dosafo grindis“, kol gaudavai šansą pradėti ir važiuoti, treniruotis. Dabar viskas daug kartų paprasčiau, kas ir lemia stipriai augantį sportuojančių kiekį“, – pasakoja varžybų organizatoriai.

Jau artimiausią savaitgalį visi norintys vėl rinksis į Kačerginės „Nemuno žiedo trasą“, kur galės džiaugtis tikros žiemos teikiamais malonumais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas