Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos motociklų akrobatikos taurėje Kaune triumfavo suomis Joonas Vatenenas

Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Renginio akimirkos
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Suomis Joonas Vatenenas – pirmojo „Stuntriding Eurocup“ etapo nugalėtojas, per plauką įveikęs šių varžybų favoritu vadintą Arūną Gibiežą. Į renginį susirinko dalyviai ne tik iš Lietuvos ir jos kaimynių bei artimų valstybių, bet ir iš Vakarų Europos valstybių – Prancūzijos bei Ispanijos.

Teisėjai J.Vateneno pasirodymą įvertino 225 balais, A.Gibiežos – 221. Trečią vietą užėmęs prancūzas Kevinas Parussini surinko 214.

Trasos paruošimui – limonadas

„Žalgirio“ arenos danga buvo per slidi motociklininkams, tad ji prieš varžybas buvo specialiai paruošta. Kaip? Laistant limonadu. Ne bet kokiu, o „Coca Cola“ – kiti turi mažiau cukraus ir nėra tokie lipnūs.

„Išlaistėm daug, atrodo 15 pakuočių, kiekvienoje pakuotėje – po šešis dviejų litrų talpos „Coca Cola“ butelius. Dar kelis „Sprite“ išlaistėm, bet tas netiko – danga vis tiek buvo slidi“, – pasakojo vienas „Žalgirio“ arenos prižiūrėtojų.

Netrūko incidentų ir tarp motociklininkų. Lenko Lukaszo Belzo motociklas prieš pat startą sugedo, tačiau teisėjai geranoriškai leido jam vietoj antros vietos kvalifikacijoje startuoti paskutiniam. Motociklą susitvarkyti jis spėjo, tačiau paliko medžiagos skiautelę ant radiatoriaus ir ši viduryje pasirodymo užsidegė. Tai neišmušė lenko iš vėžių ir jis užėmė šeštą vietą kvalifikaciniame etape.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renginio akimirkos

Kvalifikacijoje – užsieniečių triumfas su lietuvišku prieskoniu

Kvalifikaciniame etape iš 22 dalyvių buvo net aštuoni lietuviai, tačiau daugumai jų pirmasis etapas nebuvo sėkmingas. Kiekvienas dalyvis turėjo po dvi minutes savo programai – per jas motociklininkai turėjo sužavėti ne tik publiką, bet ir tris teisėjus: prancūzą, olandą bei latvį. Publiką ploti privertė praktiškai kiekvienas, tačiau teisėjai dalyvius vertino griežčiau.

Tarp dešimties geriausių pateko tik vienas lietuvis – Arūnas Gibieža. Kartu su septyniais lietuviais kvalifikaciniame etape už dešimtuko ribų liko po du baltarusius ir lenkus bei vienas ispanas.

Septynių lietuvių nesėkmes kompensavo A.Gibieža – kvalifikacijoje surinkęs 223 balus, jis užėmė pirmą vietą ir trijų teisėjų buvo įvertintas net 32 balais geriau nei antrą vietą užėmęs suomis Joonas Vatenenas. Pastarasis publiką stebino savo greičiu – jis triukus atlikdavo važiuodamas didesniu greičiu nei jo konkurentai ir kartais atrodė, kad „Žalgirio“ arenoje padaryta erdvė triukams jam tiesiog per maža.

VIDEO: Arūno Gibiežos pasirodymas

Trys minutės šlovės

Finale motociklininkai galėjo parodyti daugiau triukų – kiekvieno programai buvo skirta po tris minutes. Ne paslaptis, kad pajėgiausi sportininkai kvalifikacijoje visų savo galimybių neatskleidė ir įspūdingiausius savo atliekamus triukus „taupė“ finalui.

Pirmas finalą pradėjo lenkas Vojcekas Hazelas. Jo trijų minučių pasirodyme netrūko žiūrovų ovacijų bei įspūdingų „Wheelie“ tipo pasirodymų, tačiau teisėjai jį vertino griežtai – paskelbus rezultatus, jis surinko 129 taškus.

Lenką iš pirmos vietos netrukus išstūmė trečias finale pasirodęs prancūzas Guillaume‘as Gleyo, neblogiau žinomas kaip „Guy Guy“. Jo šou įvertino ne tik žiūrovai, bet ir teisėjai – balų negailėjusi komisija prancūzui skyrė viso 204 balus.

Netrukus „Guy Guy“ iš „King of the hill“ pozicijos išstūmė jo tautietis Kevinas Parussini – surinkęs 214 taškų ir labai panašių įvertinimų iš visų trijų teisėjų, jis trumpam tapo „Stuntriding Eurocup“ lyderiu. 

Netrukus „King of the hill“ tapo A.Gibiežos kvalifikacinį rezultatą pagerinęs J.Vatenenas – teisėjai jo pasirodymą įvertino 225 taškais. Jeigu būtų vertinamas decibelų kiekis, tai suomį pagal žiūrovų ovacijas pralenktų nebent A.Gibieža.

Šio pasirodyms buvo paskutinis, kadangi kvalifikacijoje lietuvis užėmė pirmą vietą. Surinkęs 221 balą ir kiekvieną salėję buvusį žiūrovą rėkti privertęs lietuvis liko antras ir sakė besitikintis atsirevanšuoti balandžio 5 dieną „Siemens“ arenoje vyksiančiame antrame „Stuntriding Eurocup“ etape.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas