Netikėta sezono pradžia – B.Čirba su savo naujuoju BMW E92 „Eurofighter“ slydo Baltarusijos čempionate

Praėjusį savaitgalį daugkartinis Lietuvos šonaslydžio čempionas Benediktas Čirba išvyko į pirmąsias oficialias šio sezono varžybas – Baltarusijos „drifto“ čempionatą, kuriame pasitikrino ir BMW E92 Eurofighter konkurencingumą. Sportininkas užėmė 5-ą vietą.

Į varžybas susiruošė vos per porą dienų

Balandžio 24-25 dienomis vykęs Baltarusijos „drifto“ čempionato pirmasis etapas – nebuvo planuotas. Vos prieš porą savaičių MO muziejuje pristatytą BMW E92 Eurofighter automobilį netruko pastebėti kaimyninėje Baltarusijoje šonaslydžio varžybas rengiantys organizatoriai.

Būtent jie ir pasiūlė sudalyvauti čempionate. Ir nors sezono planuose šių varžybų nebuvo, „Urta drift“ komandai atstovaujantis lenktynininkas likus porai dienų iki varžybų naują, 950 AG išvystantį bolidą nusprendė išbandyti būtent Baltarusijoje.

„Į Baltarusiją vykome išsibandyti automobilį, prie jo priprasti ir suprasti, kaip jis elgiasi skirtingose situacijose. Manau, kad tai padaryti mums pavyko puikiai“, – dalinosi komentarais po varžybų B.Čirba.

Nors pagrindinis tikslas buvo kuo labiau prisijaukinti naują automobilį, komanda džiaugėsi ir pasiektais rezultatais lentelėje. Tiesa, naujam automobiliui krikšto išvengti nepavyko. Įnirtingose varžybose konkurentai paliko savo žymę ant nauju dizainu padengto kevlaro kėbulo.

Varžėsi dėl komandinės įskaitos

Nors dar neaišku ar sportininkui pavyks sudalyvauti ir likusiuose Baltarusijos „drifto“ čempionato etapuose, jau dabar su dar trimis lietuviais – G.Levicku, S.Bieliausku ir E.Kilbovskiu Benediktas varžėsi dėl jungtinės lietuvių komandos įskaitos.

Nors kvalifikaciją įveikė ir į TOP16-tuką pateko tik G.Levickas ir B.Čirba (E.Kilbovskis kvalifikacijoje liko 20-as, o S. Bieliauskas dėl techninių gedimų varžybų tęsti toliau negalėjo) – sėkmingas pasirodymas TOP16-os kovose komandai išplėšė 2-ąją vietą.

Gediminas Levickas tapo 3-čios vietos prizininku, o Benediktas Čirba per plauką liko nuo finalinių kovų ir užėmė 5-ą vietą. Etape triumfavo baltarusiai. Pirmoji vieta atiteko Nikolajui Litvinui, o antroji – Valerijui Ševeliovui.

„Jeigu varžybų tinklelyje atsiras vietos, bandysime dalyvauti visame čempionate, tačiau viskas priklausys nuo pasislinkusių Europos ir Baltijos čempionatų datų, kurių pirmieji etapai jau dabar yra atidėti bent mėnesiui“, – dalinosi ateities prognozėmis B. Čirba.

Dabar artimiausiuose sportininko planuose antrasis Baltarusijos „drifto“ čempionato etapas, kuris įvyks gegužės 15-16 dienomis Minske. Prioritetiniu šiemet laikomo Europos čempionato atidarymas perkeliamas mėnesiu ir vyks tą patį savaitgalį kaip ir antrasis etapas – birželio 24-26 dienomis, Norvegijoje.