O.Tanakas triumfavo Suomijos WRC etape, prie čempiono titulo sparčiai artėja K.Rovanpera

Sekmadienį Suomijoje baigėsi aštuntasis Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas. Jame triumfavo „Hyundai“ vairavęs estas Ottas Tanakas, kuriam tai antroji pergalė šių metų sezone. Anksčiau šiemet jis yra laimėjęs varžybas Italijoje.
„Hyundai“ komanda Suomijos WRC etape
„Hyundai“ komanda Suomijos WRC etape / „Hyundai Motorsport“ nuotr.

„Hyundai“ vairavęs estas O.Tanakas nugalėtojo titulą Suomijoje iškovojo už savęs palikęs tris „Toyota“ komandos ekipažus, iš kurių artimiausią, K.Rovanperą jis aplenkė kiek mažiau nei septyniomis sekundėmis.

Nors O.Tanakas ir iškovojo pergalę, jis nebuvo patenkintas automobiliu. Viename iš interviu po greičio ruožo finišo jis pareiškė, kad kelio sąlygos yra neblogos, tačiau vairuoti šį automobilį – tikras košmaras. Visgi panašu, kad su šiuo „košmaru“ estui susitvarkyti pavyko.

Trečią vietą iškovojo dar vienas suomis E.Lappi, kuriam savo šalyje ant podiumo pavyko žengti net ir po to, kai priešpaskutiniame greičio ruože jis vertėsi. Visgi sportininkas sugebėjo tęsti varžybas ir iškovojo trečią vietą, maždaug 17 sek. už saves palikdamas per žingsnį nuo podiumo likusį E.Evansą.

Po pergalės Estijoje estas O.Tanakas metinėje pilotų rikiuotėje pakilo į antrą poziciją ir vienu tašku aplenkė ekipos draugą T.Neuville. Pilotai turi atitinkamai po 104 ir 103 taškus. Tuo metu Suomijoje antras finišavęs K.Rovanpera ir toliau lyderiauja Pasaulio ralio čempionate su 198 taškais ir artimiausią persekiotoją yra pranokęs jau 94 taškais.

Konstruktorių įskaitoje ir toliau lyderiauja „Toyota Gazoo Racing WRT“ komanda.

Iki sezono finišo komandų laukia dar penki etapai. Lenktynės vyks Belgijoje, Graikijoje, Naujoje Zelandijoje, Ispanijoje ir Japonijoje.