Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 30d. 21:23

„Organicagro Racing Team“ duetas trečiąją „Perimetro“ dieną laimėjo finišuodamas trimis ratais

Varžybų akimirka
Komandos nuotr. / Varžybų akimirka
Varėnos apylinkių miškuose vykstančiose „Perimetro“ varžybose dalyvaujanti „Organicagro Racing Team“ komanda ir toliau nemažina apsukų. Vaidoto Paškevičiaus ir Gyčio Vercinsko duetas laimėjo abu trečiosios dienos greičio ruožus, kurių bendras ilgis siekė daugiau nei 100 kilometrų. Po šios dienos „Organicagro Racing Team“ dar labiau įtvirtino savo lyderystę klasėje, o toks rezultatas tapo puikia dovana gimtadienį švenčiančiam ekipažo šturmanui, rašoma pranešime.

Trečiąją „Perimetro“ varžybų dieną „Organicagro Racing Team“ komanda ir vėl paliko už nugaros visus savo oponentus. Lietuvoje sukurtu „Seat Leon Dakar“ automobiliu lenktyniaujantis Vaidoto Paškevičiaus ir Gyčio Vercinsko tandemas laimėjo abu greičio ruožus. Pirmame jie artimiausią varžovą pranoko kiek daugiau nei pusantros minutės, o antrame, kad nepasirodytų per mažai, pridėjo dar beveik šešias minutes.

Komandos lenktynininkas Vaidotas Paškevičius tvirtino, kad abu greičio ruožai šiandien vėl stebino savo painumu, tačiau itin tiksliai dirbęs šturmanas leido išvengti klaidų ir laiko duetas nešvaistė. Visgi šaltą dušą komanda patyrė antro greičio ruožo pabaigoje, kai nusimontavus padangai į finišą teko lėkti ant trijų ratų. Komanda nenorėjo gaišti laiko rato keitimui greičio ruože ir tokia jų strategija pasiteisino.

„Pirmame greičio ruože jautėsi šioks toks nuovargis, kadangi vakar visa komanda tikrai ilgai pavakarojo. Tvarkant mūsų kolegos Justino Pučio „Mitsubishi“ paaiškėjo, kad neturime vieno riebokšlio, todėl visi metėme pajėgas jį per naktį surasti. Buvo pakelta visa Lietuva. Galiausiai reikiamą dalį radome visai netoli nuo Varėnos – Alytuje pas mūsų draugą Rolandą Čižiką. Taigi, buvo šiokio tokio streso. Mes patys irgi iki antros valandos nakties prabuvome prie automobilių ir tik tuomet, kai buvo rastas sprendimas, ėjome ilsėtis. Ačiū labai komandos mechanikams, kurie dirbo iki penktos valandos ryto.

Todėl iš ryto pirmame greičio ruože nebuvome visiškai žvalūs, tačiau adrenalinas padarė savo. Startavę demonstravome susikaupimą ir klaidų nedarėme. Šturmanas Gytis Vercinskas, kuris šiandien švenčia jubiliejų, dirbo preciziškai tiksliai. Kaip krepšininkai per savo gimtadienius pasižymi rezultatyvumu, taip ir Gytis šiandien nepadarė nė vienos klaidos. Pirmas greičio ruožas šiandien buvo kiek greitesnis, smėlingesnis, o mūsų automobilis su 1,9 dyzeliniu varikliu čia pranašumo tikrai neturėjo. Bet galios trūkumą kompensavome tikslumu.

Antrame greičio ruože paspausti jau galėjome šiek tiek daugiau, bet reikėjo išlaikyti šaltą protą. Varėnos miškų „dopai“ labai techniški, labai siauri. Viena klaida ir automobilis jau medyje. Taigi, reikėjo rasti balansą tarp greičio ir saugumo. Kartais važiavome kaip drifte – skersi nuo vieno kelmo iki kito.

Tiesa, po aštrių posūkių šiek tiek „atsibortavo“ priekinis ratas ir pradėjo leisti orą. Likus keliems kilometrams iki finišo, aštraus stabdymo zonoje pajutau, kad priekinė padanga nusimontavo visai. Teko finišuoti pusantro kilometro važiuojant trimis ratais. Tačiau viskas gerai. Mechanikams automobilį parvežėme sveiką. Tik reikės sutvarkyti temperatūros daviklį, kuris sugedo. Salone neturėjome informacijos apie aušinimo skysčio temperatūrą. Tai kėlė nerimą, tačiau užduotis įvykdyta – laimėta dar viena „Perimetro“ diena“, – sakė Vaidotas Paškevičius.

Po šios dienos Vaidotas Paškevičius ir Gytis Vercinskas visureigių įskaitoje artimiausius konkurentus Merkį Saukevičių su Dariumi Leskausku lenkia jau beveik 17 minučių. Trečioje vietoje esantis Aivaro Kavaliausko ir Šarūno Palioko tandemas nuo „Organicagro Racing Team“ ekipos atsilieka daugiau nei 23 min.

Šeštadienį komandos laukia paskutinė „Perimetro“ varžybų diena. Jose reikės įveikti kiek mažiau kilometrų – organizatoriai jų numatė 80. Tačiau kita medalio pusė yra tai, kad šįkart tarp greičio ruožų nebus numatyto serviso zonos laiko, todėl finišavę vieną greičio ruožą ekipažai iškart judės į kitą.

Vaidotas Paškevičius tvirtina, kad lemiamą „Perimetro“ varžybų dieną dirbtinai tempo nemažins ir važiuos panašiu ritmu, kokiu duetas lenktyniavo iki šiol. Žinoma, komanda vengs rizikos, kadangi turima persvara prieš varžovus leidžia atsisakyti ėjimų „Va Bank“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

25:11
10:24
04:58

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas