Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ostine vykusiose „X-Games“ ekstremalaus sporto žaidynėse aukso medaliais pasipuošė ir keturiasdešimtmečiai, ir paaugliai

„Moto X Best Whip“ rungtis
„Monster Energy” nuotr. / „Moto X Best Whip“ rungtis
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Ekstremalaus sporto žaidynės „X-Games“ Jungtinėse Valstijose buvo surengtos jau 41-ąjį kartą. Kaip ir keturiasdešimt kartų prieš tai, jos vėl pritraukė meses žiūrovų, kuriems tikrai buvo į ką pažiūrėti – žaidynėse vyko net 19 sporto šakų varžybos.

Pasirinko naują vietą

Pastaruosius 11 metų „X-Games“ ekstremalaus sporto vasaros žaidynės vyko saulėtoje Kalifornijoje, Los Andžele, tačiau šįkart renginiui pirmą kartą buvo pasirinkta Teksaso valstijos (JAV) sostinė – Ostinas.

Birželio 5-8 dienomis varžybų pažiūrėti susirinko apie 160 tūkst. žiūrovų. Organizatoriai tikina, kad nuo pirmųjų žaidynių 1995 metais ekstremalaus sporto pažiūrėti atvyko daugiau nei 5 mln. žiūrovų. Tai – tvirta ir ryški šių žaidynių istorijos gairė.

Didžioji dauguma šių metų ekstremalaus sporto vasaros žaidynių rungčių vyko „Circuit of Americas“ trasoje, kur be serijos įvairiausių renginių lapkričio mėnesį vyksta ir „Formulės-1“ Amerikos didžiojo prizo lenktynės.

„Monster Energy” nuotr./„Moto X Best Whip“ rungtis
„Monster Energy” nuotr./„Moto X Best Whip“ rungtis

Geriausias – devintąjį kartą iš eilės

Šių metų ekstremalaus sporto vasaros žaidynės buvo pažymėtos stipriomis favoritų pergalėmis įvairiose rungtyse. BMX dviračių asas Jamie Bestwickas, atstovaujantis „Monster Energy“ komandą, net devintąjį kartą iš eilės parodė, kokius triukus reikia atlikti rampos rungtyje, norint užsitikrinti aukščiausią įvertinimą – aukso medalį.

Dviračių ir riedlenčių rampos varžyboms vykstant išskirtinai Ostino miesto centre, prieš daugiatūkstantinę minią britas pademonstravo įspūdingą triuką – salto per priekį ir 540 laipsnių apsisukimo kombinaciją, tuo pat metu atliekant ir keletą papildomų akrobatinių judesių. Meistriškas pasirodymas buvo įvertintas 92,66 balo. To daugiau nei užteko, kad ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio jis atsistotų devintąjį kartą iš eilės – joks kitas sportininkas negali pasigirti tokiu pasiekimu per visą „X-Games“ žaidynių istoriją. Stipria 3 taškų persvara jis įveikė savo tautietį Simoną Tabroną ir trečiąją vietą užėmusį amerikietį Dennisą Majerusą.

Negana to, 42 metų amžiaus Jamie Bestwicko pasididžiavimu galima vadinti ne tik nugalėtus 7 kitus stiprius sportininkus, o ir analogišką jo sūnaus pasirodymą. Jis iš „X-Games“ žaidynių išvyko taip pat pasipuošęs aukso medaliu.

„Monster Energy” nuotr./BMX dviračių sportas
„Monster Energy” nuotr./BMX dviračių sportas

„Monster Energy“ komandos nariai triumfavo ir „BMX Dirt“ rungtyje

Pirmą kartą nuo 2006-ųjų Jungtinėse Amerikos Valstijose organizuojamose „X-Games“ žaidynėse buvo ir „BMX Dirt“ (šuolių per grunto tramplinus) rungtis. Būtent šios dviračių sporto šakos sugrįžimo laukė ne tik patys sportininkai, bet ir minios žiūrovų.

„Monster Energy“ komandai atstovaujantis australas Kyle‘as Bradockas šioje rungtyje nepaliko šansų net ir savo komandos draugui Benui Wallace‘ui iš Didžiosios Britanijos.

Bet K.Bradockas intrigą išlaikė iki paskutiniojo savo važiavimo. Jo metu australas techniškai atliko labai sudėtingų triukų virtinę, tačiau viską vainikavo Kyle‘o asmeniniu parašu vadinamas salto per priekį (angl. frontflip). Varžybų teisėjai tokias sportininko pastangas įvertino net 95 balais iš 100 galimų. Australas laimėjo solidžia taškų persvara.

Daugiausiai gatvės riedlenčių sporto medalių priklauso devyniolikmečiui

Vos 19 metų amžiaus amerikietis Nyjah‘as Hustonas į „X-Games“ varžybas atvyko nusiteikęs rimtai – perrašyti riedlenčių sporto istoriją. Čia iškovodamas pirmąją vietą gatvės riedlenčių rungtyje jis pelnė net devintąjį medalį (šeštąjį – aukso) savo „X-Games“ karjeroje, Nyjah‘as tapo tituluočiausiu riedlentininku šių žaidynių istorijoje.

Tačiau šio vaikino pergalė niekam nebuvo staigmena. Jis jau kvalifikacinių pasirodymų metu įrodė, kad į Teksaso sostinę atvažiavo tik nugalėti. Finalo metu varžydamasis prieš 6 kitus geriausius sportininkus, N. Hustonas parodė meistrišką riedlentės valdymą ir pačius sunkiausius triukus atliko taip, kad nuo artimiausio savo konkurento jam pavyko atitrūkti daugiau nei 7 balais.

1994 metais gimęs profesionalus riedlentininkas „X-Games“ varžybose dalyvauja nuo 2006-ųjų metų. Savo įspūdingą kolekciją dar vienu aukso medaliu papildęs Nyjah‘as Hustonas neslėpė, kad išsivežti aukščiausią apdovanojimą iš pirmųjų varžybų Ostine yra labai ypatingas bei sunkiai apibūdinamas jausmas.

„Mano pasirodymas buvo toks, kokio norėjau. Džiaugiuosi pergale ir solidžia persvara. Man taip pat labai patiko čia susirinkusi publika. Ji mane įkvėpė ir padėjo pasiekti geriausio rezultato“, – pridūrė jis.

„Monster Energy” nuotr./„Moto X Best Whip“ rungtis
„Monster Energy” nuotr./„Moto X Best Whip“ rungtis

Jaunuolio talentas pavergė teisėjus

1999-aisiais gimęs Tomas Schaaras iš Jungtinių Amerikos Valstijų yra tikra riedlenčių sporto ikona. Jis – ne tik jauniausias sportininkas istorijoje, pelnęs aukso medalį „X-Games“ varžybose (2012 metais), bet ir yra laikomas trijų apsisukimų ore triuko autoriumi. Būtent jis yra pirmasis žmogus pasaulyje, sėkmingai su riedlente nusileidęs po trijų pilnų apsisukimų (1080 laipsnių).

Tačiau šio triuko keturiolikmetis Ostine nekartojo – „Big Air“, didelių ir aukštų šuolių su riedlente rungtyje Tomas atliko taip pat itin sudėtingą 2 ir 2,5 karto apsisukimų (720 ir 900 laipsnių) kombinaciją. Iškart po pasirodymo vien iš karštų žiūrovų ovacijų šiam „Monster Energy“ atletui buvo galima prognozuoti aukštą poziciją.

Surinkęs 89 balus Tomas Schaaras aplenkė brazilus Bobą Burnquistą ir Edgardą Pereirą. Vos 14 metų amžiaus profesionaliam riedlentininkui 2014-ųjų „X-Games“ vasaros žaidynėse iškovotas aukso medalis yra antrasis. Negana to, praėjusiais metais jis iškovojo po vieną bronzos ir vieną sidabro medalius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Motociklas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas