Pagreitį įgavo automobilių slalomo varžybų „Alytaus žiema 2015“ serija

„Alytaus žiema 2015“ automobilių slalomo varžybų seriją sudaro trys etapai. Antrame etape, kurį organizavo Alytaus autoklubas, užsiregistravo net 73 dalyviai iš įvairių miestų – Kauno, Vilniaus, Jonavos, Druskininkų, Varėnos ir kitų Lietuvos kampelių.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Giedriaus Pūčio nuotr.

Šį kartą varžybos nustebino itin įvairiu automobilių parku. Trasoje buvo galima išvysti tiek seną „VAZ 2105“, tiek ralio varžybų standartus atitinkančius „Subaru Impreza“ ar „Mitsubishi Lancer EVO“ automobilius. Renginys sulaukė itin didelio susidomėjimo, tad buvo įkurtos ir visureigių bei keturračių motociklų klasės.

UAB „Vivatrans“ aikštelėje, kurioje buvo surengta viena iš renginio dalių, susirinko ir nemažai žiūrovų. Čia aistruoliai nenuobodžiavo, mat juos apie varžybų eigą informavo gerai žinomas laidos „Autofanai“ kūrėjas bei žūklės žinovas Ronaldas Rutkauskas.

Giedriaus Pūčio nuotr./Varžybų akimirka

Dar viena trasa buvo įrengta „Dainų slėnyje“. Abi distancijas dalyviai turėjo įveikti po du kartus. Dėl didelio dalyvių skaičiaus organizatoriams vos pakako šviesaus paros meto. Sekti dalyvių rezultatus taip pat buvo nesudėtinga, mat visų važiavimų laikai buvo publikuojami www.finisas.lt interneto svetainėje.

FWD įskaitoje, kur buvo varžomasi priekine ašimi varomais automobiliais, startavo 24 dalyviai. Čia niekas negalėjo pasipriešinti „Opel Astra“ automobilius vairavusiems lenktynininkams. Pirmą vietą užėmė Haris Krušniauskas, antrą laiką parodė Aurimas Lekavičius, trečias finišavo Virginijus Gelžinis.

RWD, galine ašimi varomų automobilių įskaitoje, karaliavo BMW automobilių vairuotojai. Geriausią laiką čia užfiksavo Karolis Blėdis su BMW 328, už jo liko Saulius Matulevičius su BMW 325, trečias tarp 18-os dalyvių – BMW 318 vairavęs Karolis Petrulis.

AWD, visų varomųjų ratų įskaitoje, savo jėgas išmėgino 14 vairuotojų. Ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio lipo Vidmantas Jankūnas su „Subaru Impreza“. Nuo jo kiek atsiliko Kęstutis Bielevičius, o trečią rezultatą užfiksavo vilnietis Jonas Keršys.

Irmanto Duliaus nuotr./Varžybų akimirka

Laisvojoje klasėje startavo vos vienas dalyvis, mat jis važiavo dygliuotomis padangomis. Su savimi pasivaržęs taurę atsiėmė Lukas Petravičius. Vaikinas vairavo „Subaru Impreza“.

Keturračių įskaitos gretose geriausią rezultatą pademonstravo Irmantas Ambraziejus. Jis vairavo „Yamaha YF2“ keturratį. Antras liko Nerijus Grabliauskas su „KTM XC“. Trečias iš devynių dalyvių finišavo Rolandas Latkauskas su „Kawasaki“.

Dalyviams pareiškus norą buvo įsteigta ir papildoma klasė visureigiams. „4x4“ klasės dalyvių gretose sėkmingiausiai pasirodė Rolandas Čižikas su „Mitsubishi Pajero“. Antrą laiką parodė Andrius Davidonis, kuris taip pat sėdo prie „Pajero“ vairo. Trečiosios vietos apdovanojimą iškovojo kaunietis Ričardas Zizas.

Komandinėje įskaitoje pirmą vietą užėmė Alytaus autoklubas. Antros vietos prizininkais tapo „Akula LT“ ekipa. Treti buvo „Gelžinio ratų“ lenktynininkai.

Organizatoriai dėkoja varžybų parneriams „Akula LT“, UAB „Vivatrans“, Ronaldui Rutkauskui, VšĮ „Anello“, Alytaus kultūros ir komunikacijos centrui, o dalyvius kviečia susirungti trečiame „Alytaus žiemos“ varžybų serijos etape. Jis planuojamas vasario 8-ą dieną, sekmadienį. Slalomo gerbėjai bus pakviesti pasivaržyti nuotykių parko „Tarzanija“ teritorijoje.

Iš karto po trečiojo etapo bus apdovanoti ne tik paskutinių varžybų, bet ir visos varžybų serijos nugalėtojai bei prizininkai klasėse.