Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 14d. 14:54 , Atnaujinta: 2021 liepos 14d. 16:11

Palangoje parodyti pirmieji „Aurum 1006 km“ lenktynių automobiliai

Jau nuo trečiadienio, liepos 14-osios, Palangoje vyksta „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių įžanginiai renginiai – administracinė ir techninė komisijos. 15min apie lenktynes, vadinamas lietuviškuoju Le Manu, informuos rubrikoje GAZAS, specialiame polapyje 1006 km.

Speciali Aurum 1006 km rubrika

Lenktynių tvarkaraštis

Trečiadienį susitvarkę formalumus ir gavę reikiamus varžybų organizatorių leidimus, lenktynininkai sustatys automobilius laikinojoje trasoje. Tiksliau, techninėje zonoje šalia jos, vadinamajame Padoke.

O štai kaip atrodė trečiadienio techninė komisija (tiesioginės transliacijos įrašas):

Techninės komisijos rezultatai

Po komisijos paaiškėjo, kad prie starto linijos stos 41 komanda.

Ne pirmus metus komisijų darbui vadovavęs ir puikiai šiame poste apsipratęs varžybų vyriausiasis techninis komisaras Raul Koov iš Estijos teisę varžytis 22-siose „Aurum 1006 km lenktynėse“ suteikė 41 komandai, pateikusiai paraiškas.

Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad estas nebuvo reiklus. Daugelis komandų ne pirmus metus dalyvauja šiose lenktynėse, todėl puikiai žino reikalavimus, taikomus sportiniams automobiliams ir sportininkų ekipuotei.

Pernai irgi po karantino vykusiose varžybose Palangoje dalyvavo 28 komandos, tad šiemet dalyvių skaičius ūgtelėjo bemaž trečdaliu.

„Galėjo ir turėjo jų būti dar daugiau, tačiau latviai po prieš dvi savaites nesėkmingai jiems pasibaigusių lenktynių Estijoje nespėjo susiremontuoti gerokai nukentėjusio Lamborghini, kitiems sutrukdė kiti kliuviniai“, - sakė nuo pat pirmųjų lenktynes čia rengiančios VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis.

Ne tik D. Jonušiui apmaudu, kad bilieto į Palangą paskutiniu momentu buvo priverstos atsisakyti dvi pajėgios „Qvick – VR Racing“ komandos iš Belgijos, kurių sportininkai šioje trasoje būtų džiuginę žiūrovus dviem itin galingais „Marc Cars 2 Mustang“ ir „BMW M2CS“ automobiliais.

Priežastis itin proziška – nė viena mūsų draudimo kompanija nesutiko apdrausti lenktynėms jų brangios technikos.

142 sportininkai iš 5 šalių

Tad 22-siose renginio istorijoje ilgų nuotolių lenktynėse Palangoje varžysis 142 sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos.

Prie starto linijos šeštadienio vidurdienį išsirikiuos 41 komanda, atstovaujanti Lietuvai, Estijai, Vokietijai, Nyderlandams ir Jungtinei Karalystei.

Iš 142 sportininkų absoliuti dauguma, net 138, vyrai ir tik keturios dailiosios lyties atstovės. Visos jos iš Lietuvos – Indrė Senkutė-Gedgaudienė, Ernesta Globytė, Joana Survilaitė ir Aistė Antanaitytė-Matukaitė.

Dviejų komandų – „Parnasas veža“ ir „Lesta Racing Team“ - vyrams lenktynininkams vadovauja moterys Katažina Šeinauskienė ir Inga Kačinskienė.

Daugėja galingų automobilių

Jau daugelį metų nesikeičia populiariausias lenktynių automobilis, kurį renkasi daugiausia komandų. Tai BMW. Šiemet įvairų modifikacijų BMW vairuos net 17 ekipų sportininkai.

Kasmet kyla ir „Porsche“ akcijos. Įvairių modifikacijų šios markės automobiliams pirmenybę teikė 6 komandos – daugiausia per visus 22 metus, kai vyksta šios lenktynės.

Priminsime, jog pernai „Porsche“ rinkosi 5 komandos, 2018 ir 2019 metais - po 4 ekipas, o 2016 ir 2017 m. – po tris.

Kodėl taip yra, paaiškinti nesunku. Iš visų 21-ų jau įvykusių maratoninių lenktynių Palangoje keturiolika laimėjo komandos, kurių sportininkai vairavo būtent šios markės automobilius.

Trečia markė pagal masiškumą – „Volkswagen“ – 5 automobiliai, ketvirta „Audi“ – 3, penkta „Cupra“ – 2.

Po vieną sportinį automobilį (užtat – kokį!) lenktynių trasa skries šių markių: „Mercedes AMG GT3“, „Ginetta GT4 G55“, Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO“, „Ford Mustang“, „Ford Shelby GT 350“, „Honda“, „Renault“ ir LADA.

Beje, „Mercedes AMG GT3“, „Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO“ ir „Ford Shelby GT 350“ automobiliams tai bus debiutas Lietuvos trasose ir, neabejotinai, papildomas traukos objektas žiūrovams.

Šalyje debiutuojantys galingi automobiliai ir juos vairuosiantys sportininkai išskirtinio dėmesio susilaukė jau techninės komisijos zonoje.

„Džiugu, kad žmonės domisi, o mes pilnai pasiruošę ir pasiryžę įrodyti, kad kausimės tik dėl pergalės“, - lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė kartu broliais Nemunu ir Nerijumi Dagiliais „Mercedes-AMG GT3“ vairuosiantis „Exit by Baltpol-SPS Automotive Performance“ komandos pilotas Deividas Jocius.

Vyriausias neketina kabinti šalmo ant vinies

Kolegų ir organizatorių išskirtinės pagarbos nusipelno vyriausias amžiumi lenktynių dalyvis, ne tik Rytų šalyse tituluojamas aksakalu.

Šis garbingas titulas jau antrus metus iš eilės atitenka svečiui iš Didžiosios Britanijos, „DHR-Ignera Autovesta“ komandos atstovui Dave Hollandui, sausį atšventusiam 66-ajį gimtadienį.

Jei aksakalas susilaukia pelnytos pagarbos, tai jauniausias lenktynininkas – išskirtinio dėmesio. Juk ir žiūrovams, ir varžovams ne vienas ir tas pats, kas beldžiasi į šalies automobilių sporto duris.

Šiemet dėl jauniausiojo 22-ą kartą vykstančių „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyvio titulo „susigrūmė“ „Autoglass-Service by Aunepa“ ir „Autoradvilio“ komandų jaunieji lenktynininkai, aštuoniolikmečiai, daugkartinio šalies čempiono Ramūno Čapkausko sūnus Titas ir Dovidas Najus.

Jauniausiojo karūna džiaugėsi tik trim savaitėm už konkurentą jaunesnis T. Čapkauskas, kuriam, beje, tai bus jau ne pirmosios „Aurum 1006 km lenktynės“.

Ketvirtadienis prasidės paradu

Ketvirtadienį nuo 10 val. ryto – lenktyninių automobilių paradas Palangos Vytauto gatvėje. Ten 15min taip pat surengs tiesioginę transliaciją. Iškart po parado „Dynamit super sprintas“, visad sutraukiantis daugybę žiūrovų. Jo vaizdus taip pat matysite 15min GAZAS.

Iškart po renginių miesto centre, ketvirtadienį lenktynininkai pajudės į trasą ir pradės treniruotes. Taip pat vyks Traukos lenktynių kvalifikaciniai važiavimai, o nuo 19 val. – finalai pagrindinėje trasoje.

Penktadienio kvalifikacija

Penktadienis – labai svarbi lenktynių diena, nes išaiškės kvalifikacinė rikiuotė. Norint labai tiksliai išaiškinti TOP 10 rikiuotę, bus rengiamas specialus „Super pole“ dešimtuko važiavimas.

Be to visą dieną vyks ir žiūrovų slalomo varžybos, mechanikų bėgimas, „4x4 Gintarinis pajūris“ visureigių paradas ir lenktynės, 108 km Moterų iššūkio startas, istorinių automobilių „Seni kibirai“ lenktynės.

Šeštadienį sužinosime nugalėtojus

Šeštadienį 11 val. automobiliai rikiuosis starto tiesiojoje, 1006 km lenktynės prasidės 12 val. Šią dieną vyks garso sistemų konkursas „Decibelų dragas“, istorinių automobilių paroda „Memel Motor Fest“ „Sonax“ automobilių plovimo varžybos.

1006 km lenktynių finišas numatytas apie 21 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas