Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 30d. 11:29

Panevėžiečius žavėjo BMW ir traktoriaus „Zetor Crystal“ „šokis“ slalomo trasoje

„Zetor“ slalomas Panevėžyje
DomoFoto nuotr. / „Zetor“ slalomas Panevėžyje

Žemės ūkio technikos pardavėjai ir traktorių „Zetor“ atstovai UAB „Specagra“ savaitgalį panevėžiečiams ir miesto svečiams padovanojo įspūdingą reginį. Mieste surengtos slalomo varžybos, kuriose lenktynininkas Renaldas Šeinauskas BMW automobiliu varžėsi prieš naujuosius čekiškus „Zetor Crystal 160“ traktorius.

Išbandyti savo jėgas varžybose panoro net 32 dalyviai. Čia registruotis galėjo visi tie, kas turi vairuotojo pažymėjimo kategoriją, leidžiančią vairuoti traktorių. Tarp susirinkusių dalyvių buvo ir tokių, kurie kategoriją turėjo, bet traktoriaus gyvenime nevairuoja.

„Slalomo varžybose dalyvauju dažnai, bet lengvuoju automobiliu. Tokio traktoriaus nesu vairavęs ir apskritai net nelabai įsivaizduoju, kaip jis elgsis slalomo trasoje. Atrodo, kad bus įdomu“, – dar prieš startą sakė vienas iš dalyvių Donatas Tebelškis.

DomoFoto nuotr./„Zetor“ slalomas Panevėžyje
DomoFoto nuotr./„Zetor“ slalomas Panevėžyje

Į Panevėžį susirinko ne tik šio rajono ūkininkai ar „Specagros“ klientai, bet ir traktorininkai iš tolimesnių šalies miestų – Anykščių, Pakruojo, Radviliškio, Naujosios Akmenės ūkininkai.

Prie starto stoti išdrįso ir vienintelė varžybų dama Aistė Deveikienė, kuri jau tapo nuolatine „Spacagros“ renginių dalyve. Renginyje sulaukta ir svečių iš užsienio. Varžyboms tarptautinio akcento suteikė du čekai, „Zetor“ gamyklos atstovai Tomas Jochmanas ir Michalas Nevrlikas.

DomoFoto nuotr./„Zetor“ slalomas Panevėžyje
DomoFoto nuotr./„Zetor“ slalomas Panevėžyje

Renginys prasidėjo prekybos ir pramogų centro „Babilonas“ aikštelėje. Čia 32 dalyviai tarpusavyje varžėsi dėl patekimo į finalinį etapą. 6 cilindrų variklį turinčiais ir 163 arklio galias bei 750 niutionmetrų sukimo momentą išvystančiais „Zetor Crystal“ traktoriais svečiai turėjo įveikti dvi trasas.

Abiejų važiavimų laikai buvo sumuojami ir šitaip organizatoriai išaiškino dešimt greičiausių, kurie pateko į finalį etapą. Finalas jau po valandos buvo surengtas kitoje vietoje – Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje greta „Cido“ arenos, kurioje tą savaitgalį šurmuliavo paroda „Expo Aukštaitija 2015“.

DomoFoto nuotr./„Zetor“ slalomas Panevėžyje
DomoFoto nuotr./„Zetor“ slalomas Panevėžyje

Prieš prasidedant finalui „Specagra“ prisiminė ir praėjusiais metais pasiektą Gineso rekordą, kuomet buvo užfiksuota ilgiausia vieno gamintojo traktorių kolona. Tuomet į rikiuotę sustojo net 115 „Zetor“ traktorių.

Finaliniame etape savo vairavimo sugebėjimus pademonstravo bei su „Zetor Crystal“ traktorių vairuotojais varžėsi ir ralio lenktynininkas Renaldas Šeinauskas. Jo žavioji šturmanė Rūta Krikščiūnaitė šį kartą užleido savo vietą tiems, kurie laimėjo pasivažinėjimą burtų keliu surengtoje loterijoje.

VIDEO: „Zetor“ slalomas Panevėžyje

Kiekvieno važiavimo metu greta Renaldo Šeinausko įsikurdavo vis kitas loterijoje laimėjęs laimingasis. Galiausiai burtai lėmė, kad vienas iš dešimties ralio lenktynininko keleivių bus miesto meras Rytis Račkauskas.

Toje pačioje sankryžoje buvo įrengtos dvi trasos. Vienu metu į sankryžą pajudėdavo tiek sportinis BMW, tiek „Zetor Crystal“ traktorius. Nors iš pradžių kur kas greitesnis buvo ralio lenktynininkas, tačiau vėliau traktorių vairuotojai BMW ėmė lenkti.

DomoFoto nuotr./„Zetor“ slalomas Panevėžyje
DomoFoto nuotr./„Zetor“ slalomas Panevėžyje

Tuo metu Renaldas Šeinauskas negailėjo savo keleiviams iš žiūrovams gerų įspūdžių ir priversdavo automobilį slysti šonu ar „piešti saulutes“ ant asfalto.

„Tikrai nedažnas vaizdas mieste. Tokios varžybos atrodo labai įdomiai. Esu mačiusi paprastą slalomą, bet tokio dvigubo renginio dar nemačiau. Kartais atrodė, kad BMW ir traktorius gali susidurti. Daugiau tokių renginių mieste reikia“, – kalbėjo iš žiūrovų pozicijų su šeima renginį stebėjusi panevėžietė Raminta.

VIDEO: BMW šokis trasoje

Po to, kai visi dešimt finalininkų kartu su R.Šeinausku įveikė trasą, buvo išaiskinti greičiausi dalyviai. Trečiąją vietą iškovojo Kupiškio rajono ūkininkas Vygintas Pauliukas.

Antrą laiką parodė Panevėžio rajono atstovas Julius Martinonis. Beveik sekunde nuo antros vietos prizininko atsiplėšė ir per 31,67 sek. finišavo bei nugalėjo Biržų rajono traktorininkas Julius Janušas.

Ralio lenktynininkas Renaldas Šeinauskas neslėpė, kad šiame slalome jo pagrindinis tikslas nebuvo aplenkti „Zetor Crystal“, o tiesiog sukurti gražų bendrą vaizdą, kuriame modernaus traktoriaus manevrus papildytų „dailusis čiuožimas“ BMW automobiliu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas