Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 12d. 12:03

Panevėžio miesto gimtadienyje lenktynininkas Renaldas Šeinauskas užfiksavo Lietuvos rekordą

Renginio akimirka
Luko Laurikiečio nuotr. / Renginio akimirka

Praėjusį savaitgalį Panevėžyje šurmuliavo 516-asis miesto gimtadienis. Jame tarp gausybės pramogų turėjo kur akis paganyti ir automobilių sporto gerbėjai. Bene daugiausiai publikos į J.Urbšio gatvę sutraukė bandymas pasiekti Lietuvos rekordą. Jį čia sėkmingai įgyvendino ralio lenktynininkas Renaldas Šeinauskas.

VIDEO: Lietuvos rekordas Panevėžyje

Renaldas Šeinauskas Panevėžio publikai jau yra gerai žinomas, mat prieš keletą metų taip pat per miesto šventę pasiekė kitą Lietuvos rekordą. „Subaru Impreza“ automobiliu jis tąkart oru nuskriejo 19,5 metro.

Po kelių metų sportininkui gimė idėja savo pavardę į rekordų knygą įrašyti ir dar vieną kartą. Jis nusprendė pasiekti Lietuvoje anksčiau dar neregistruotą rekordą – apsisukti 360 laipsnių riboto pločio (tarpo) erdvėje. Šiam triukui jis pasirinko savo raliui naudojamą BMW.

Luko Laurikiečio nuotr./Renginio akimirka
Luko Laurikiečio nuotr./Renginio akimirka

„Pirmi du bandymai apsisukti nepavyko, bet rekordą pasiekėme trečiuoju bandymu. Apsisukome 6 metrų 70 centimetrų tarpe. Esame tuo labai patenkinti. Kiek vėliau, kai šalia manęs atsisėdo Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, pavyko padaryti apsisukimą ir 6 metrų 40 centimetrų tarpe. O tai jau prilygsta Gineso rekordui.

Kadangi siekiant rekordo galimi trys bandymai, tai kartu su meru pasiektas rezultatas jau nebebuvo oficialus. Dabar visa medžiaga yra teikiama Lietuvos rekordų knygai, visi buvę panevėžiečiai tai matė savo akimis, rekordas yra užfiksuotas vaizdo įraše. Lauksime rekordą patvirtinančio dokumento“, – sakė Renaldas Šeinauskas.

Luko Laurikiečio nuotr./Renginio akimirka
Luko Laurikiečio nuotr./Renginio akimirka

Anot Renaldo Šeinausko, jis rankų nuleisti nesiruošia ir ateityje šį rekordą planuos pakartoti, taip pretenduodamas į įrašą ir Gineso rekordų knygoje.

„Rekordas yra skaičiuojamas taip: iš apsisukimui reikalingo tarpo atimamas automobilio ilgis ir tas likutis fiksuojamas kaip rekordas. Jeigu kas nors norės gerinti mūsų užfiksuotą rekordą – prašom. Smagu, labai laukiam. Na, o mes bandysime toliau tobulėti ir siekti naujų aukštumų. Dėkojame ASK „Ladasport“, kurie priėmė mus į savo renginį ir leido atlikti šį rekordo bandymą. Panevėžys mus šiltai sutiko, dėkojame visiems už palaikymą ir skiriame šį rekordą Panevėžiui ir jo gyventojams“, – kalbėjo Renaldas Šeinauskas.

Luko Laurikiečio nuotr./Renginio akimirka
Luko Laurikiečio nuotr./Renginio akimirka

Sportininkas pažadėjo, kad į Panevėžį tikrai dar sugrįš. Lenktynininkas neatmeta galimybės miesto šventės metu pagerinti jam pačiam dabar priklausantį šuolio į tolį automobiliu rekordą.

Komentarai
Temos: 2 Panevėžys Ralis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:11
01:08
00:29
Parašykite atsiliepimą apie Gazas