Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 11d. 21:45

Panevėžyje pagerbti geriausi šių metų autokroso ir ralio kroso sportininkai

Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr. / Renginio akimirka

Šeštadienį Panevėžyje surengta iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu atsiimti per metus iškovotų trofėjų į sceną žengė Lietuvos automobilių kroso čempionato, pirmenybių, regionų taurės bei ralio kroso čempionatų nugalėtojai ir prizininkai.

Oficialią ceremonijos dalį pradėjo LASF Kroso komiteto pirmininkas Kazimieras Gudžiūnas, kuris pasveikino sportininkus ir palinkėjo siekti dar aukštesnių rezultatų artėjančiame sezone.

Iškart po to įteiktos padėkos dalyviams, startavusiems Baltijos šalių ralio kroso taurės varžybose.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Kiek vėliau į sceną kopė Lietuvos regionų automobilių kroso taurės prizininkai. 1600 klasėje šiemet nugalėtoju tituluotas Vismantas Gricius. Jis už savęs paliko Lauryną Paulauską ir Mindaugą Skiezgilą. Klasėje 2000 triumfavo Mantas Šatkauskas. Už jo liko vieną etapą praleidęs ir nugalėtojo titulą praradęs Modestas Banelis. Antanas Mažonas metus baigė su trečiosios vietos taure rankose.

2000 Super įskaitoje lyderiu pripažintas Kęstutis Janukaitis. Antroje ir trečioje vietoje liko vienodą taškų skaičių surinkę latviai – atitinkamai Ikars Zvaigzne ir Gatis Piziks. Buggy RWD įskaitoje sezono nugalėtoju tapo Romas Kiaulakys. Už jo – Mindaugas Kirdeikis ir Gedas Kirdeikis. Buggy 1600 klasėje triumfavo ASK „Extempas“ atstovas Vytautas Skabeikis. Antrą ir trečią vietas pasidalijo Linardas Rupeika ir Gintaras Morkevičius.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

OPEN klasėje iki pat paskutinių varžybų vyko įnirtinga kova, o nugalėtoją čia padėjo išaiškinti ne taškų skaičius, bet varžybų reglamentas. Nors tiek Andris Tuskens, tiek Oskars Troika surinko po 44 taškus, tačiau nugalėtoju pripažintas Andris Tuskens. Trečios vietos apdovanojimą laimėjo Steponas Jančauskis.

Komandinėje įskaitoje nepralenkiami šiemet buvo ASK „Extempas“ sportininkai iš Akmenės. Jie artimiausius varžovus įveikė daugiau nei 100 taškų pranašumu. Antri finišavo „Tornada Racing“. Treti – ASK „Mūša Kross“.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Po šių nugalėtojų ir prizininkų atėjo metas apdovanoti Lietuvos automobilių kroso pirmenybių prizininkus. Klasėje 1600 nugalėtoju tapo Deividas Kusas. Jis šešiais taškais sezone aplenkė Valdemarą Vitkų ir net 30 taškų pranoko trečioje vietoje finišavusį Ričardą Mockų.

Klasėje 2000 šiemet triumfavo Mindaugas Skiezgilas. Antrą vietą iškovojo „Motorsport LT“ komandos lenktynininkas Arūnas Majauskas. Trečias – Paulius Kiudys. Buggy RWD klasėje triumfavo Vytautas Kuras. Antroje vietoje sezoną baigė Mindaugas Kirdeikis, o trečioje – Romas Kiaulakys. Komandinės įskaitos vienvaldžiais lyderiais tapo Gargždų rinktinė ASK „Žaibas“.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Taip pat įvertinimų sulaukė ir Lietuvos automobilių ralio kroso čempionato prizininkai. Klasėje Junior 1000 pirmąją vietą iškovojo jaunasis sportininkas Valdas Mikužis. Vienu laipteliu žemiau stojo vienintelė šio sezono dalyvė mergina Raminta Jankauskaitė. Normantas Lepšys finišavo trečias. Super 1600 klasės čempionu tapo Rokas Jakubauskas. Kroso komiteto taurės buvo įteiktos ir antroje bei trečioje vietoje finišavusiems Laurynui Petraškai ir Kęstučiui Skiezgilui.

TouringCars įskaitoje triumfavo Deividas Vareika. Jis įveikė Mindaugą Sidabrą ir trečioje vietoje sezoną baigusį Donatą Krasauską. SuperCars įskaitoje čempionu tituluotas Paulius Pleskovas. Jam kiek nusileido Šarūnas Glikas, o į trečią vietą iškopė Kęstutis Garnelis. Komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo ASK „SmartMotorsport“ atstovai iš Marijampolės.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Apdovanojimų vakaro metu taip pat buvo pagerbti ir Lietuvos vaikų automobilių kroso čempionato dalyviai. Čempionu tapo Daugirdas Dungveckis. Antrą vietą užėmė svečias iš Latvijos Markuss Ūtens. Vos vienu tašku jam nusileido jaunoji Latvijos lenktynininkė Baiba Sileniece.

Lietuvos automobilių kroso čempionato Junior 1000 įskaitoje nugalėtoju tituluotas Valdas Mikužis. Vienodą taškų skaičių surinko, tačiau viena pozicija atsiliko Normantas Lepšys. Raminta Jankauskaitė sezoną baigė trečia. Super 1600 įskaitoje triumfavo Telšių sportininkas Tomas Skrodenis. Šio sezono debiutantas Šarūnas Gruzinskas iškovojo antrą vietą. Nuo jo vos dviem taškais atsiliko Laurynas Petraška.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

2000Super klasėje nugalėjo Mindaugas Sidabras. Jis šį titulą šiemet užsitikrino dar prieš įvykstant paskutiniam etapui. Ant antrojo laiptelio žengė Arnas Kanapeckas, o trečios vietos pozicijas išsaugojo Mykolas Baliūnas.

Buggy1600 įskaitoje čempionu tituluotas Andrius Lugauskas. Jis už savęs paliko du greitus ir patyrusius sportininkus – atitinkamai Saulių Žundą ir Gintarą Morkevičių. SuperCars kategorijos čempionu tapo Vytautas Petraška. Trimis taškais jam nusileido Egidijus Kirdeikis. Steponas Jančauskis metus baigė trečias.

Komandinėje įskaitoje triumfavo tik šiemet suburta nauja komanda – ASK „SmartMotorsport“.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Baltijos automobilių ralio kroso taurės apdovanojimus prizininkams įteikė Vladas Pleskovas ir Kazimieras Gudžiūnas. Už pergalę Super1600 apdvonotas Rokas Jakubauskas. Taip pat pasveikintas ir trečiąją vietą užėmęs Laurynas Petraška. TourinCars įskaitoje čempionu pripažintas Kajus Samsonas, o pozicija žemiau klasifikuotas Deividas Vareika. Dar vieną čempiono vardą iškovojo Paulius Pleskovas. Jam šis titulas suteiktas už pergalę SuperCars įskaitoje. Už jo pozicionuotas Šarūnas Glikas.

Taip pat renginio metu pasveikinti ir sportininkai, garsinę mūsų šalies vardą tarptautinio kalibro varžybose. Šios padėkos įteiktos Tomui Zavarskiui, Tautvydui Urbai, Arvydui Galiniui, Sauliui Žundai, Gintarui Morkevičiui, Pauliui Pleskovui.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Bene svarbiausia renginio dalimi tapo Lietuvos automobilių sporto meistro vardo ženklelio įteikimo ceremonija. Šį garbingą titulą šiemet užsitikrino du bagiais lenktyniaujantys sportininkai – Tomas Zavarskis ir Tautvydas Urba.

Apdovanojimų ceremonijos metu taip pat pasveikinti ir organizatoriai, kurie šiemet rengė varžybas įvairiuose Lietuvos regionuose.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Renginį vainikavo sveikinimas Rokui Baciuškai, kuris šiemet tapo Europos ralio kroso čempionato klasės Super 1600 čempionu. Sportininkui įteiktas LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės vardinis sveikinimas bei Italijos dizainerio sukurta taurė, simbolizuojanti auksu tviskantį sportininko šalmą.

Po oficialios renginio dalies sportininkai, mechanikai, varžybų organizatoriai ir visi šių sporto šakų bendruomenės nariai pasinėrė į siautulingą vakarėlį, kurio metu taip pat buvo dalijamos ir nominacijos už įvairiausius sezono pasiekimus ir netgi nesėkmes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Verslas

Lietuvoje gyvenantis iranietis kaltina „MoQ“ kūrėjus idėjos pasisavinimu, bet šie tai neigia

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Verslas

Lietuviai surūkė daugiau kontrabandinių cigarečių – valstybė prarado milijonus

Aktualu

Nesuvaldytas automobilis „Hyundai“ trenkėsi į stulpą: vairuotojas ir keleivis – apsvaigę

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Gyvenimas

Psichiatras papasakojo, kas vyksta hipnozės metu: ar įmanoma įteigti blogų dalykų

24sek

Po apgailėtino pasirodymo – ironiška D.Suttono žinutė

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Populistiniai žemų kainų valgymo ypatumai

Verslas

Nors imk ir suvalgyk: parduodamas namas, primenantis meduolinę pilį

Gyvenimas

Porų psichologė K.Bajoriūnienė: „Mes turime gebėti „išsirengti“, kad sukurtume artimą ryšį“

Gyvenimas

R.Owensas savo kolekcijos modelius apavė M.Markle mėgiamos kompanijos sportbačiais

Aktualu

S.Karoso laidotuvės: „Lietuva brangi“ ir 18-mečio sūnaus įsipareigojimas: „Tėveli, pažadu nenuvilti“

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Iš sielvarto mirė mieliausiu pasaulyje šunimi tituluojamas Boo

24sek

Ir Ch.Krameris, ir sirgaliai po pralaimėjimo „Lietkabeliui“ pripažino: „Gėda!..“

Aktualu

Gdanskas atsisveikino su nužudytu meru P.Adamowicziumi: dukra paprašė saugoti iš dangaus

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Pasaulis kišenėje

Kai gamta užhipnotizuoja: gražiausi Centrinės ir Pietų Amerikos nacionaliniai parkai

15min iš Dakaro Gazas

Naujas Benedikto Vanago planas: Dakaro „Hilux“ skraidinamas lėktuvu, bet nebūtinai į Lietuvą

Mokslas.IT

9 žmonėms nebereikalingos kūno dalys

Naujienos

Sportas

Izraelį įvarčiu galva nustebinęs Lietuvos vartininkas: „Visi buvome euforijoje“

Aktualu

Rastinėnuose vyras vijo vilką iš kiemo, bet jis grįžo atgal: „Gaila, neturiu šautuvo“

Mokslas.IT

Tyrimo rezultatai: rekordinis atšilimas Arkties regione veda prie „didelių permainų“

Gazas

Kodėl automobilio vairas nepakeičiamas? „Ford“ bandymas surasti alternatyvą nustumtas į šalį

Vardai

TV „gelbėtoja“ Sandra Žutautienė namus puoš pačios kurta eglute: tokią padovanojo ir senolių porai

Gazas

Baudomis apdalinti Justiniškių gyventojai: „Prasidėjo raudonų lapelių akcija“

Sportas

Naujo futbolo rinktinės trenerio paieška: favoritai – lietuviai, bet visko gali būti

Aktualu

Šarlotsvilyje į minią automobiliu įsirėžęs vyras kalės iki gyvos galvos

Aktualu

D.Trumpas ir demokratai nesutaria dėl finansavimo sienai prie Meksikos

Aktualu

D.Tuskas: ES nori padėti Th.May gauti parlamento pritarimą „Brexit“ susitarimui

Aktualu

JAV reikalauja Kubos pasiaiškinti dėl aštuonių žmonių įkalinimo

Mokslas.IT

Diskriminacijos radaras. LOGIN žinutė feisbuke sukėlė įtarimų dėl diskriminacijos: pradėtas tyrimas

Aktualu

Socialiniai jaunimo eksperimentai Kaune: ar esame pasiruošę priimti kitokį?

Sportas

Paskelbti kandidatai į Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinę

24sek

Dramatiški U.Bukauskaitės taškai leido „Vilkmergei“ revanšuotis „Fortūnai“

Miglemorfozė: Svajonių disciplina

Gazas

Planuojama gatvės rekonstrukcija Akademijoje kelia abejonių: bus apsemti rūsiai?

Vardai

J.Jankevičius, A.Bružas, D.Laukys ir G.Skučaitė tapo misijos „Vibelift“ įgula

Gyvenimas

Belaukiant Kalėdų: kaip greitai namus pripildyti malonių kvapų

Verslas

Lietuva turi biudžetą: „milijonas lauks milijardo“, protestai lėmė kosmetinius pataisymus

Aktualu

Balsavime dėl biudžeto valdančiuosius parėmė du valstietiški liberalai, N.Puteikis atsuko nugarą

Pasaulis kišenėje

Žiemos kelionės: kur geriausia švęsti, o kur – ilsėtis

Sportas

D.Rapšys apie triumfo Kinijoje priežastis: „Darbas ir tikėjimas savimi“

Aktualu

Katedroje prie San Paulo užpuolikas nušovė penkis žmones ir nusižudė

Vardai

Asta Valentaitė spindėjo Britų mados apdovanojimuose: ant raudono kilimo – su užsienio žvaigždėmis

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:15
00:21
20:23

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas