Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 19d. 08:15

Pasibaigė didžiausios pasaulyje labdaros lenktynės „Budapeštas-Bamakas“

Labdaros lenktynių „Budapeštas-Bamakas“ finišas
Komandos nuotr. / Labdaros lenktynių „Budapeštas-Bamakas“ finišas

Šį sekmadienį (vasario 16 d.) Siera Leonės nacionaliniame stadione Fritaune įvyko „Budapeštas-Bamakas“ ralio uždarymo ceremonija, kur daugiau nei 200 dalyvių kirto finišo liniją. Per 17 dienų įveikti 9 tūkst. kilometrų, kurie skiria Vengrijos sostinę Budapeštą ir Fritauną.

Šiemet čia pirmąsyk dalyvavo ir buvę Lietuvos autsporto profesionalai bei čempionai Vilius Rožukas ir Darius Vilimas, kurie kartu su Igoriu Ivanovu ir Arūnu Meškiniu atstovavo „RZGroup.lt Tour Africa“ komandai.

Artėjant prie finišo užklupo didžiausias iššūkis

Sėkmingai ir be didelių problemų įveikus pirmuosius dešimt etapų didžiausias iššūkis „RZGroup.lt Tour Africa“ komandos laukė kuomet reikėjo iš Senegalo patekti į Gvinėją. Pasirinkę sudėtingesnę, bet trumpesnę bekelę lenktyninkai pateko prie pasienio ruožo, kuriame jiems buvo uždrausta keliauti į Gvinėją. Todėl tris valandas trukusi kelionė į vieną pusę, turėjo kartotis – teko apsisukti ir važiuoti atgal, o tada įveikti ilgesniąją trasą.

Atvykus prie šio pasienio ruožo paaiškėjo, kad šis yra uždarytas ir teks laukti ryto.

„Nemesk kelio dėl takelio posakis, turbūt niekada nebuvo taip aiškiai pasiteisinęs, - juokavo V. Rožukas. – Dėl šio įvykio labai atsilikome nuo likusių dalyvių ir, pasiekę Gvinėją, turėjome ją įveikti ne per dvi, o per vieną dieną ir taip kuo greičiau atsidurti Siera Leonėje.“

Susidariusi 600 km atkarpa, kurioje laukė smėlėtos savanos buvo įveikta per dvidešimt valandų, tačiau lenktyninkams pavyko prisivyti kitus dalyvius.

Finišas – nacionaliniame Siera Leonės stadione

Pasiekus paskutiniąją stovyklavietę, kitą dieną, keturioliktajame etape laukė lengvas pasivažinėjimas, kurio finale – iškilminga „Budapeštas-Bamakas“ ceremonija.

„Labai džiaugiamės, nes ši diena sutapo su Vasario 16-ąja ir mums visiems čia dalyvavusiems lietuviams, kurie atsivežė savo tautinę atributiką, pasiekti finišą šią dieną turėjo stiprią simbolinę prasmę, - įspūdžiais dalinosi Vilius. – Fritauno gyventojai buvo puikiai susipažinę su šiuo renginiu, todėl mieste buvome pasitikti be galo svetingai.“

Per mažiau nei tris savaites „RZGroup.lt Tour Africa“ komanda įveikė atstumą nuo Panevėžio iki Budapešto, o vėliau ir keturiolika šio ralio etapų. Iš viso – daugiau nei 10 tūkst. kilometrų su naujam gyvenimui prikeltu 1992-ųjų metų „Nissan Patrol“. Šis automobilis liks Afrikoje, kur jam numatyta toliau tarnauti vietinių žmonių labui.

„Automobilis – nors ir susidūrė su keliais gedimais, atlaikė tiesiog nuostabiai. Prieš lenktynės dėti akcentai aušinimo sistemai, akumuliatorių pajėgumui, turbinai – viskas veikė idealiai“, - atskleidė V. Rožukas.

Iš lenktyninkų lūpų – didžiausia padėka rėmėjams

„Daugiausia padėkoti norime mūsų rėmėjams, kurie mumis patikėjo ir suteikė galimybę sudalyvauti didžiausiame pasaulyje labdaros ralyje, - teigė V. Rožukas. – Pirmiausia, pradedant generaliniu rėmėju – draudimo brokeriais „RZGroup.lt“ ir baigiant prieš startą prisijungusiais „Eigila“ bei išskirtinį pripažinimą parodžiusia pasauline ralikroso komanda „ESMotorsport. Esame dėkingi visiems mūsų rėmėjams, nes tik su jų pagalba galėjome finišuoti šiame išskirtiniame autosporto renginyje. Tai taip pat leidžia galvoti apie šio projekto tęstinumą.“

Prie „RZGroup.lt Tour Africa“ komandos prisidėjo: Draudimo brokeriai „RZGroup.lt“; ralio kroso komanda „ESMotorsport“; Kauno raj. savivaldybė; Miškininkystės ekspertai „Eigila“; Stiklo ekspertai „Stiklita“; Sportinės aprangos gamintojai „Hummel“; Apsaugos tarnyba „ES Security“, internetinė virtuvės reikmenų parduotuvė profesionalams „Įranga restoranams“; „Autojuta“ – Kauno Audi centras; „Hardman“, kurie suteikė „Lazer“ sistemos šviestuvus; „Stigma“; „Dauparų žuvis“; Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas; „Amortizatoriai.lt“; „Turbosystems“; grūdų saugyklos „Granos“.
Informacinis partneris „15min.lt” GAZAS.

Temos: 2 Budapeštas Ralis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas