Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 20d. 14:04

Paskelbtos naujos „Formulės-1“ taisyklės

Akimirka iš vykusio 5-ojo „Formulės-1“ pasaulio čempionato etapo.
„Scanpix“ nuotr. / Planuojama, kad 2010 metų „Formulės-1“ pirmenybėse varžysis 26 lenktynininkai.

Tarptautinė automobilių federacija (FIA) paskelbė 2010 metų „Formulės-1“ čempionato taisykles. Didžiausi pokyčiai susiję su kvalifikacija, degalų papildymu per lenktynes bei minimaliu bolido svoriu, rašo F-1.lt.

Planuojama, kad kitų metų pirmenybėse dalyvaus 26 lenktynininkai, todėl atitinkamai ketinama koreguoti ir kvalifikacijos tvarką. Per pirmąją 20 minučių sesiją iškris 8 dalyviai, per antrąją – dar 8, kol liks 10. Jie, kaip ir dabar, varžysis dešimt minučių.

Įdomu, kad paskutinėje kvalifikacijos dalyje sportininkai galės važiuoti lengvais bolidais, nes į juos, kitaip nei dabar, pasibaigus važiavimams komandos dar galės pilti degalų. Šis pakeitimas susijęs su kitu – kitąmet, kaip ir buvo susitarta anksčiau, varžybų metu neliks galimybės pasipildyti degalų, t. y.  lenktynininkai į techninės priežiūros zoną suks tik keisti padangų.

2010 m. bus padidintas minimalus leidžiamas bolidų svoris – dabartinė 605 kilogramų riba bus kilstelėta iki 620. Šis pakeitimas atliekamas siekiant padidinti kinetinės energijos regeneracijos sistemos (KERS) naudojimo privalumus, nors aštuonios „Formulės-1“ komandų asociacijai (FOTA) priklausančios ekipos ir sutarė šio įtaiso nenaudoti.

Nepaisant ankstesnių pranešimų, kitąmet ir toliau bus leidžiama naudoti padangų šildytuvus, taip pat nebus pakeista lenktynininkų čempiono nustatymo procedūra:  titulo laimėtoją lems taškai, o ne pergalės, kaip siūlė sporto komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as.

Taisyklėse neliko ir jokių užuominų į anksčiau skelbtas dviejų lygių taisykles, kai vieni reikalavimai turėjo būti taikomi sąnaudas ribojančioms ekipoms, o kiti – lėšų netaupančioms komandoms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas