Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 15d. 09:48 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 15d. 16:19

Paskutinėse Roko Baciuškos RX metų lenktynėse – nešvarūs varžovų žaidimai ir 5 vieta pusfinalyje

Apgadintas Roko Baciuškos automobilis 15min iš Rygos
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Apgadintas Roko Baciuškos automobilis

Nors Rygoje šį savaitgalį vyko priešpaskutinis Pasaulio ralio kroso (RX) čempionato etapas, Rokui jis jau paskutinis. Lietuvos lenktynininkas pasirodymu Rygoje baigia savo pasirodymą. Šeštadienį Rokas Baciuška buvo greičiausias bendroje įskaitoje po dviejų kvalifikacijų, o sekmadienį laukė nauji išbandymai. Rokas buvo greitas, po kvalifikacijos užėmė trečią vietą bendroje įskaitoje ir pateko į pusfinalį.

Pusfinalyje Rokas pateko į incidentą: Timo Scheiderio kerštas?

Rokas pusfinalyje startavo šalia A.Bakkerudo – iš pirmos eilės, antros pozicijos. Deja, pirmajame posūkyje incidento metu vokietis Timo Scheideris sužaidė negarbingai. Stumtelėjo Roką taip, kad jis prakirto galinį ratą. Lietuvis nebegalėjo greitai važiuoti... visus šešis ratus apvažiavo dėl garbės. Į finalą Rokas nepateko. Tačiau teisėjai nubaudė T.Scheiderį, todėl Rokas pakilo iš šeštos į penktąją vietą pirmajame pusfinalyje ir pasirodymą baigė. Štai toks Roko komentaras:

Antroji sekmadienio kvalifikacija Q4: Rokas jau pusfinalyje

Startas. Rokas startuoja išore antroje grupėje. Įtampa auga. Antono Marklundo falšstartas. Jis gaus papildomą Jokerio ratą.

Po antro bandymo startuoti Rokui skersuojasi automobilis starto tiesiojoje. Prasmukti pirmam nepavyksta. Bet L.Doranas išslysta, Rokas važiuoja trečias paskui komandos draugą De Riddderį. Rokas baksnoja kolegą... De Ridderis suką į Jokerį 3/4 rate. Rokui liekas paskutinis ratas. Jėga, Rokas laimi važiavimą!

FIA WRX iliustr./Roko Baciuškos rezultatas Q4 Rygos RX
FIA WRX iliustr./Roko Baciuškos rezultatas Q4 Rygos RX

Puikiai, lietuviškasis Rocky. Bendras jo laikas kol kas septintas Q4 važiavimuose.

VIDEO: LIVE Qualifying 4 | 2019 Neste FIA World Rallycross of Latvia

Pirmoji sekmadienio kvalifikacija Q3

Rokas startuoja ketvirtoje lenktynininkų grupėje iš ketvirtos kraštinės pozicijos. Sausoje trasoje tai būtų privalumas. Tačiau ant šlapio asfalto dideliu greičiu įvažiuoti į posūkį, bandant aplenkti smailesnį atakos kampą turinčius vidinės trajektorijos lenktynininkus, nėra taip paprasta. Juo labiau, kad šeštadienį net ir sausoje trasoje šiame posūkyje virto automobiliai. Tarkime Timūras Timerzianovas čia ir pabaigė važiavimus.

Startas. N.Gronholmas startuoja per anksti, gauna papildomą Jokerio ratą.

Po starto Rokas lieka penktas, kodėl sudelsė svarbią akimirką? Nepasisekė. Pasirodo, yra bėdų su starto programa. Dėl problemų Rokas dar prieš startą kreipėsi į komandą – kad automobilis per aštrus. O tai netinka šlapioms oro sąlygoms. Todėl mechanikai patarė startuoti labai švelniai. Bet neįsuktas variklis starte nusprendė užgesti. Reikės keisti reguliavimus. Štai ką sakė Rokas, pasirodo, tokių problemų kilo ir Švedijoje per lietų:

Pirmajame rate lietuvis paskui komandos draugą A.Marklundą lekia į Jokerio ratą. Deja, Rokas grupėje finišuoja penktas, finiše tik per plauką neaplenkęs iš antro Jokerio grįžusio N.Gronholmo. Roko rezultatas Q3 – 15-as. Bendroje įskaitoje lietuvis yra antras, o į pusfinalius patenka TOP 12.

Laukiame antros sekmadienio kvalifikacijos 11.50 val.

VIDEO: LIVE Qualifying 3 | 2019 Neste FIA World Rallycross of Latvia

Lietų prišaukė Roko Baciuškos komandos draugas?

Tai – rimtas išbandymas ir jaunajam tauragiškiui, ir jo varžovams. Tačiau, kaip rodo praktika, Rokas savo privalumus geriausiai demonstruoja sausose trasose. Taip nutiko Abu Dabyje, Prancūzijoje ir šeštadienį Rygoje.

Tačiau Lietuvos lenktynininkas nepraranda gero ūpo. Ankstų sekmadienio rytą, išlipęs iš automoblio, Rokas švytėjo savo firmine šypsena. „Šlapia“, – teištarė ir nuėjo ruoštis startui.

Panašu, kad aišku, kas yra lietaus kaltininkas. Trečia vietą po šeštadienio lenktynių užėmęs Roko komandos GCK draugas Antonas Marklundas spaudos konferencijos metu žadėjo prieš miegą sušokti lietaus šokį. Nes per lietų įdomiau važiuoti. Pirmosios sekmadienio ir apskritai trečiosios kvalifikacijos startas – 10 val. ryto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas