Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 17:17

Penkios geros „drifto“ naujienos iš Rygos, Baltstogės ir Kopūstėlių

Pozityvas – štai ko trūksta šių dienų pasauliui, rašoma šonaslydžio čempionato organizatorių pranešime. Po itin aktyvaus savaitgalio ir nenumaldomai artėjančio PRO lygos sezono atidarymo, pažiūrėkime, kas gero nutiko Lietuvos drifto padangėje.
Rygoje savo nauju bolidu startavo ir Silvestras Bieliauskas
Rygoje savo nauju bolidu startavo ir Silvestras Bieliauskas / drifting.lt iliustr.
Temos: 2 Driftas Autosportas

1. Lietuviai užvaldė Baltijos šalių drifto čempionato podiumą. Rygoje įvykusiame sezono atidarymo renginyje dalyvavo visas būrys tautiečių. Po inirtingų kovų neįtikėtinai sudėtingomis oro sąlygomis, podiumą laistyti šampanu buvo leista Valdui Vindžigelskiui ir renginį laimėjusiam Donatui Macpreikšui. Du lietuviai susitiko finale, tad klausimų kas regione stipriausi kaip ir nebėra. Trečią vietą užėmė estas Ao Vaida.

Tiesa, varžybose negalėjo dalyvauti vienu iš favoritų laikomas Nikolass Bertans – jo bolido variklis tarė „sudiev“ dieną prieš treniruotes, tad artimiausiame čempionato etape bus galima tikėtis didesnės „braliukų“ konkurencijos.

2. Lietuvių aktyvumas Rygoje. 2022–ieji tapo pirmaisiais metais po labai ilgos rutinos, kai Lietuvos drifto čempionatas nestartavo Rygoje. Toks sprendimas priimtas norint keisti PRO lygos koncepciją ir renkantis sudėtingas, ne arklio galių reikalaujančias trasas.

Nepaisant to, lietuvių čia buvo daug ir ne tik PRO lygoje. Latvių „Semi PRO“ lyga sulaukė ne vieno svečio, tiesa apsilankymą kiek temdė naujosios latvių padangų taisyklės.

Tikėdamiesi sumažinti dalyvių kaštus, jie uždraudė žemesnėse lygose naudoti „semi–slick“ tipo padangas. Tačiau nei sąrašo ką draudžia, nei realaus aprašo pateikti negalėjo. Tokia situacija, kai kažkas yra draudžiama, bet nelabai aišku kas, privertė ne vieną lietuvį pakelti antakius. Tačiau po Lietuvos automobilių sporto federacijos Drifto komiteto įsikišimo, sprendimai buvo rasti.

Kaip pasakoja komiteto pirmininkas, tokia taisyklių redakcija Lietuvoje buvo išbandyta prieš penkmetį ir jos buvo atsisakyta, nes neįmanoma suvaldyti visiškai visų padangų rūšių ir gamintojų – apsiribota padangos pločiu, bei nuspręsta dalyvius suskirstyti į lygas pagal jų gebėjimus ir rezultatus, o ne piniginės gylį. Toks sprendimas nemaža dalimi lėmė geometrine progresija augantį dalyvių skaičių Lietuvos drifte. Tad, matydami latvių priimamus sprendimus, lietuviai gali tik šypsotis.

3. Lietuviai Lenkijoje. Kol dalis tautiečių maudėsi latviško lietaus pursluose, septynetas pilotų nusprendė aplankyti Balstogės trasą ir sudalyvauti ten „East Side Drift“ kolektyvo organizuojamoje treniruotėje. Būtent ši trasa virs finalinio „Semi PRO“ lygos etapo namais rudenį, tad apšilti yra strategiškai gudru. Lenkų organizatoriai džiaugėsi tokių dalyvių aktyvumu – 7 pilotai iš 30 dalyvaujančių yra puikus rezultatas, tuo tarpu lietuviai pasidžiaugė tikrai smagia trasa. Atstumas iki Balstogės yra visiškai suvokiamas, nebrangūs viešbučiai ir pigesni degalai šią vietą padaro vis patrauklesnę tautiečių akims. Lenkai žada atsakyti tokia pačia draugyste ir jau planuoja savo vizitą į artimiausias varžybas.

4. Molėtai, Kopūstėliai ir Marijampolė. Visos trys išvardytos vietovės šį savaitgalį taip pat sulaukė veiksmo. O tai sako tik viena – dalyviai itin aktyviai ruošiasi sezonui. Labiausiai džiuginantis yra būtent treniravimosi procesas. Ilgus metus populiarus mitas, kad varžybos yra laimimos garažuose, baigia išnykti ir tai geriausiai įrodo dalyviai, valandų valandas praleidžiantys trasose.

Šį fenomeną automobilių sporte pakomentavo ne vieną discipliną išbandžiusi Indrė Senkutė: „Drifte negali būti verslininkų su „Porsche“, kurie neretai sutinkami žiedinėse varžybose. Čia negali tiesiog nusipirkti greito bolido ir jau džiaugtis rezultatais – čia reikalingos motovalandos tam, kad tą bolidą suvaldytum ir nepasidarytum gėdos. Būtent todėl driftas skiriasi nuo visų kitų disciplinų ir būtent todėl aš tiek daug valandų treniruojuosi“, – šypsojosi sportininkė.

5. Iki „Betsafe Drift Camp“ lieka mažiau nei savaitė. Dalyvių sąrašas jau viršijo dvidešimt pavardžių, jame pavyko rasti vos vieną bolidą, turintį mažiau, nei 400 arklio galių. Renginio organizatoriai džiaugiasi teigiama orų prognoze ir tiki, kad naujos taisyklės leis žavėtis dar labiau išaugusia konkurencija. Kaip viskas vyks iš tiesų bus galima pamatyti jau šį šeštadienį, Driftiškėse. Platesnė renginio informacija – www.drifting.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas