Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 10 05, 19:59

Penktoji Maroko ralio diena: R.Baciuška ir L.Kancius atsakė dar ne į visus klausimus

Trečiadienį Maroko ralio dalyviai turėjo įveikti ilgiausią greičio ruožą – net 346 km. Iš Laayouno į Tantaną sportininkai važiavo per Zagoros dykumą, kur vyravo ko gero didžiausias karštis per šias lenktynes.
Maroko ralis, Rokas Baciuška
Maroko ralis, Rokas Baciuška / Organizatorių nuotr.

Šiame greičio ruože buvo daug ilgų tiesiųjų, kuriose sportininkai galėjo važiuoti maksimaliu greičiu, tačiau jas keitė akmenys, didelės uolos ir upės vagos, todėl atsipalaiduoti nebuvo kada.

Laisvydas Kancius – saugiai podiumo link

Laisvydas Kancius šiandien pravažiavo kuo saugiau. Jo tikslas – išlaikyti trečią vietą bendroje įskaitoje, todėl šiandien lietuviui svarbiausia buvo atsilaikyti.

„Pavyti lyderių negaliu, laiko skirtumai dideli, prarasti trečią vietą irgi nenoriu, bet mano pranašumas prieš konkurentą už manęs irgi yra pakankamas, todėl kad ir prarasiu vieną kitą minutę, tai iš esmės nieko nereiškia. Galvojau, atsipalaiduosiu, bus greitas, bet nesunkus greičio ruožas. Deja, taip neįvyko – daug vietų buvo, kur galima baigti lenktynes. Paskutinius šimtą kilometrų jau apie nieką daugiau negalvojau, tik laukiau kada gi bus tas finišas,“ – po greičio ruožo sakė L. Kancius.

Anot Laisvydo, šiandien nors ir daug tiesiųjų, bet atsipalaiduoti nebuvo kada. Tik vienoje vietoje kone penkiolika kilometrų teko spausti akseleratorių iki dugno, nes buvo viena ilga tiesioji. Tačiau suklysti irgi buvo kur.

Šiandien preliminariai Laisvydas Kancius užėmė penktą vietą savo klasėje ir likus vienam, paskutiniajam greičio ruožui užtikrintai žengia trečioje vietoje bendroje įskaitoje.

Rokas Baciuška išsaugojo padangas, bet klaidų neišvengė

Rokas Baciuška ketvirtadienį finišavo be didesnių problemų. Ir vėl viena navigacijos klaida, kainavusi keletą minučių, tačiau be techninių bėdų ir be prakirstų padangų.

„Šiandien buvo labai greitas greičio ruožas, bet buvo ir nemažai vietų, kur galima palikti ratus. Sudėtingesnėse vietose sąmoningai truputį mažinau tempą, geriau šiek tiek lėčiau pravažiuoti, bet be klaidų. Dabar man svarbiausia yra bendra įskaita. Kol kas pirmaujame. Ar greičio ruože finišuosiu antras ar trečias – neturi didelės reikšmės,“ – po finišo sakė Rokas Baciuška.

Pagrindiniai Roko konkurentai trečiadienį buvo už jį greitesni – amerikietis Austin Jones Roką aplenkė 20 sekundžių, o lenkas M. Goczal – penkiomis minutėmis. Jis ir laimėjo greičio ruožą. Tačiau bendroje įskaitoje Rokas Baciuška pirmauja.

Iki lenktynių finišo liko vienas greičio ruožas. Ketvirtadienį sportininkai iš Tantano turės įveikti 290 km iki Agadiro, kur ir finišuos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas