Pergalę WRC etape Meksikoje iškovojo pasaulio ralio čempionas S.Ogier

Sekmadienio vakarą Meksikoje baigėsi dar ketvirtadienį prasidėjęs ralio lenktynių savaitgalis. Trečiąjį pasaulio ralio čempionato etapą čia laimėjo prancūzas Sebastienas Ogier.
S.Ogier
S.Ogier / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį ralio dalyviams liko įveikti tris greičio ruožus, kurie nusidriekė maždaug 60 km distancijoje.

Prieš lemiamą dieną bendrojoje ralio įskaitoje lyderiavo prancūzas Sebastienas Ogier. Daugkartinis šios disciplinos čempionas per 18 greičio ruožų prieš artimiausią persekiotoją Elfyną Evansą pirmavo beveik 30 sek.

„Scanpix“/AP nuotr./Varžybų akimirka

Lyderio vaidmens S.Ogier nepaleido ir sekmadienį. Nors 19-ą greičio ruožą ir laimėjo O.Tanakas, tačiau S.Ogier galėjo sau leisti švaistyti sekundes ir važiuoti atsargiau. Čempionas finišavo antras ir dar labiau atitrūko nuo E.Evanso.

Priešpaskutiniame greičio ruože situacija pasikartojo – S.Ogier O.Tanakui pralaimėjo dar beveik 4 sek., bet kardinalūs pokyčiai lentelės viršūnėje neįvyko. Tačiau E.Evansą bendroje įskaitoje aplenkė O.Tanakas, pakilęs į antrąją poziciją.

AFP/„Scanpix“ nuotr./S.Ogier

Paskutinis greičio ruožas jau nieko nebepakeitė ir jį laimėjęs S.Ogier įtvirtino savo pergalę Meksikos WRC etape.

Lyderiui pralaimėjęs 30 sek. antrą poziciją iškovojo O.Tanakas, o nuo pastarojo dar 20 sek. atsiliko E.Evansas.

Vieninteliai šiose varžybose važiavę lietuviai – Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius, patyrė nesėkmę. Nacionalinėje įskaitoje besivaržę tautiečiai iš varžybų pasitraukė joms įpusėjus.

Pirmą vietą nacionalinėje įskaitoje ir 13-ą poziciją bendroje rikiuotėje pasiekę lietuviai buvo priversti pasitraukti dėl automobilio gedimo.