Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 12d. 13:40

Pergalės aidai nugalėtojus pasivijo Norvegijoje

Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr. / Varžybų akimirka

Niekas neabejoja, kad liepos 17-20 dienomis Palangoje vyksiančios jubiliejinės, 20-osios renginio istorijoje „Aurum 1006 km lenktynės“, vėl taps didžiausiu automobilių sporto įvykiu Baltijos šalyse. Prieš iškilią sukaktį apžvelgiame visą renginio istoriją. Šįkart pasakojimas apie aštuntąsias, 2007 metais vykusias maratonines lenktynes, kuriose dalyvauti pareiškė norą rekordinis, šešių dešimčių komandų būrys.

Naujas lenktynių vardas ir rekordai

„Omnitel 1003 km lenktynės“ – tokį pavadinimą 2007 m turėjo didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse tituluojamos lenktynės, į kurias jau aštuntą kartą pamečiui pakvietė „Promosportas“.

Tačiau tiek patiems lenktynininkams, tiek gausiems greičių mėgėjams 2007 m renginys į atmintį įstrigo ne tik nauju pavadinimu.

Būtent šios lenktynės ženklino virsmą, kurį perkopus po kojų pajunti gerokai tvirtesnį pagrindą.

„Iš tiesų, 2007 m lenktynės parodė, jog renginys ne tik įsitvirtino daugelio šalių automobilių sporto kalendoriuose, bet ir sportininkų bei žiūrovų sąmonėje ir jis daugumai gerbėjų tapo savotiška religija, – sako ilgų nuotolių lenktynes nuo pat pradžios rengiančios VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Tokius simptomus pajutome dar gerokai prieš lenktynių pradžią, kai likus daugiau nei mėnesiui iki starto sulaukėme per 60 paraiškų iš visų trijų Baltijos šalių, o taip pat Suomijos, Belgijos, Vokietijos, Ukrainos, Rusijos“.

Naujas masiškumo rekordas suteikė ne tik džiaugsmo, bet ir rūpesčių, kai dėl trasos pralaidumo galimybių varžybų rengėjai buvo priversti apriboti paraiškų priėmimą.

„Būtent šios aplinkybės subrandino mintis apie neišvengiamą trasos modernizavimo bei modifikavimo būtinybę“, – prisimena D. Jonušis.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Rekordinis lenktynininkų būrys atsivežė ir rekordines palaikymo komandas. Organizatorių duomenimis techninio aptarnavimo zonoje sukosi apie 700 lenktynininkų, mechanikų ir komandų vadovų.

Kartu su jais į Palangą atvyko per 4000 sportininkų ir techninio personalo artimųjų. Tad lenktynių miestelyje pabuvojo apie 5500 vien tik su lenktynėmis tiesiogiai susijusių žmonių.

Pirmą kartą itin didelis dėmesys buvo skirtas ne tik pačių lenktynių, bet ir eismo saugumui. Susisiekimo ministerija kartu su jai pavaldžia Lietuvos automobilių kelių direkcija ir VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ organizavo visą kompleksą saugaus eismo priemonių, o pačios lenktynės vyko su šūkiu „Už taiką keliuose!“

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Nėra lenktynių be netikėtumų

Automobilių sporto varžybas puošia intrigos bei netikėtumai. Palangos maratonas – irgi ne išimtis. Tačiau kad tiek siurprizų pažers iki didžiausio ir solidžiausio automobilių sporto renginio Baltijos šalyse per aštuonerius gyvavimo metus išaugusios lenktynės, ko gero netikėjo niekas. Tad beliko nebent griebtis už galvų, kai favoritėmis laikytos komandos viena po kitos buvo priverstos atidėti viltis po finišo maudytis šampano pursluose.

Tradiciškai sportininkų kantrybę, o kartu ir meistriškumą bandantys gamtos kaprizai 2007-aisiais smogė per atrankos lenktynes. Pagal treniruočių rezultatus visos 60 komandų buvo suskirstytos į tris grupes. Kai pirmoji grupė, kurios sportininkų technika nepasižymėjo galios antplūdžiu, baigė savo kovas, virš Palangos kyboję lietaus debesys pratrūko ir užpylė trasą upeliais vandens. Todėl atsitiko taip, kad vėliau startavusios ir su galingesniais automobiliais treniruotėse geresnių rezultatų pasiekusios komandos nepateko į laimingųjų, įveikusių kvalifikacijos barjerą, 50-tuką.

„Buvome iš anksto numatę tokį atvejį, todėl į lenktynių taisykles įtraukėme punktą, kad susiklosčius tokiai situacijai į maratono kovą įsitraukti daugiau komandų galės tik tuomet, jei per pirmąją lenktynių valandą dėl gedimų ar avarijų kuri nors ekipa bus priversta pasitraukti iš trasos“, – prisimena lenktynių organizatorius D.Jonušis.

Šeštadienį tokia galimybe pasinaudojo dvi komandos – „Ataka Racing“ ir „Autoralis“.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Nugalėtojų pakyla – be „Porsche“

Iki 2007 m vykusių ilgų nuotolių lenktynių Palangoje tik kartą jas laimėjo ne „Porsche“ automobilį vairavę sportininkai. O aštuntosiose lenktynėse nė viena tos pačios markės bolidą vairavusi komanda net nekopė ant nugalėtojų pakylos!

Tai buvo didžiausias šių lenktynių netikėtumas, o bene daugiausia apmaudo išliejo „Oktanas Racing“ lenktynininkai. Jų „Porsche 996 RSR“ techniniai rodikliai (520 AG variklis, per 3,5 sek. leidžiantis įsibėgėti iki 100 km/val.) pranoko absoliučiai visų kitų varžovų automobilius. Deja, jau pirmosios treniruotės metu sustreikavo iki tol tiksliai kaip laikrodis dirbęs bolido variklis. Kadangi iki kvalifikacinių lenktynių pradžios nepavyko pakeisti jėgos agregato, komisarai neleido startuoti vieniems pagrindinių šių lenktynių favoritų.

„Pasakyti apmaudu – per maža. Norisi riebiai nusikeikti, tačiau aplinkui kultūringa publika“, – nuoskaudos neslėpė Egidijus Dapšas.

Vos ne gedulo nuotaikos tvyrojo ir dar dviejų komandų, minėtų tarp realiausių pretendentų į ištvermės lenktynių nugalėtojus, stovyklose. Su „Porsche 991 GT3 997“ kvalifikaciją laimėję „Kauno grūdų-Sonex“ vyrai į serviso zoną užsuko įveikę vos 38 ratus, tačiau iš jos dėl sankabos gedimo taip ir nebepajudėjo.

Identišką bolidą pilotavę ir ilgą laiką lenktynių tempą diktavę „BOD Group“ ekipos nariai turėjo sustoti sustreikavus aušinimo sistemai.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Pergalė ketvirtu bandymu

Favoritų nesėkmės anaiptol nesumenkina 2007 m lenktynes laimėjusios „AdampolisRacingTeam“ ekipos darnaus dueto – Ramūno Čapkausko ir Vido Čebatavičiaus nuopelnų.

„Tai buvo pergalė, iškovota ketvirtu bandymu, todėl jos skonio pamiršti negaliu, – prisimena R. Čapkauskas, vienas iš nedaugelio, pradėjęs nuo formulių ir dalyvavęs visose iki šiol vykusių 19-oje maratoninių lenktynių.

-Tąsyk važiavome ne tik greitai, bet ir racionaliai, o neįprastos konstrukcijos „AGM Kitcar“ prototipas pasirodė esąs tinkamai parengtas Palangos maratonui. Tačiau likus porai ratų iki finišo netikėtai subliūško priekinė padanga, bet Vidas visgi įstengė automobilį parvairuoti iki pergalingo finišo, kurio tąsyk laukėme 9 val. ir 43 min.“, – džiaugėsi R. Čapkauskas.

Įdomu, kad finišo autorių pergalės aidai po paros pasivijo Norvegijoje.

„Buvome suplanavę, jog po varžybų iškart vykstame į Norvegiją, – pasakoja V.Čebatavičius. – Vos pasiekus kelionės tikslą komandos autobusiuką, paženklintą „AdampolisRacingTeam“ logotipu, iškart apspito švedai ir puolė mane sveikinti su Palangoje iškovota pergale“.

Pasak Vido, tokie momentai išties nepamirštami.

2007 m lenktynių laimėtojai antruosius prizininkus – „Automoto projektų“ ekipą, kurioje „Renault MeganeTrophy“ vairavo Deividas Jocius, Saulius Girdauskas, latvis Raimondas Kisielis ir ukrainiečiai Jevgenijus Červonenkabei Aleksandras Saliukas, pranoko 6 ratais.

Trečiąją vietą užėmė „Renault TL RacingTeam“ atstovai Darius Vilimas, Vilius Rožukas ir Evaldas Čirba, vairavę „Renault Clio R3“ automobilį.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Šiemet Davosas – be D.Trumpo, bet su rusų oligarchais ir įtampa dėl Kinijos

Kaimo mokykla: elektros nėra, vaikų yra, bet per mažai. Pastrėvys

Aktualu

Ekspertai apie S.Skvernelio kandidatūrą: nemano, kad tai planuota iš anksto, įžvelgia riziką

Aktualu

Lietuvis įvykdė neapykantos nusikaltimą prieš šiaurės airį: sužalojo visam gyvenimui

Gazas

Balys Bardauskas ruošiasi į Lietuvą: „Jaučiuosi lyg įveikęs Dakarą“

Aktualu

Sulaikytas nužudyto Gdansko mero apsaugos vadas

24sek

Dar viena istorinė L.Dončičiaus naktis – skrydis į operatorę ir pirmas trigubas dublis

Aktualu

Girtas panevėžietis „Nissan“ į medį nukreipė visiškai tiesioje gatvės atkarpoje

Karštas „Ginčas“ dėl maišto „Ryte“: kas kaltas – D.Suttonas, D.Adomaitis ar vadovai?

Kultūra

Svaiginimąsi kare aprašęs Łukaszas Kamieńskis: „Turime dvigubą kariuomenės ir narkotikų istoriją“

Pasaulis kišenėje

Gran Kanarija traukia ne tik pakrante – pažvelkite į išskirtinius jos namus-urvus

Aktualu

Ant vaikų rėkusios Žiežmarių mokytojos artima kolegė: „Jos būklė – itin bloga“

Išrinktos juokingiausios 2018 metų vestuvių nuotraukos

Kultūra

Paskelbtas galutinis Nacionalinės viktorinos vietų sąrašas – vyks beveik 40-yje miestų

24sek

Lietuvos studentų čempionate – neregėtos rungtynės: VDU metė tik tritaškius

Aktualu

Juodojoje jūroje užsidegus dviem tanklaiviams žuvo mažiausiai 14 jūrininkų

Vardai

Brado Pitto moterys: tarp Charlize Theron ir Angelinos Jolie jau prieš daug metų perbėgo juoda katė

Gyvenimas

Koks amžius tinkamiausias prarasti nekaltybę?

Vardai

Violetai Tarasovienei – žiūrovų liaupsės, bet jos stilistei – kritika: kodėl tokia glaustinukė?

24sek

Įdomių minčių pateikęs R.Javtokas – apie „Žalgirio“ duobę ir naują Šaro sutartį

Gyvenimas

Dėl nežinomos ligos Justas eidamas negali sustoti, jo atmintis – tik 10 minučių

Vardai

Karoliną Meschino puošęs Kęstas Rimdžius nukopijavo Izraelio mados namų suknelę? Palyginkite

Aktualu

Gydytojai ir vaistininkai skundžiasi stringančia e. receptų sistema

Sportas

Italijoje – užtikrinta „Juventus“ pergalė prieš absoliučius autsaiderius

Aktualu

Britanijos lyderė pristatė „Brexit“ atsarginį planą, nedaug tesiskiriantį nuo ankstesnio

Naujienos

Aktualu

Šiemet Davosas – be D.Trumpo, bet su rusų oligarchais ir įtampa dėl Kinijos

Kaimo mokykla: elektros nėra, vaikų yra, bet per mažai. Pastrėvys

Aktualu

Ekspertai apie S.Skvernelio kandidatūrą: nemano, kad tai planuota iš anksto, įžvelgia riziką

Aktualu

Lietuvis įvykdė neapykantos nusikaltimą prieš šiaurės airį: sužalojo visam gyvenimui

Gazas

Balys Bardauskas ruošiasi į Lietuvą: „Jaučiuosi lyg įveikęs Dakarą“

Aktualu

Sulaikytas nužudyto Gdansko mero apsaugos vadas

24sek

Dar viena istorinė L.Dončičiaus naktis – skrydis į operatorę ir pirmas trigubas dublis

Aktualu

Girtas panevėžietis „Nissan“ į medį nukreipė visiškai tiesioje gatvės atkarpoje

Karštas „Ginčas“ dėl maišto „Ryte“: kas kaltas – D.Suttonas, D.Adomaitis ar vadovai?

Kultūra

Svaiginimąsi kare aprašęs Łukaszas Kamieńskis: „Turime dvigubą kariuomenės ir narkotikų istoriją“

Pasaulis kišenėje

Gran Kanarija traukia ne tik pakrante – pažvelkite į išskirtinius jos namus-urvus

Aktualu

Ant vaikų rėkusios Žiežmarių mokytojos artima kolegė: „Jos būklė – itin bloga“

Išrinktos juokingiausios 2018 metų vestuvių nuotraukos

Kultūra

Paskelbtas galutinis Nacionalinės viktorinos vietų sąrašas – vyks beveik 40-yje miestų

24sek

Lietuvos studentų čempionate – neregėtos rungtynės: VDU metė tik tritaškius

Aktualu

Juodojoje jūroje užsidegus dviem tanklaiviams žuvo mažiausiai 14 jūrininkų

Vardai

Brado Pitto moterys: tarp Charlize Theron ir Angelinos Jolie jau prieš daug metų perbėgo juoda katė

Gyvenimas

Koks amžius tinkamiausias prarasti nekaltybę?

Vardai

Violetai Tarasovienei – žiūrovų liaupsės, bet jos stilistei – kritika: kodėl tokia glaustinukė?

24sek

Įdomių minčių pateikęs R.Javtokas – apie „Žalgirio“ duobę ir naują Šaro sutartį

Gyvenimas

Dėl nežinomos ligos Justas eidamas negali sustoti, jo atmintis – tik 10 minučių

Vardai

Karoliną Meschino puošęs Kęstas Rimdžius nukopijavo Izraelio mados namų suknelę? Palyginkite

Aktualu

Gydytojai ir vaistininkai skundžiasi stringančia e. receptų sistema

Sportas

Italijoje – užtikrinta „Juventus“ pergalė prieš absoliučius autsaiderius

Aktualu

Britanijos lyderė pristatė „Brexit“ atsarginį planą, nedaug tesiskiriantį nuo ankstesnio

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas