Petraitis tęsia Dakaro ralį

Pirmąjį kartą ne Afrikoje, o Pietų Amerikoje vykstantį tradicinį Dakaro ralį toliau tęsia Aurelijaus Petraičio ekipažas ir Mindaugas Slapšys.
C.Sainzas laimėjo jau ketvirtą etapą iš eilės
C.Sainzas laimėjo jau ketvirtą etapą iš eilės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį organizatoriai dėl prasto oro atidėjo vienuoliktąjį etapą. Tuo pasinaudoję finišavo ir dešimtojo etapo paskutiniai dalyviai, o lenktynių organizatoriai pakoregavo rezultatus. 58-ą vietą etape užėmė latvišku "Oscar'u" važiuojantis Aurelijus Petraitis su šturmanu Antanu Juknevičiumi. Lietuviai etapo lyderiams pralaimėjo daugiau, kaip 8 valanas.

Automobilių klasėje jau ketvirtąjį etapą iš eilės bei šeštąjį šių metų lenktynėse laimėjo buvęs dukart pasaulio autoralio čempionas ispanas Carlosas Sainzas su "Volkswagen'u":

1. Carlosas Sainzas (Ispanija), "Volkswagen" 5 val. 32 min. 55 sek.
2. Robby Gordonas (JAV), "Hummer" atsiliko 21 sek.
58.Aurelijus Petraitis (Lietuva), "Oscar" 8:07:07

Bendroje lenktynių įskaitoje dar kartą perskaičiavus rezultatus, A.Petraičio ekipažas yra 31-as tarp 88-ių tęsiančių lenktynes. Bendroje lenktynių įskaitoje pirmaujantis C. Sainzas jau beveik pusvalandžiu lenkia artimiausią persekiotoją amerikietį Marką Millerį:

1. Carlosas Sainzas (Ispanija), "Volkswagen" 38 val. 59 min. 02 sek.
2. Markas Milleris (JAV) "Volkswagen" atsilieka 27 min. 31 sek.
31.Aurelijus Petraitis (Lietuva), "Oscar" 28:53:54

Patikslinus rezultatu motociklų klasėje, KTM'u važiuojantis Mindaugas Slapšys dešimtajame etapą pakilo į 94-ą vietą. Gavęs 4 valandas baudos lietuvis etapo nugalėtojui ispanui Jordi Viladomsui pralaimėjo pusaštuntos valandos.

1. Jordi Viladomsas (Ispanija), KTM 6 val. 35 min. 26 sek.
2. Alainas Duclosas (Prancūzija), KTM atsiliko 1 min. 06 sek.
...
94.Mindaugas Slapšys (Lietuva), KTM 7:31:27

Bendroje motociklininkų įskaitoje po dešimties etapų M. Slapšys užima 99-ą vietą tarp 118-os lenktynes tęsiančių šios klasės dalyvių. Lenktynių lyderiu lieka šeštą vietą etape užėmęs ispanas Marcas Coma, o nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilas Despresas bendroje įskaitoje yra trečias.

1. Marc Coma (Ispanija), KTM 43 val. 52 min. 30 sek.
2. Davidas Fretigne (Prancūzija), "Yamaha"
...
99.Mindaugas Slapšys (Lietuva), KTM 32:17:04

Dvyliktajame etape ketvirtadienį vėl tęsis jau Argentinoje ir iš Fjambalos į La Riochą lenktynių karavanui teks įveikti 518 km. Specialiojo greičio ruožo ilgis – 253 km.

Startavę Argentinos sostinėje per dvi savaites ralio dalyviai pervažiuos žemyną iki Ramiojo vandenyno Čilėje bei grįš atgal į Buenos Aires. Bendras 15 etapų Dakaro ralio, kuriame bus kilometro aukščio smėlio kopos, Andų kalnų perėjos, Atakamos dykuma bei kaktusų giraitės, trasos ilgis - 9500 km.