TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirma Europos ralio čempionato diena: lietuviai skaičiuoja nuostolius, dėl greičiausiojo vardo kaunasi suomis ir latvis

L.Diržininko ir D.Strižano automobilis po avarijos
Komandos nuotr. / L.Diržininko ir D.Strižano automobilis po avarijos
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Latvijoje, Kuldigos miesto apylinkėse baigėsi pirmoji Europos ralio čempionato antrojo etapo diena. Varžybų pradžia buvo nesėkminga lietuviams. Ant starto pakylos užvažiavo penki lietuvių duetai, tačiau pirmąją dieną iš kovos pasitraukė net trys tautiečių ekipažai.

V.Švedą vėl pavedė technika

Šeštadienis pragariškai prasidėjo Vytautui Švedui. Utenoje dėl šarnyro gedimo sustojęs lietuvis Latvijoje savo pasirodymą baigė dėl pusašio gedimo. Sportininkų terminais sakant – jis tiesiog „nusisuko“.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Vytautas Švedas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Vytautas Švedas

Techninių problemų pakirstas V.Švedas iš kovos pasitraukė net nepasiekęs pirmojo greičio ruožo vidurio. Automobilio gedimas jam nubraukė visas viltis antrus metus iš eilės sėkmingai pasirodyti šiose varžybose.

Serviso zonoje sutiktas piloto šturmanas Žilvinas Sakalauskas sakė, kad sekmadienį duetas startuos, tačiau varžysis nebe Europos ralio, bet Latvijos ralio čempionato antrame etape. Vėliau šią žinią patvirtino ir pats V.Švedas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Vytauto Švedo automobilis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Vytauto Švedo automobilis

Serviso zonoje buvo matyti ant keltuvų pakeltas „Mitsubishi Lancer EVO X“. Mechanikai jam keitė pusašius.

L.Diržininkas apsivertė, J.Pipiras pramušė radiatorių

Prieš startą ambicijų nestokojęs „šviežiai iškeptas“ ralistas Laurynas Diržininkas Latvijos žvyrkelių taip pat buvo nubaustas. Sportininkas po ilgos, tiesios atkarpos posūkyje nesivaldė savo „Ford Fiesta R2“ ir vertėsi.

Komandos nuotr./L.Diržininko ir D.Strižano automobilis po avarijos
Komandos nuotr./L.Diržininko ir D.Strižano automobilis po avarijos

Avarijos metu ekipažas nenukentėjo, tačiau naujasis komandos automobilis buvo gerokai aplamdytas. Kaip GAZAS.LT žurnalistui teigė šturmanas D.Strižanas, nulūžo abu dešinės pusės ratai, išlaužti amortizatoriai.

Incidentas įvyko taip pat pirmame greičio ruože, bet šis duetas pasirodymą baigė dar anksčiau nei V.Švedas.

Incidentą patyrė ir Jono Pipiro bei R.Babachino tandemas. Jie išlėkė iš kelio ir kliudė sušąlusius grumstus. Po smūgio buvo pažeistas automobilio radiatorius, tad sportininkams ne savo noru teko papildyti žiūrovų gretas.

Iš varžybų pasitraukė ir pasaulinio lygio žvaigždė

Savo pasirodymą Europos ralio čempionate buvo priverstas nutraukti ir Pasaulio ralio čempionato varžybose dalyvaujantis prancūzas Bryanas Bouffier. Jis antrame greičio ruože sustojo dėl jo „Citroen DS3 RRC“ variklio gedimo.

Tomo Markelevičiaus nuotr./„Rally Liepaja“ pirmasis greičio ruožas
Tomo Markelevičiaus nuotr./ B.Bouffier „Rally Liepaja“ pirmajame greičio ruože

Per pirmąją ralio dieną iš varžybų pasitraukė net 13 ekipažų. Dauguma jų patyrė gedimus, keli – incidentus išvažiavus iš trasos.

R.Kvaraciejus ir M.Samuitis sekmadienį tęs kovą

Pirmąją Europos ralio čempionato dieną vyko ir pirmasis Latvijos ralio čempionato etapas. Sekmadienį sportininkai varžysis antrajame Latvijos ralio čempionato etape.

Per žingsnį nuo apdovanojimų pakylos liko lietuvis Rokas Kvaraciejus. Jis pirmajame Latvijos ralio čempionato etape užėmė ketvirtą vietą. Pirmą vietą čia iškovojo latvis V.Gryazinas. Antrą vietą laimėjo estas S.Plangi, o trečias finišavo dar vienas Latvijos atstovas M.Svilis.

Latvijos ralio čempionato pirmo etapo greičiausių dešimtukas
Latvijos ralio čempionato pirmo etapo greičiausių dešimtukas

R.Kvaraciejus Latvijos ralio čempionato pirmame etape aplenkė ir kitą tautietį Martyną Samuitį. Šis liko dešimtas. Europos ralio čempionato įskaitoje M.Samuitis finišavo dvyliktas ir per šešis greičio ruožus nuo lyderio atsiliko 4 min. 34 sek.

Lyderis – jaunasis suomių talentas

Pirmąją vietą po pirmos Europos ralio čempionato dienos kol kas užima įspūdingu tempu važiuojantis 22-ejų metų suomis E.Lappi. Jis už nugaros paliko latvį V.Gryaziną ir trečioje vietoje šiuo metu esantį airį C.Breeną.

Europos ralio čempionato antro etapo greičiausių dvyliktukas
Europos ralio čempionato antro etapo greičiausių dvyliktukas

Lyderis nuo persekiotojo po pirmos dienos yra atsiplėšęs vos 2,6 sek. Tuo metu trečią vietą užimantis C.Breenas nuo lyderio atsilikęs gerokai – 59,2 sek.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Trečiasis greičio ruožas
Tomo Markelevičiaus nuotr./E.Lappi trečiajame greičio ruože

Laukia dar šeši greičio ruožai

Sekmadienį Europos ralio čempionato pirmo ir Latvijos ralio čempionato antro etapo dalyvių lauks dar šeši greičio ruožai. Sportininkai šį kartą varžysis distancijose, nusidriekusiose šiek tiek arčiau Liepojos.

VIDEO: Pirmoji „Rally Liepaja” diena
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas