Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmąjį interviu po avarijos davęs „Formulės 1“ lenktynininkas Robertas Kubica: „Turiu grįžti dar šiemet“

Robertas Kubica
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Robertas Kubica
Šaltinis: formule1.lt
0
A A

Šiandien Robertui Kubicai numatyta dar viena sudėtinga operacija, medikų manymu, truksianti 6–7 valandas, tačiau užtai jie tikisi iš karto likviduoti visų likusių lūžių padarinius.

"Lotus Renault" komandos lenktynininkas Robertas Kubica vakar pirmą kartą davė interviu „Gazzetta dello Sport“ žurnalistams. Lenkas įsitikinęs, kad į "Formulę 1" grįš šį sezoną.

Robertas Kubica: „Į trasą noriu grįžti labiau, nei kada nors anksčiau, nes po tokių avarijų jūs grįžtate dar stipresnis. Taip jau man buvo nutikę 2007 metais po avarijos Kanadoje. Grįžau būdamas geresniu pilotu, nei buvau.

Pilotas – tai ne tik sugebėjimas spausti stabdį ir greičio pedalą, tai daug daugiau. Yra skirtumas tarp pilotų, kurie stengiasi 80 proc., ir tų, kurie stengiasi 95 proc. Būtent šie papildomi 15 proc. ir yra papildomo greičio ir motyvacijos šaltinis. Po 2007 metų avarijos pradėjau labiau apgalvotai žiūrėti į lenktynes. Ir tai nutiks vėl, kai atstatysiu gerą fizinę formą. Turiu grįžti dar šiemet.

Gerai prisimenu 2003 metų avariją, kai į mūsų automobilį, kurį vairavo mano draugas, įvažiavo girtas vairuotojas. Tuomet mes taip pat atsitrenkėme į kelio atitvarą ir jį išlaužėme...  Ir nukentėjo ta pati ranka, kuri buvo visa sumaitota. Bet praėjus keturioms dienoms po operacijos, situacija tada buvo prastesnė, nei dabar, o tai suteikia optimizmo. Tuomet gydytojas Ceccarelli mane išgydė, ir dabar jis man padeda.

Jaučiu beprotišką norą kuo greičiau pasveikti. Net nežinau, kokios būklės mano kaulai, tačiau jeigu medikai juos atstatė, dabar nuo manęs priklauso, kad jie dirbtų taip, kaip reikia.“

Anot Roberto, jis nieko neprisimena apie avariją, kurioje patyrė tokias sunkias traumas, ir į klausimą apie savijautą atsakė: „Pirštai dirba, aš juos jaučiu, ranką taip pat. Bet man reikės dar papildomų operacijų, ir tik tuomet žinosiu tiksliau.

Apgailestauju dėl to, kas nutiko – taip neturėjo nutikti. Aš net nežinau smulkmenų, nes nieko neprisimenu. Sąmonę atgavau tik ligoninėje, o mano vadybininkas Danielis Morellis viską papasakojo.“

Nors Kubica neįsitikinęs, ar toliau lenktyniaus ralyje, kai visiškai pasveiks, jis tvirtina, kad užsiėmimas šia sporto šaka – puiki treniruotė: „Jeigu nelenktyniaučiau ralyje, sėdėčiau namie ir gailėčiausi dėl to. Todėl aš lenktyniavau šiose lenktynėse, ir štai dabar atsidūriau ligoninės lovoje. Bet ralis – ne tik pomėgis, bet ir labai intensyvi treniruotė, leidžianti pasiruošti Formulei 1.

Mano rezultatai "Formulėje 1" augo, nes pernai daug lenktyniavau ralyje. Ralis padeda ugdyti koncentraciją, ypač dabar, kai Formulėje 1 praktiškai nebeliko bandymų. Rezultatai "Formulėje 1" priklauso nuo daug veiksnių, o patirtis, įgyta ralyje, padeda pagerinti tam tikrus aspektus, kur dar turėjau rezervų. Tai svarbu, kai sezoną sudaro 20 lenktynių.“

formule1.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas