Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmame „NP kart wars“ etape dalyvavo per šimtas dalyvių iš visos Lietuvoje

Andrius Gelžinis ir Ignas Palaima
Lauryno Simonavičiaus nuotr. / Andrius Gelžinis ir Ignas Palaima
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą Kaune įvykusiose „NP kart wars“ varžybose netrūko nei emocijų, nei puikių važiavimų – šimtą dalyvių iš visos Lietuvos sutraukusios varžybos finišą pasiekė tik vidurnaktį.

Sulaukę pasveikinimo iš Kauno miesto tarybos nario Rimanto Mikaičio, kaip ir buvo žadėta, visi išdrįsę išbandyti savo  jėgas sutiko organizatorių mestą iššūkį – įprastą „Kartlando“ trasą teko įveikti važiuojant atvirkščia nei įprasta kryptymi. Tai net ir stipriausius dalyvius privertė pasiraitoti rankoves ir ieškoti naujų trajektorijų bei sukibimo ribų.

Per 10-ies minučių kvalifikacinį važiavimą važiuojant ašuoniese, dalyviai turėjo parodyti bent vieną greitą ratą, kuris atvertų duris į vieną iš dviejų pusfinalio važiavimų - čia jau laukė pozicinės lenktynės. Geriausiai užduotį atliko Jonas Skrebūnas, parodydamas rekordinį kvalifikacijos laiką – 25,86 s, antroje vietoje liko „Siųsk pigiau-Žaibelis10“ atletas Ignas Palaima. Damų tarpe nenugalima buvo šio kartodromo „mama“ tituluojama Kristina Sabūnienė – 25,771 sekundės. 

Kvalifikacijos metu taip pat neapsieita ir be nuotykių. Vieną iš jų pademonstravo Darius Maciulevičius. Favoritu laikytas dalyvis dienos popietę paskyrė treniruotėms, ir pasiekęs jį tenkinantį rezultatą, iškeliavo tvarkytis asmeninių reikalų. Šiems netikėtai užtrukus ir kvalifikacijos važiavimams vykstant greičiau, nei tikėtasi, Darius vos per plauką į juos spėjo. Likus 7 minutėms iki paskutinės grupės važiavimo pabaigos, Darius įbėgo į kartodromą jau su pošalmiu ant galvos, šoko į pirmą pasitaikiusį kartingą ir taip suspėjo į pusfinalio traukinį. Toks atsidavimas ir meistriškumas neliko nepastebėtas ir sulaukė renginio žiūrovų ovacijų.

Pusfinalių važiavimuose neapsieita be incidentų. 4 iš 8 dalyvių kiekviename pusfinalyje žadėjo patekti į finalą, kuriame laukė renginio rėmėjų „Šaudom.lt“, „rePUBlic“, bei „Kartlando“ įsteigti prizai. Pirmame pusfinalyje lyderiu po įnirtingos 10 minučių kovos sugebėjo išlikti Jonas Skrebūnas, taip užsitikrindamas sau „Pole“ poziciją finale.  

Žilvino Drevinsko nuotr./Šviesiaplaukių garbę gynė Kristina Sabūnienė
Žilvino Drevinsko nuotr./Šviesiaplaukių garbę gynė Kristina Sabūnienė

Itin nepasisekė antrame pusfinalyje iš priekio startavusiam Ignui Palaimai – po susistumdymo su Vilium Sviderskiu ir Martynu Griška antrame posūkyje, jis liko stovėti atsirėmęs į trasos kolonas serginčią padangą ir taip prarado brangias pozicijas. Po ilgos kovos ir bandymų bent kiek atsikovoti vietą trasoje, Ignui teko pasitenkinti paskutine vieta, o rekordinį trasos įveikimo laiką tuo važiavimu parodęs ir itin agresyvų vairavimo stilių demonstravęs Martynas Griška teisėjų buvo apdovanotas pozicine bauda. Šis Lietuvą „RedBull Kart Fight“ atstovavęs lenktyninkas visą dieną demonstravo neįtikėtiną tempą, nepaisant trasoje vykstančios 8 kartingų sumaišties, tačiau šiame susistumdyme kiek pasikarščiavo. Nepaisant to, Martyno laikas tame važiavime nuskynė rekordą – 25,143 sekundės.

Merginų finalas taip pat neapsiėjo be aistrų. Vos davus startą, pirmame posūkyje sau laisvą kelią priekyje išsikovojo iš antros pozicijos startavusi Indrė Senkutė, už savęs nustumdama Kristiną Sabūnienę. Pastaroji su šiuo Indrės pareiškimu ilgai taikstytis neketino ir netrukus savo poziciją atsikovojo ir išlaikė iki varžybų finišo. Trečia liko ne tokį agresyvų važiavimą demonstravusi Ugnė Auglienė.

Vyrų finalas, pradėtas kiek prieš vidurnaktį, prie starto linijos surikiavo 8 greičiausius ir stipriausius pozicinės kovos meistrus. Po duoto starto ir sėkmingai įveikto pirmojo trasos „S“ formos posūkio, atsirėmęs į koloną rankas buvo priverstas kelti iš antros pozicijos startavęs Vilius Sviderskis. Išvažiuojant iš posūkio, pirmas startavęs Jonas Skrebūnas kiek pagailėjo vietos Viliaus kartingui ir už tai buvo skaudžiai nubaustas pozicine bauda. Šis sportininkas itin dažnai dalyvauja įvairaus tipo ir masto varžybose, tad renginio organizatoriai iš jo gali tikėtis tik aukščiausio lygio lenktyniavimo standartų. Po skirtos baudos, Jonas liko antras, aukščiausią podiumo laiptelį palikdamas kitam Jonui – Jonui Šiaudikiui. Trečias liko „Kartlando“ šventąja dvasia tituluojamam „GURU“ – Kasparas Skamarauskas.

Lauryno Simonavičiaus nuotr./Jonas Skrebūnas
Lauryno Simonavičiaus nuotr./Jonas Skrebūnas

Antrasis „NP kart wars“ etapas žadamas už dviejų savaičių, registracija į jį prasidės pirmadienį. Atsižvelgę į iš tiesų labai aukštą varžybų dalyvių meistriškumą ir sunkių sprendimų teisėjaujant poreikį, renginio organizatoriai „NP team“ ketina kreiptis į aukštos kvalifikacijos kartingų teisėjus, prašydami užtikrinti iš tiesų objektyvų ir ilgamete patirtimi paremtą teisėjavimą – dalyviai to tikrai nusipelno. 

Taip pat žadama ir kiek modifikuota trasa – į jos konfigūraciją bus pristatytas „Joker“ ratas, kurį dalyvis turės įveikti net keletą sykių per varžybas. „Joker“ ratas tai kiek ilgesne, nei įprasta trasos distancija pasižymintis pravažiavimas trasoje, kuris yra privalomas visiems dalyviams – teisingai strateguojant, jis padės pilotams atlikti lenkimus, kuriuos „Kartlando“ vingiuose be pasistumdymo daryti nėra lengva.

Iš viso šiame čempionate planuojami 6 etapai, išsidėliosiantys kalendoriuje iki pat sausio mėnesio pradžios, Artimiausias etapas spalio 30 dieną.

VIDEO: „NP kart wars“ pirmas etapas
Komentarai
Temos Kartingas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas