Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 16d. 21:13 , Atnaujinta: 2019 birželio 16d. 22:12

Pirmas kartas istorijoje – lietuviška komanda Pasaulio ralio kroso čempionato finale

Pasaulio ralio kroso čempionato etapas Norvegijoje, „ESmotorsport“ pateko į finaą
Vytauto Pilkausko nuotr. / Pasaulio ralio kroso čempionato etapas Norvegijoje, „ESmotorsport“ pateko į finaą

Sekmadienį Norvegijoje, Hell trasoje, finišavo penktasis Pasaulio ralio kroso čempionato etapas, kuriame privati lietuviška komanda „ESmotorsport-LabasGas“ šiemet pirmą kartą pateko į finalą. Žaliąją „Škoda“ į finalą atvairavo olandų lenktynininkas Kevinas Abbringas, kuriam tai buvo debiutas šiame čempionate.

Iki šiol Kevinas Abbringas buvo dalyvavęs tik neprofesionaliame ralio krose ir tai vyko net prieš 15 metų. Didžiąją dalį savo autosporto karjeros šis olandas yra praleidęs prie ralio automobilio vairo, taip pat yra dalyvavęs ir žiedinėse lenktynėse.

Po šeštadienio dviejų kvalifikacinių važiavimų, šiandien lenktynininkams kelias iki finalo buvo gana ilgas. Jų laukė dar dvi kvalifikacijos, po kurių dvylika greičiausiųjų pateko į pusfinalį.

Trečia kvalifikacija

Trečiojoje kvalifikacijoje „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas Kevinas Abbringas savo važiavime buvo pirmas, aplenkęs Roką Baciušką ir Oliverį Bennettą. Susumavus visų šios kvalifikacijos dalyvių rezultatus, K. Abbringo užfiksuotas laikas konvertavosi į puikią ketvirtąją poziciją tarp 17-os lenktynininkų.

Greičiausias šioje kvalifikacijoje buvo Timmy Hansenas, aplenkęs savo brolį Keviną Hanseną.

Po trijų kvalifikacijų lyderio pozicija toliau priklausė N. Gronholmui, tuo tarpu „Esmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas K. Abbringas iš šeštadienį turėtos devintosios bendros įskaitos pozicijos, pakilo į aštuntąją.

Ketvirta kvalifikacija

Ketvirtoje kvalifikacijoje K. Abbringas savo grupėje buvo penktas, o tarp visų dalyvių užėmė 8-ąją poziciją.

Nugalėjo Niclas Gronholmas, kuris tapo ir visų keturių kvalifikacinių važiavimų bendros įskaitos laimėtoju. Lenktynininkas surinko 189 taškus iš 200 galimų. Olandų pilotas Kevinas Abbringas bendroje įskaitoje užėmė puikią septintą vietą, surinkęs 143 taškus. Ši pozicija jam leido laisvai patekti į pusfinalį.

Finale – TOP 4

Prieš pat pirmojo pusfinalio pradžią pradėjo lyti ir komandos buvo priverstos pakeisti ratus, tinkamus šlapiai dangai.

Tačiau pasikeitusios oro sąlygos nesutrukdė puikiam K. Abbringo važiavimui pusfinalyje. Trasoje vyko labai įdomi kova, kurios metu olandas pavyzdingai kovėsi dėl antros pozicijos ir ją išlaikė iki pat finišo. Tai jam garantavo kelialapį į finalą, į kurį patenka po tris pirmojo ir antrojo pusfinalio greičiausius pilotus.

Finale susikovė šeši stipriausieji Norvegijos etapo dalyviai. Daugiau nei pusę finalo Kevinas Abbringas važiavo pirmoje pozicijoje, tačiau po Joker rato jam neužteko persvaros, kad sugrįžtų į pirmą vietą. Finale jis finišavo penktas. Tačiau, teisėjams diskvalifikavus nugalėtoją A.Marklundą (dėl priekinio bamperio, neatitikusio techninio reglamento), K.Abbringas pakilo į ketvirtą vietą.

Rezultatus rasite čia.

Žinant tai, kad K. Abbringas pirmą kartą dalyvavo Pasaulio ralio kroso čempionate – penktoji pozicija Norvegijos etape yra puikus rezultatas. „ESmotorsport-LabasGas“ komandai dar nė karto nebuvo pavykę prasibrauti iki finalo.

Norvegijos etapą laimėjo Antonas Marklundas, antras buvo Niclas Gronholmas, o trečias liko Kevinas Hansenas.

Šeštasis Pasaulio ralio kroso čempionato etapas įvyks Švedijoje, liepos 6-7 dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas