Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 7d. 16:48 , Atnaujinta: 2019 sausio 7d. 20:50

Motociklų įskaita Dakare: pirmą greičio ruožą įveikė abu lietuviai

Arūnas Gelažninkas ir Balys Bardauskas
Žilvino Pekarsko nuotr. / Arūnas Gelažninkas

2019-ųjų Dakaras prasidėjo. Ir nors jis šiemet vyksta tik vienoje valstybėje, lenktynės Peru smėlynais tikrai nebus lengvas kąsnis šio iššūkio dalyviams. Šiame tekste galėsite sekti informaciją išskirtinai apie motociklų įskaitą, kurioje varžosi ir du lietuviai – Balys Bardauskas ir Arūnas Gelažninkas.

Visas Dakaro 2019 naujienas rasite paspaudę čia.

Nugalėjo ispanas su „Honda

Į finišą atvyko ir motociklų klasės lyderiai, kurių rezultatai į vietas sustatė šios dienos greičiausiųjų rikiuotę. Šį greičio ruožą laimėjo ispanas Joanas Barreda Bortas su „Honda“ motociklu. Jis distanciją įveikė per 57 min. 36 sek. Jam pusantros minutės nusileido Čilės atstovas Pablo Quintanilla. Trimis minutėmis lyderiui pralaimėjo JAV sportininkas Ricky Brabecas.

Jeigu niekas nebesikeis, tai Arūnas Gelažninkas bus klasifikuojamas 55-oje vietoje. Balys Bardauskas – 105.

Galutinės pozicijos – neaiškios

Kadangi šiame etape greičiausi motociklų įskaitos dalyviai startavo arčiau rikiuotės galo, finalinės šio etapo lietuvių pozicijos paaiškės po paskutinio dalyvio finišo.

B.Bardauskas praleido kontrolės punktus

Galiausiai finišavo ir Balys Bardauskas. Kol kas geriausią laiką parodžiusiam dalyviui jis nusileido net 41 min. ir trasoje sugaišo 1 val. 42 min. 34 sek. Be to, prie jo rezultatų rašoma, kad jis nekirto nė vieno kontrolės punkto. Jei tai ne rezultatų sistemos, o B.Bardausko klaida, jam tai kainuos daug baudos minučių.

Paaiškėjo, kad B.Bardauskas turėjo problemų dėl išsikrovusios atstumo skaičiavimo sistemos įrangos baterijos. Dėl to jis negalėjo skaičiuoti kilometrų. Be to, užsižiopsojęs į keturratį, kuris įšoko į duobę, į panašią situaciją netrukus pateko ir pats.

A.Gelažninko finišas

Finišavo Arūnas Gelažninkas. Jis 84 km kopomis įveikė per maždaug 1 val. 20 min. ir nuo dabartinio lyderio atsiliko 15 min. 53 sek. Į lyderio poziciją kol kas pakilo argentinietis Luciano Benavidesas. Galutinė A.Gelažninko pozicija pirmame etape paaiškės finišavus visiems dalyviams, tačiau tiesioginėje kovoje lietuvį aplenkė du varžovai.

Sportininkas po finišo sakė, kad nesistengė važiuoti itin greitai. Jo teigimu, svarbiausia buvo neprisirinkti baudų.

„Saugojausi, kad nepraleisčiau nė vieno punkto, kad visus surinkti, nes kitaip tai kainuotų labai daug laiko atžvilgiu. Galėjau spausti daugiau, buvo daug tiesiųjų, bet šiek tiek ir dulkėjo. Kur buvo upės vaga, tai visai nieko nesimatė. Mane aplenkė du sportininkai, bet ir aš daug lenkiau. Esu patenkintas, nes be nuostolių, be gedimų“, – sakė Arūnas Gelažninkas.

WP2

Arūnas Gelažninkas jau pasiekė ir antrąjį kontrolės punktą. Lietuvis čia lyderiui nusileido kiek daugiau nei 9 min. Tuo metu Balio Bardausko rezultato dar nematyti ties WP1 žyma, nors nuo jo starto jau praėjo maždaug valanda. Tiesa, neatmetama galimybė, kad tiesiog stringa rezultatų sistema, todėl B.Bardausko laikų suvestinėje dar nematyti.

Keturračių finišas

Greičio ruožą jau įveikė pirmieji keturračiai. Pirmąją mažą pergalę į savo sąskaitą įsirašė argentinietis Nicolas Cavigliasso. Jis greičio ruože praleido 1 val. 17 min. 15 sek. ir beveik keturiomis minutėmis aplenkė savo tautietį Jeremias Gonzalez Ferioli. Kiek daugiau nei aštuoniomis minutėmis atsiliko ir trečias finišavo čekas Tomas Kubiena.

WP1

Pirmasis startavęs lietuvis Arūnas Gelažninkas jau pasiekė pirmąjį tarpinį kontrolės punktą (Waypoint). Jis nuo dabartinio lyderio atsilieka 1 min. 47 sek.

Tuo metu finišą pasiekė pirmasis motociklų klasės dalyvis – Peru atstovas Cesar Pardo. Jis distancijoje sugaišo 1 val. 15 min. 11 sek. Kol kas jo rezultatas klasifikuojamas kaip geriausias, tačiau situacija neabejotinai keisis. Visi greičiausi šios klasės sportininkai startuos vėliau.

Pirmasis gedimas – po 18 kilometrų

Ne itin sėkmingai Dakaras prasidėjo keturračiu važiuojančiam Prancūzui Axel Dutrie. Trečią kartą šiame maratone startavęs sportininkas pirmą neplanuotą sustojimą buvo priverstas atlikti nuvažiavus vos 18 kilometrų greičio ruože. Organizatoriai pranešė, kad lenktynininkas patyrė „Yamaha“ keturračio gedimą ir dabar pats bando jį pašalinti.

Startas vėluoja

Starto procedūra kiek vėluoja, todėl motociklininkai priversti laukti. Nuo saulės ir karščio jie ginasi kaip įmanydami – kas slepiasi didesnės technikos pavėsyje, kas vėsinasi vandeniu.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Balys Bardauskas
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Balys Bardauskas

Pirmieji „koviniai“ kilometrai

Motociklininkai iš Limos į Piską pajudėjo dar 6 val. ryte vietos laiku. Jų laukia pirmieji 84 „koviniai“ kilometrai greičio ruože, o pervažiavimuose bus įveiktas dar 331 kilometras.

Šiame greičio ruože organizatoriai nusprendė įnešti šiek tiek intrigos, pirmuosius į startą išleisdami didžiausius startinius numerius turinčius sportininkus, o ne mažiausiais numeriais pažymėtus favoritus. Taigi, Dakaro naujokams ar mažiau patyrusiems sportininkams nebus progos sekti aukščiau klasifikuojamų ir teoriškai greitesnių dalyvių vėžėmis.

Dalyviai į trasą pajudės 30 sekundžių intervalais, o pirmasis motociklininkas į trasą įvažiuos 16.50 Lietuvos laiku.

Pirmasis greičio ruože iš lietuvių startuos Arūnas Gelažninkas, ant kurio motociklo puikuojasi 92-asis numeris. Jo starto laikas – 17.16 val.

„Matome startą, ten tiesiai. Ir po to ten kažkur į kopas. Pervažiavime viskas buvo gerai, šiek tiek nuobodu. Visą laiką tiesiai. Jei viskas gerai bus trasoje, šiandien finišuosime anksti“, – prieš startą sakė Arūnas Gelažninkas.

Penkiomis minutėmis vėliau pajudės ir Balys Bardauskas. Beje, pastarasis motociklininkas varžosi „Originals by Motul“ kategorijoje, kurioje lenktyniaujama neturint techninio aptarnavimo komandos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas