Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmoji „Talsi“ ralio diena baigėsi esto pergale

M.Samuitis ir R.Šaučikovas
„Wellman Rally Team” nuotr. / M.Samuitis ir R.Šaučikovas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Šeštadienį Talsi mieste, Latvijoje, prasidėjo vienos pajėgiausių Baltijos šalyse lenktynių – „Talsi rally 2014“. Dvi dienas truksiančiose varžybose susirinko visas Lietuvos ralio elitas, pajėgiausi kaimyninių šalių sportininkai. Pasibaigus pirmai ralio dienai, lenktynių lyderių trejetuke pirmas yra estas Raulis Jeets, antrasis – rusas Stanislavas Travnikovas, o trečias – lietuvis Vytautas Švedas.

Kita aukščiausia lietuvių pozicija – penktą vietą ir bendroje, ir savo įskaitoje R5, iškovoję „WELLMAN Rally Team“ lenktynininkai Martynas Samuitis ir Ramūnas Šaučikovas. Geriausią rezultatą komanda parodė paskutiniuose greičio ruožuose, kurie vyko ant asfalto, pačiame Talsi mieste. Šiuos ruožus M. Samuičio ekipažas atvažiavo atitinkamai ketvirtoje ir trečioje vietoje. Trečią vietą paskutiniame greičio ruože ekipažas išplėšė net irgreičio ruože lūžus pusašiui.

„Paskutinius ruožus važiavome nusiteikę jau geram rezultatui. Šeštame greičio ruože jautėmės jau labai gerai, bet pabaigoje lūžo pusašis, tad teko tenkintis trečia vieta savo įskaitoje. Šios dienos važiavime turėjome priprasti prie permainingų kelio dangų. Pirmuosiuose važiavimuose, kaip ir visi, daug slydome, nes trasoje buvo daug palaido žvyro, akmenukų. Šiaip, esu patenkintas pirma diena. Pavyko palaikyti konkurencingą tempą, kuris leis rytoj vytis lyderius ”, – sako M.Samuitis.

„Wellman Rally Team” nuotr./M.Samuitis ir R.Šaučikovas
„Wellman Rally Team” nuotr./M.Samuitis ir R.Šaučikovas

Du pirmus šios dienos greičio ruožus stabiliai pirmavo estas Siim Plangi. Tačiau jau trečiame greičio ruože jį aplenkė rusas Stanislavas Travnikovas, o ketvirtojo estas nebeįveikė ir pasitraukė iš kovos dėl techninių gedimų. Dar po antrojo greičio ruožo S. Plangi į serviso zoną atvažiavo su bėgančiu tepalu ir nors bandė važiuoti toliau, kaip rodo rezultatas, techninio gedimo išspręsti nepavyko.

Perėmęs lyderystę, rusas S.Travnikovas išlaikė poziciją tik du greičio ruožus, paskutiniuose lyderio poziciją užleisdamas latviui R.Jeets. Kaip teigia lietuvių komandos šturmanas R. Šaučikovas, baigėsi tik viena diena, tad ralio lyderiai rytoj tikrai keisis.

„Wellman Rally Team” nuotr./„Rally Talsi“
„Wellman Rally Team” nuotr./„Rally Talsi“

„Ši diena buvo sėkminga, bet per daug to nesureikšminu. Didžiausia kova užvirs rytoj. Mūsų laukia dar sudėtingesni ir ilgesni greičio ruožai. Esu labai patenkintas, kad šiandien pavyko važiuoti greitai nuo pat pirmojo greičio ruožo starto. Tiesa, gaila, kad šiandien nepavyko nugalėti dvikovoje su S.Travnikovu. Rytoj, tikiuosi, kad mes sėkmingiau kovosime su juo. Žinau tikrai, kad išvažiuosime nusiteikę jo nepaleisti “, – pirmąją dieną apibendrina R. Šaučikovas.

Pirmąją ralio dieną dalyviai įveikė šešis greičio ruožus. Iš jų keturi vyko Talsi miesto apylinkėse, o paskutinieji du – pavertė miestą lenktynių zona. Čia gyentojai ir per savo namų langus galėjo matyti kaip miesto gatvėmis lekia sportiniai automobiliai.

„Wellman Rally Team” nuotr./„Rally Talsi“
„Wellman Rally Team” nuotr./„Rally Talsi“

„Talsi rally 2014“ tuo pačiu yra net trijų, Šiaurės Europos Zonos (NEZ), Latvijos ir Lietuvos, čempionatų etapas. Ralis vyksta dvi dienas, taigi, lenktynininkams dar liko įveikti pusę ralio rytoj, sekmadienį. „WELLMAN Rally Team”, kurie pasirinko išimtinai tarptautinių čempionatų kryptį, „Talsi rally 2014“ siekia pasigerinti turimas pozicijas, tiek Latvijos čempionato, tiek ir NEZ reitingų lentelėse.

M.Samuičio ir R.Šaučikovo ekipažas šiemet ryžtingai pasuko tarptautinių čempionatų kryptimi. Vienas didžiausių šių metų iššūkių – atstovauti Lietuvai Europos ralio čempionate (ERČ). Taip pat lietuviai vyks dalyvauti į kaimyninių šalių čempionatus bei, kaip teigia, gražiausias lenktynes. Lietuvoje šiuo atžvilgiu išskiria „Winter ralį“ ir „300 ežerų ralį”.

Kurį laiką strategavę dėl to, kuriame ERČ etape toliau startuoti, lietuviai nusprendė rinktis esančius arčiausiai namų. Taigi kitas startas ERČ vyks liepos mėnesį Estijoje. „WELLMAN Rally Team“ yra pirmasis lietuvių ekipažas po 18 metų, kuris varžosi oficialiame FIA regioniniame ralio čempionate, siekdamas ilgalaikių tikslų, o ne pavieniuose startuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas