Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 17d. 21:08

Pirmuosius taškus pasidaliję Baltijos šalių ralio kroso dalyviai ruošiasi kovai Vilkyčiuose

Varybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Varybų akimirka

Praėjusį savaitgalį Latvijoje, Bikerniekų trasoje surengtas pirmasis šių metų Baltijos šalių, Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionato etapas. Jame sėkmingai pasirodė ir keletas lietuvių, kurie pasidalijo pirmuosius sezono taškus. Šių metų kalendoriuje numatyti dar du etapai.

„Super 1600“ klasėje Latvijoje geriausią rezultatą parodė lietuvis Rokas Jakubauskas, vairavęs „Opel Corsa B“. Nors iki pat finalo jis buvo žingsneliu už latvio Arnio Odinšo, tačiau lemiamo važiavimo metu sugebėjo iškovoti daugiau taškų ir galiausiai laimėjo pirmą vietą. Antroje pozicijoje klasifikuojamas latvis Arnis Odinš, kuriam už nugaros liko jo tautietis Janis Spudulinš. Penktoje vietoje varžybas baigė kitas lietuvis Laurynas Petraška.

„Touring 2000“ klasė buvo pati gausiausia. Joje prie starto stojo net 11 automobilių. Etapo nugalėtoju čia tituluotas latvis Kristaps Grunte. Jam keturiais taškais nusileido ir antrąją vietą užėmė Martyno Samsono sūnus Kajus, lenktyniaujantis BMW M3 E30 automobiliu. Trečiosios vietos taurę laimėjo Janis Ikers, vairavęs „Renault Clio“. Dar du lietuviai Deividas Vareika ir Mindaugas Sidabras užėmė atitinkamai aštuntą ir dešimtą vietas.

Dešimt lenktynininkų startavo „Open RX“ klasėje ir net du lietuviai čia užėmė vietas ant prizininkų podiumo. Etapo nugalėtoju tapo Paulius Pleskovas, lenktyniavęs „Ford Fiesta MK7“ automobiliu. Užtikrintą tempą visą dieną demonstravęs sportininkas antroje vietoje likusį Martiną Svilį iš Latvijos aplenkė net dešimt taškų. Po atkaklios kovos į trečiąją vietą prasibrovė tik tašku savo persekiotoją aplenkęs Šarūnas Glikas, kuris vairavo „Mitsubishi Lancer EVO IX“. Kiti trys lietuviai liko be apdovanojimų. Egidijus Kirdeikis etapą baigė aštuntas, Paulius Šniukas devintas, o Kęstutis Garnelis paskutinis.

Varžybų plakatas
Varžybų plakatas

Šios varžybos buvo ir Lietuvos ralio kroso čempionato etapas, jame mūsų tautiečiai taip pat kovojo dėl taškų savo šalies metinėje įskaitoje. Tiesa, vadovaujantis reglamentu, tautiečiams taurės nebuvo numatytos, o varžybas organizavę latviai gražaus gesto neparodė ir jomis nepasirūpino, tad šią situaciją suskubo taisyti Lietuvos automobilių sporto federacijos kroso komitetas.

„Taurių Lietuvos čempionato įskaitos dalyviams etapo Latvijoje organizatoriai nebuvo paruošę, bet Lietuvos sporto federacijos kroso komitetas pasistengs šią situaciją ištaisyti. Už prizinines vietas jiems taurės bus įteiktos antrojo etapo metu, o trečiojo etapo, vyksiančio Lenkijoje, taurės dalyviams atiteks kartu su metiniais apdovanojimais“, – paaiškino antrojo etapo organizatorius ir LASF Kroso komiteto vadovas Kazimieras Gudžiūnas.

Antrasis Baltijos šalių ir Lietuvos ralio kroso čempionato etapas sportininkų laukia jau visai netrukus. Liepos 28-29 dienomis jis įvyks Vilkyčių autosporto komplekse. Tikėtina, kad namų trasoje savo jėgas išmėgins ir dar daugiau Lietuvos sportininkų, atvyks gausus būrys lenkų. Trečiasis, finalinis etapas spalio mėnesį vyks Lenkijoje.

Temos: 1 Ralis krosas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:21
00:57
00:52

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie Gazas