Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po antrųjų lenktynių sustiprėjo intriga Lietuvos kartingo čempionate

Lietuvos kartingo čempionato etapo Elektrėnuose apdovanojimai
Lietuvos kartingo čempionato etapo Elektrėnuose apdovanojimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį prie Elektrėnų įsikūrusiame „Speedway“ kartodrome įvyko antrosios Lietuvos kartingo čempionato (LKČ) lenktynės.

Šiose lenktynėse startavo mažiausieji „Micro“, kiek vyresni „Mini“ klasių dalyviai bei sportininkai su galingais, šešias pavaras turinčiais KZ2 klasės kartais. Pastarojoje klasėje startavo 14 įvairaus amžiaus lenktynininkų, tarp kurių netrūko įtemptos kovos. Galiausiai LKČ lyderio vardą pavyko išlaikyti Justui Jonušiui.

Kovos nuo starto iki finišo

15-metis vilnietis finaliniame važiavime užėmė antrąją vietą, o pirmąjame LKČ etape Anykščiuose buvo iškovojęs pergalę, todėl iš viso jo sąskaitoje – 73 taškai. Finaliniame važiavime pirmąją vietą užėmė Paulius Paškevičius ir taip, surinkęs 71 tašką, priartėjo prie J.Jonušio bendrojoje įskaitoje.

KZ2 klasės pusfinalio važiavime veiksmas prasidėjo vos teisėjui davus lenktynių startą. Iš antrosios vietos startavęs Laurynas Razas uždelsė pajudėti ir taip užblokavo kelią už jo lenktynes pradėjusiam J.Jonušiui.

Žinojau, kad finale nėra kelio atgal, turiu lenkti nieko nelaukdamas ir gerai gintis

Tuo tarpu Evaldas Dzialtuvas ir P.Paškevičius išsiveržė į priekį. Tarp abiejų sportininkų užsimezgė tokia intensyvi kova, kad P.Paškevičius apsisuko trasoje, o E.Dzialtuvas padarė jam labai brangiai kainavusią klaidą. Išslydęs už trasos ribų jis kliudė trasą žymintį kūgelį ir gavo 3 sek. baudą.

Todėl pirmas kirtęs finišo liniją E.Dzialtuvas buvo klasifikuotas trečioje vietoje. P.Paškevičius užėmė antrąją vietą, o nugalėtoju netikėtai tapo L.Razas.

Padėjo stabilumas

J.Jonušis visas lenktynes savo poziciją atkakliai gynė nuo Džiugo Tovilavičiaus ir užėmė ketvirtąją vietą, tačiau vairuodamas susižeidė alkūnę.

Nepaisant to, finaliniame važiavime J.Jonušis su P.Paškevičiumi po starto iš karto išsiveržė į priekį. Netrukus juos pasivijo E.Dzialtuvas ir aplenkė J.Jonušį, bet jaunas lenktynininkas jau po poros posūkių atsiėmė poziciją ir išlaikė ją iki pat lenktynių finišo.

„Žinojau, kad finale nėra kelio atgal, turiu lenkti nieko nelaukdamas ir gerai gintis. Įdomu tai, kad ši trasa buvo gana smėlėta, taigi, toks karto reguliavimas, koks veikia kitur, čia neveikia. Man padėjo patirtis užsienio lenktynėse, nes neradome, kas duotų realų greitį, ir neturėjome pakankamai greičio posūkiuose, bet stengiausi važiuoti kuo stabiliau“, – po finišo pasakojo J.Jonušis.

J.Jonušis jau antradienį išskrenda į Ispaniją, Fernando Alonso trasą, kur startuos CIK FIA Europos kartingo čempionato antrosiose lenktynėse.

Trečiąją vietą užėmė L.Razas, nes likus vos trims ratams iki finišo joje važiavusio E.Dzialtuvo kartas sugedo ir sustojo trasoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas