Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 13d. 13:21

Po savaitgalio Rygoje, Lietuvos drifte vėl intrigos: kas laukia dalyvių?

Savaitgalį vykęs drifto čempionato Rygos etapas
Giedriaus Matulaičio nuotr. / Savaitgalį vykęs drifto čempionato Rygos etapas
„Raganų katilas“ šį savaitgalį skendėjo drifterių dūmuose. Sprogę varikliai, automobiliai ant stogo ir Lietuvos lyderių kovos džiugino renginio svečius ir tuo pačiu grąžino intrigą į Lietuvos drifto čempionato „PRO“ lygą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šie metai Lietuvos drifte yra labai įdomūs, nes nepaisant aiškių dviejų favoritų, fortūna turi savo nuomonę apie vykstanti veiksmą, – pasakoja artėjančio „Betsafe Drift Finals“ organizatorius Linas Ramoška. – Pirmas dvi „PRO“ lygos kovas laimėjo Andrius Vasiliauskas, sukeldamas labai daug šurmulio: Benediktas Čirba Europoje trečias, o Lietuvoje tik antras? Tai byloja apie itin aukštą konkurenciją. Tada atėjo antrasis „Betsafe Drift Camp“, kur abu pilotai susidūrė su techninėmis problemomis ir podiumą nužvelgė tik iš tolo.

Praeito savaitgalio Rygos etapas buvo lemiamas, nes jeigu Vasiliauskas lipa ant podiumo ir „atkemša“ Čirbą – intriga baigėsi, tačiau Fortūna nusprendė mus pradžiuginti ir dabar jau šio savaitgalio etapas darosi lemiamas. Kodėl? Nes šeštadienį Kačerginėje įvyks penktasis iš šešių etapų ir tai paskutinis pasispardymas Lietuvoje. Viso čempionato finalas suplanuotas Rygoje, tačiau jis įvyks spalio mėnesį, o su akyse augančiais pandemijos skaičiais, didelis klaustukas ar jis iš viso įvyks. Tad šį šeštadienį Kačerginėje – viskas arba nieko. Negaliu sulaukt“.

Rygos etapas pateikė ne vieną staigmeną: Donatas Macpreikšas susprogdino savo variklį dar Lietuvoje, pasiskolino Aurimo Vaškelio bolidą ir jam taip pat griuvo variklis. Su panašiomis problemomis susidūrė ir Gediminas Ivanauskas: visą savaitę kovojęs su savo jėgaine, į Rygą jis patraukė tik ankstyvą šeštadienio rytą.

Sportinio automobilio variklį paliko užkurtą, tikėdamasis jog taip naujai surinktas motoras prisidirbs, tačiau susidūręs su aušinimo sistemos gedimu, šviežią kūrinį „iškepė“. Atrodytų nelaimių virtinė, tačiau visi šie pilotai vėl raitojasi rankoves ir žada savaitgalį įnešti sumaišties į Čirbos ir Vasiliausko kovą dėl titulo. Savo indėlio netaupyti žada ir Valdas Vindžigelskis, kuris Rygoje užlipo ant aukščiausio pakylos laiptelio.

Siekdami, jog etapas būtų dar įdomesnis, renginio organizatoriai taip pat paruošė staigmenų: „Matome, jog dalyviai yra pasiruošę bet kam: į areną eina kosminio sukibimo padangos, tūkstantis arklių darosi standartiška, dalyviai negaili nieko, tad nusprendėme imtis panašios taktikos kaip su pirmaisiais čempionato etapais ir kiek sutrumpinti trasos įsibėgėjimą, taip mažinant galimybę stipriai atsiplėšti tiems, kurie automobilyje turi sekvencines pavarų dėžes. Toks sprendimas galimai sumažins atstumus tarp dalyvių, o tai reiškia dar geresnius vaizdus žiūrovams. Viena aišku – „Betsafe Drift Finals“ bus įspūdinga ir nutikti gali betkas“, – tęsia L.Ramoška.

Giedriaus Matulaičio nuotr./Savaitgalį vykęs drifto čempionato Rygos etapas
Giedriaus Matulaičio nuotr./Savaitgalį vykęs drifto čempionato Rygos etapas

Renginys legendinę trasą okupuos jau penktadienį. Popiet prasidės laisvosios treniruotės, kur dalyviai prisimins kaip važiuoti greičiausią sezono trasą. Šeštadienis – pagrindinė renginio diena, kai įvyks tiek „PRO“, tiek „Semi–PRO“ lygų varžybos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Temos: 1 Driftas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:09
07:38
00:50

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas