Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 29d. 15:40

„Porsche Carrera World Cup“: Jono Gelžinio debiutas „žaliajame pragare“

„Porsche Carrera“ pasaulio taurės lenktynių akimirka
Organizatorių nuotr. / „Porsche Carrera“ pasaulio taurės lenktynių akimirka

97 pilotai iš 25 šalių dalyvavo pirmą kartą surengtose „Porsche Carrera“ pasaulio taurės lenktynėse legendinėje Niurburgringo trasoje. Kartu tai buvo „Porsche Carrera Mobil 1 Supercup“ serijos bei nacionalinių Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Skandinavijos bei Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera“ taurių etapai.

Debiutas „žaliajame pragare“

Istoriniame renginyje niekada vienu metu nebuvo susirinkę tiek daug „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilių. Pirmą kartą lenktynių režimu šią trasą įveikė ir Didžiosios Britanijos taurės dalyvis, „Juta Racing“ komandos atstovas, Jonas Gelžinis.

Per laisvąsias treniruotes jis įveikė 6 ratus (vieno rato ilgis – 25,378 km), o per kvalifikaciją spėjo įveikti 5. Mat prieš kvalifikacijos pradžią nulijo lietus ir vietomis trasa (ypač autodrome, kuriame vyksta „Formulės 1“ „Grand Prix“ lenktynės) buvo drėgna, tad daugelis dalyvių kurį laiką laukė, kol ji pradžius. Nepaisant to, visi važiavo su „slick“ tipo padangomis.

Organizatorių nuotr./Porsche Carrera pasaulio taurės lenktynių akimirka
Organizatorių nuotr./„Porsche Carrera“ pasaulio taurės lenktynių akimirka

Tarp „Porsche Carrera Cup GB“ dalyvių kvalifikaciją laimėjo Jamesas Suttonas („SAS/Redline Racing“), užfiksavęs 17-ą laiką tarp visų „Porsche Carrera World Cup“ dalyvių. Antrą laiką pasiekė Euanas Hankey („Parker with Juta“), tačiau abu pilotai baigiantis kvalifikacijai patyrė avarijas. J.Suttono automobilį pavyko suremontuoti, o E.Hankey avarija baigėsi labai skaudžiai ir jis lenktynėse jau nestartavo: jo vairuojamas „Porsche“ trenkėsi į atitvarus maždaug 260 km/val. greičiu ir tris kartus vertėsi. Kurį laiką prieš avariją iš paskos važiavęs Jonas Gelžinis sakė, kad Euanas labai rizikavo ir itin agresyviai „kirsdavo“ posūkius, tad kažko panašaus reikėjo tikėtis.

Trečią laiką pasiekė  Michaelas Meadowsas („SAS/Redline Racing“), o ketvirtą bei pirmą „Pro-Am1“ kategorijoje – J.Gelžinis. Už laimėtą „pole-position“ savo kategorijoje jam atiteko papildomas taškas. Bendrojoje visų dalyvių įskaitoje lietuvio rezultatas buvo 33-ias, apie 15 sek. prastesnis nei nugalėtojo.

Dramatiškos lenktynės

„33-ia starto vieta pasirodė nepalanki, nors pagal tai, kaip turėjo būti vykdomas startas, viskas buvo tarsi ir gerai, – pasakojo „Juta Racing“ komandos vadovas Audrius Gelžinis. – Organizatoriai startuojančius lenktynėse suskirstė į tris grupes, pagal kvalifikacijoje pasiektus 1-33-ą, 34-66-ą ir 67-98-ą laikus. Tad Jonas pirmoje grupėje startavo iš paskutinės vietos, maža to, lenktynių metu trasos danga buvo labai šlapia. Manau, kad dalyvius reikėjo kitaip „išbarstyti“ po grupes: pirmą laiką pasiekęs pilotas turėjo startuoti pirmas pirmoje grupėje, antrą laiką – pirmas antroje, trečią laiką – pirmas

Organizatorių nuotr./Porsche Carrera pasaulio taurės lenktynių akimirka
Organizatorių nuotr./„Porsche Carrera“ pasaulio taurės lenktynių akimirka

trečioje, ketvirtą laiką – antras pirmoje grupėje ir t. t. Taip visi pagal pajėgumą būtų tolygiau išsiskirstę trasoje, nes dabar išėjo, jog netgi paskutinė, 98-a, vieta buvo palankesnė nei 33-ia ir vien dėl to, kad prieš tai važiavusieji jau bent kiek buvo „ištaškę“ vandenis nuo trasos paviršiaus“.

Čia ir įvyko nesusipratimas su organizatoriais dėl starto procedūros, kuris mūsų lenktynininkui kainavo keliasdešimt prarastų sekundžių. Organizatoriai teigė, jog laikas bus pradėtas skaičiuoti  tada, kai automobilis kirs starto liniją. Tad Jonas Gelžinis, siekdamas išvengti galimų masinių susidūrimų pirmuosiuose posūkiuose, po apšilimo rato starto-finišo tiesiojoje atsiliko nuo prieš jį važiuojančiųjų ir pasidarė saugų atstumą. Tačiau startas buvo paskelbtas ir laikas pradėtas skaičiuoti tada, kai užsidegė žali šviesoforo signalai.

Avarijų ir incidentų, kaip ir reikėjo tikėtis, įvyko daugybė. Vien pirmajame rate iš lenktynių pasitraukė net 5 „Porsche Carrera Cup GB“ taurės dalyviai, tarp jų ir lyderiu buvęs Jamesas Suttonas.

Lenktynių metu trasa važiavimo trajektorijos vietose ėmė po truputį džiūti, tad visi dalyviai geriausius laikus ėmė demonstruoti penktajame arba finaliniame, šeštajame, rate. „Porsche Carrera Cup GB“ taurės įskaitoje susikovė antroje grupėje priekyje startavę Timas Harvey („Nationwide/Motorbase“) ir Stephenas Jelley („Team Parker Racing“), kurį pakutiniajame rate aplenkė  Rory Butcheris („Celtic Speed“). Deja, pastarasis buvo nubaustas 30 sek. bauda už geltonų vėliavų nepaisymą ir iš antros vietos nukrito į ketvirtą. Trečiu tapo Samas Tordoffas („Team Parker Racing“). Ketvirtą vietą užėmęs R.Butcheris nugalėjo „Pro-Am1“ kategorijoje, penktas finišavo Derekas Pierce’as („Dextra by Parker“), šeštas – Michaelas Meadowsas („SAS/Redline Racing“), septintas – Jonas Gelžinis.

Organizatorių nuotr./Porsche Carrera pasaulio taurės lenktynių akimirka
Organizatorių nuotr./„Porsche Carrera“ pasaulio taurės lenktynių akimirka

Absoliučioje „Porsche Carrera World Cup“ įskaitoje triumfavo „Porsche Carrera Mobil 1 Supercup“ serijos  dalyvis vokietis Rene Rastas, 6 trasos ratus (152,268 km) įveikęs per 1 val. 48,621 sek., vidutiniu 150,239 km/val. greičiu.

Greičiausias iš Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera“ taurės dalyvių Timas Harvey buvo 13-as. Jonas Gelžinis, trasą įveikęs per 1 val. 3 min. 25,804 sek., buvo 32-as. Ir jeigu ne prarastos sekundės starto metu, lietuvis galėjo aplenkti bent du artimiausius savo varžovus Dereką Pierce’ą (29-a vieta) ir Michaelą Meadowsą (31-a vieta). Iš viso finišavo 86 dalyviai.

Situacija „Porsche Carrera Cup GB“

Po šio unikalaus, devintojo etapo Niurburgringe lyderiu išliko Jamesas Suttonas (151 taškas), tačiau jam „ant kulnų“ jau lipa savo padėtį smarkiai pagerinęs Stephenas Jelley (144 taškai). Trečioje vietoje – Michaelas Meadowsas (140 taškų), ketvirtoje – Vokietijoje taškų nepelnęs Euanas Hankey (112

Organizatorių nuotr./Porsche Carrera pasaulio taurės lenktynių akimirka
Organizatorių nuotr./„Porsche Carrera“ pasaulio taurės lenktynių akimirka

taškų), penktoje – Jonas Gelžinis (87 taškai), šeštoje – Richardas Plantas (83 taškai).

„Pro-Am1“ kategorijoje pirmauja Jonas Gelžinis – 99 taškai. Rory Butcheris, nors etape iškovojo 5 taškais daugiau, vis dar gerokai atsilieka – 65 taškai. Tad „Juta Racing“ komandai šios sudėtingos ir įsimintinos lenktynės „žaliajame pragare“ susiklostė palankiai ir dabar varžybos laukia jau po ilgesnės pertraukos: artimiausi „Porsche Carrera Cup GB“ etapai įvyks rugpjūčio 6-7 d. „Snetterton Circuit“ trasoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas