Prasidėjo pavasarinis ralio-sprinto ir slalomo turnyras

Šeštadienį Kačerginėje startavo automobilių ralio-sprinto ir slalomo pavasario turnyras, kurio dalyviai varžosi dėl „Libella“ taurių. Sportininkų laukia penkių etapų lenktynės, o turnyro nugalėtojai paaiškės balandžio 22 dieną.
Rali-sprintas Kačerginės Nemuno Žiedo trasoje
Rali-sprintas Kačerginės Nemuno Žiedo trasoje. / Algimanto Brazaičio nuotr.

Organizatoriai ko gero nesitikėjo, kad pavasarinio turnyro pradžia bus labiau panaši į žiemišką. Tačiau „Nemuno žiedą“ ir jo prieigas per naktį nuklojęs sniegas beregint težo, o jo virsmą vandeniu spartino šlapią sniegą taškantys automobilių ratai.

Tiek ralyje-sprinte, tiek slalome daugiau rizikavo startavę pirmieji, kuriems dėl sekundžių teko kovoti daug slidesnėje trasoje, o kuo toliau, tuo labiau ji džiūvo, o lenktynių dalyviai vienas po kito gerino važiavimo laikus.

„Per juozines trumpam sugrįžusi žiema mums savotiškai netgi padėjo. Juk pavasaris – būtent toks metų laikas, kai dieną šyla, naktį – šąla, todėl automobilistai, juolab sportininkai, turint būti pasirengę iššūkiams bet kokioje trasoje“, – kalbėjo varžybas rengiančios VšĮ „Nemuno žiedas“ vadovas Eduardas Jakas.

Slalomo varžybų dalyviai rungėsi šešiose klasėse, o apdovanojimus, kaip ir dera, pirmosios atsiėmė dailiosios lyties atstovės. Ir vėl aukščiausiąjį nugalėtojų garbės pakylos laiptelį užėmė Evelina Drilingienė, kuri laimėjo ir prieš dvi savaites pasibaigusį žiemos turnyrą. Evelina pranoko antrąją vietą užėmusią Viktoriją Jakaitę.

Tačiau bene daugiausia dėmesio, sveikinimų ir aplodismentų šįkart susilaukė trečiosios vietos laimėtoja, vyriausioji varžybų dalyvė, prieš savaitę 60-metį atšventusi Nijolė Keblienė. Buvę jos sportinių batalijų bendražygiai prisiminė šeimyninio ralistų Valentino ir Nijolės Keblių ekipažo pergales šalies ir buvusios Sovietų sąjungos trasose, Nijolei sukakties proga įteikti Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko, Lietuvos „Porsche“ automobilių klubo ir „Nemuno žiedo“ padėkos raštai, Kūno kultūros ir sporto departamento atminimo medalis, gėlės.

Daugiausia prizų šeštadienį išsivežė Darius Saulevičius, kuris vairavo „Subaru Impreza“ automobilį ir kaudamasis dviem frontais laimėjo ne tik keturiais ratais varomų automobilių klasės ir slalomo, ir ralio-sprinto rungtis, bet ir buvo absoliučiai greičiausias. Slalome jis sugaišo 1 min. 15,69 sek., o ralio-sprinto trąsą įveikė per 2 min. 01,97 sek.

Dar vienas neseniai pasibaigusių žiemos pirmenybių laimėtojas Vytis Pauliukonis šeštadienį irgi nuskynė dvi pergales. Jis su „Honda Civic“ nugalėjo laisvoje ir FWD klasėse. Pastarojoje jis pranoko antrąjį prizininką Egidijų Savicką su „Honda Civic Type-R“ ir trečiąją vietą užėmusį Mindaugą Šimkevičių, vairavusį „Volkswagen Golf“. Laipteliu aukštesnę vietą Mindaugas užėmė laisvoje klasėje, o trečias čia liko Rytis Bartusevičius su „Audi A4“.

Daug atkaklesnė kova vyko jaunimo klasėje, kurioje sėkmė nusišypsojo Edvinui Savickui, pranokusiam Justą Misevičių ir Karolį Šiugždinį.

Atkakliausia kova ralyje-sprinte vyko FWD klasėje, kurioje sėkmė lydėjo „Opel Astra“ vairavusį Roką Kavaliauską, trasoje sugaišusį 2 min. 15,66sek. Antrąją prizinę vietą su „Mazda 626“ užėmė Arūnas Linkevičius (2 min. 16, 63 sek.), o trečiąją – Rolandas Vasiliauskas su „Audi 90“ ( 2 min. 29.91 sek.).

Dar greičiau šią trasą – per 2 min.06,54 sek. su BMW 318 įveikė pergalę RWD klasėje šventęs Linas Kriūnas. Jis gana įtikinama persvara aplenkė irgi BMW automobilius vairavusius antrąjį ir trečiąjį prizininkus Vaidą Krukauską (2 min. 11,18 sek.) ir Justiną Gudaitį (2 min. 19,28 sek.).

Ralyje-sprinte palyginus su slalomo varžybomis net dviem laipteliais aukštyn pakilo pergalę jaunimo klasėje iškovojęs K.Šiugždinis, kuris pranoko BMW vairavusius J.Misevičių ir Vilių Uksą.

Ralio-sprinto ir slalomo pavasario turnyro „Libella“ taurei laimėti pirmojo etapo lenktynėse iš viso varžėsi 33 dalyviai.