Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 11d. 20:29

Priekabų motokroso čempionate – 3 lietuvių pergalės, 3 traumos ir „susprogęs“ variklis

Priekabų motokroso čempionate - 3 lietuvių pergalės, 3 traumos ir susprogęs variklis
Dariaus Kibirkščio/Fotodarius.lt nuotr. / Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste
Rugpjūčio 8-9 dienomis Latvijos Kegumo mieste, „Zelta Zirgs“ trasoje įvyko motociklų su priekabomis motokroso Pasaulio 13-asis, Rytų Europos ir Europos keturračių čempionatų etapai. Čia, Pasaulio etape, jėgas išbandė 3 lietuvaičių ekipažai, o Rytų Europos čempionato varžybose dalyvavo net 13 komandų iš Lietuvos. Keturračių lenktynėse nedalyvavo nei vienas mūsų šalies atstovas.

Pasaulio čempionate daugybės sirgalių šūksnių sulaukė ir pirmąją vietą nuskynė tris kartus pasaulio vicečempiono olando Etienne Bax‘o ir du kartus pasaulio čempiono latvio Kasparo Stupelio duetas. 

Karščiausia metų diena

Šeštadienį kepinusi saulė, atrodo, patvirtino metereologų prognozes – karščiausia diena šiais metais. Sportininkams buvo ypač sunku pakelti tokį karštį – su aprangomis, be jokio šešėlio trasoje ir lekiant maksimaliu pajėgumu. Beje, pagal Mylaps.com užregistruotus rezultatus, šį karštą savaitgalį pasaulyje vyko bent 43 motokroso varžybos. 

Šią dieną nepasisekė Lietuvos ekipažui, dalyvaujančiam Pasaulio čempionato etape – dėdei ir sūnėnui Andžejui ir Vytautui Račkoms. Kvalifikacijos metu Andžejus patyrė kairiojo dilbio raiščio traumą ir giminaičiai buvo priversti pasitraukti iš varžybų. O planavo dalyvauti dviejose klasėse – dar ir Senjorų.

Pasaulyje dalyvaujantys Liutauras Variakojis ir Rytis Kišūnas kvalifikacijoje užėmė 28 poziciją. Šiame etape taip pat dalyvavę Martynas Žaliauskas ir Renatas Jankauskas pateko į rezervą – 31 poziciją. Jeigu kuri nors iš sąraše esančių trisdešimties komandų būtų nenuvykusi iki starto linijos, lietuvaičiai būtų galėję startuoti. Bet, kaip teigia Martynas, „vėliau organizatoriai mums neleido dalyvauti apskritai – dėl saugumo. Kadangi abu važiuojame dar ir kitose klasėse.“ 

Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste
Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste

Dalyvauti – dviejuose klasėse

Martynas Žaliauskas ir Renatas Jankauskas gana netikėtai sugalvojo dalyvauti ir Pasaulio etape: „Norėjome daug pasivažinėti, tad nusprendėme save išmėginti,“ – šypsosi Martynas. „Kelis kartus pralėkėme treniruotėje iš smalsumo – patiko, normaliai sekėsi, tad likus kelioms savaitėms metėme sau iššūkį ir pradėjome ruošti motociklus.“ 

Abu vyrai turėjo porininkus ir dalyvavo kitose klasėse. M. Žaliauskas su Zigmu Žiuku įveikė kvalifikacijos barjerą Veteranų klasėje, o R. Jankauskas su Ramūnu Bobeliu – orų aušinamų motociklų klasėje. Tačiau ankstesnio etapo Rytų Europos čempionato Veteranų klasės pirmos vietos nugalėtojams Martynui ir Zigmui pirmojo važiavimo metu, ketvirtajame rate, „susprogo“ variklis ir varžybos baigėsi anksti.

Renatui ir Ramūnui varžybos baigėsi dar anksčiau. Ankstesnio etapo Rytų Europos čempionato oru aušinamų motociklų klasės pirmos vietos laimėtojai pirmojo važiavimo metu, antrajame rate, peršokę trampliną kiek per stipriai žnektelėjo žemyn: lūžo R. Bobelio dešinio riešo kaulai. Iš karto išvežtas į ligoninę, vyras po kiek laiko sugrįžo į trasos užkulisius. „Gaila, kad šiais metais nebepavyks startuoti dar dviejose varžybose, kurias buvome numatę“, – su apmaudu teigė Ramūnas.

Dariaus Kibirkščio/Fotodarius.lt nuotr./Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste
Dariaus Kibirkščio/Fotodarius.lt nuotr./Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste

Per daug traumų

Sekmadienį, kaip reta, į trasą bent 4 kartus riedėjo greitoji medicinos pagalba. Dar varžybų pradžioje praūžęs stiprus lietus trasą pavertė purvo voniomis. Ir nors vėliau išlindo saulė, gruntas išliko šlapias, kietas ir duobėtas, vietomis atrodė it moliu pasidengęs. 

Po pirmojo Pasaulio etapo važiavimo neplanuotai padaryta valandos trukmės pertrauka, kurios metu traktoriai lygino trasą. Pakeista ir klasių važiavimo tvarka: po pertraukos pirmieji važiavo keturračiai, tada Pasaulio etapo dalyviai ir varžybų pabaigoje, stebint tik patiems kantriausiems žiūrovams – Senjorai su Veteranais.

Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste
Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste

Prieš pirmąjį Pasaulio važiavimą Liutauras Variakojis teigė: „Nuo karščio nualpusių važiuotojų esu matęs labai daug, tad nebūčiau nustebęs, jeigu būtų kritusių be sąmonės per kvalifikacijas šeštadienį. Atrodė, kad apspangę nuo karščio ir konkurentai mus lenkė kiek lėčiau nei įprastai. Tačiau tiek traumų, kiek šiandien, varžybose dar niekada nemačiau.“

Kiek vėliau sirgaliai iš Lietuvos trasoje pasigedo ir komandos, pažymėtos 999-uoju numeriu – pirmojo važiavimo metu, septintame rate, lietuvaičius kliudė varžovų priekaba. Liutauras patyrė kojos traumą ir buvo skubiai išvežtas į ligoninę. 

Iškalbingas faktas – iš pasaulio etape startavusių 30-ies komandų antrajame važiavime dalyvavo tik 24, iš kurių varžybų nebaigė dar 5 komandos.

Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste
Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste

3 pergalės, 3 dukros

Tačiau turėjome ir 3 komandas nugalėtojas. Orų aušinamų motociklų klasėje pirmąją poziciją iškovojo dar kvalifikacijoje visus lenkę Nr. 69 – Žygimantas Vaisiūnas ir Dovydas Ausiejus. Trečiąją vietą užėmė startiniu Nr. 43 pažymėti Dainius Kazlauskas ir Marius Urbonas. Latvijos legenda Aldis Vapa antrąjį kartą liko antras ir abu kartus įveiktas lietuvaičių.

Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste
Priekabų motokroso čempionatas Latvijos Kegums mieste

Trečioji pergalė – tai kiek netikėtas duetas. 77 startiniu numeriu važiuojantis Andrejus Vareika pasirodė su dukra Viktorija. Pirmojo važiavimo metu komanda užėmė septintąją poziciją, o po antrojo važiavimo užkopė ir į 3-iąją vietą – ant apdovanojimų pakylos.

Viktorija, praeitame etape pamačiusi estų komandą, kurioje važiavo mergina, pati užsimanė pabandyti. Nors V. Vareikaitė šiose varybose tik ketvirtą kartą stovėjo priekaboje apskritai, pasak tėčio, važiavosi gerai: „Motokrose ji nėra naujokė – kelis metus važiavo mažos kubatūros solo klasėse. O dabar užsiima irklavimu.“ Šiose varžybose iš viso dalyvavo 3 merginos priekabininkės. Ir visos – su tėčiais Veteranų klasėje. 

Gęstant dienos karščiams, po varžybų ištuštėjusioje trasoje, prie apdovanojimų pakylos skambėjo ir Lietuvos himnas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

motociklininke.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas