Priešpaskutinį Dakaro ralio etapą laimėjo Ispanijos lenktynininkai (rezultatai, video, nuotraukos))

Dukart pasaulio autoralio čempionas (1990 ir 1992 metais) ispanas Carlosas Sainzas penktadienį laimėjo priešpaskutinį dvyliktąjį Dakaro ralio etapą.
Priešpaskutinis Dakaro ralio etapas
Priešpaskutinis Dakaro ralio etapas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusių metų Dakaro ralio nugalėtojas, kuris bendrojoje įskaitoje yra trečias, 555 km greičio ruožą įveikė per 5 valandas 37 minutes ir 18 sekundžių.

2 min. ir 43 min. C. Sainsui finiše pralaimėjo antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantis PAR atstovas Ginielis de Villiersas, 6 min. ir 11 sek. – lyderis bendrojoje įskaitoje Nasser Al–Attiyahas iš Kataro:

1. Carlos Sainz (Ispanija), „Volkswagen“       5 val. 37 min. 18 sek.
2. Giniel de Villiers (PAR), „Volkswagen“     atsiliko 2 min. 43 sek.
3. Nasser Al–Attiyah(Kataras), „Volkswagen“                 6:11
4. Stephane Peterhansel (Prancūzija), BMW                   6:55
5. Krzysztof Holowczyc (Lenkija), BMW                      13:51

Bendroje įskaitoje N. Al–Attiyaho pranašumas prieš G. de Viliersą sudaro daugiau nei 48 minutes, o C.Sainzas lyderiui pralaimi daugiau nei 1 valandą bei 21 minutę:

1. Nasser Al–Attiyah (Kataras), „Volkswagen“  43 val. 59 min. 30 sek.
2. Giniel de Villiers (PAR), „Volkswagen“   atsilieka 48 min. 21 sek.
3. Carlos Sainz (Ispanija), „Volkswagen“                 1:21:16
4. Stephane Peterhansel (Prancūzija), BMW           1:41:29
5. Krzysztof Holowczyc (Lenkija), BMW                      4:10:34

Tarp motociklininkų penktadienį vėl pirmavo abu kandidatai laimėti Dakarą šiemet: pirmas finišavo lyderis bendrojoje įskaitoje ispanas Marco Coma su KTM'u, 37 sekundėmis aplenkęs nugalėtojo titulą ginantį prancūzą Cyrilą Despresą.

Gerokai atsilikęs nuo lyderių trečias finišavo portugalas Helderis Rodriguesas su „Yamaha“:

1. Marc Coma (Ispanija), KTM                             6:42:42
2. Cyril Despres (Prancūzija), KTM                   atsiliko 37 sek.
3. Helder Rodrigues (Portugalija), „Yamaha“                 7:21
4. Francisco Lopez (Čilė), „Aprilia“                                   10:03
5. Alexis Cody Quinn (JAV), „Honda“                                15:45

Likus paskutiniajam etapui, bendrojoje įskaitoje pirmaujančio M. Comos persvara prieš antrojoje vietoje esantį C. Despresą padidėjo iki 16 minučių bei 36 sekundžių: