Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 13, 10:26 Atnaujinta 2022 01 13, 17:42

11-ame Dakaro etape Vaidotą Žalą stabdė pusašis, Vaidotą Paškevičių – turbina

Ketvirtadienis – priešpaskutinė Dakaro diena. Liks vos vienas greičio ruožas ir sunkiausios pasaulio lenktynės bus baigtos. Tačiau iki galutinio finišo dar nemažai kilometrų ir lietuviai savo sirgalius vis dar verčia pasijaudinti.
„ConnectPay Racing“
„ConnectPay Racing“ / Žilvino Pekarsko / 15min nuotr.

Dalyviams ketvirtadienį reikia įveikti 346 kilometrų greičio ruožą ir kiek daugiau nei 150 kilometrų pervažiavimų.

Organizatoriai trasos charakteristiką procentais apibūdina taip: 42 proc. smėlio, 31 proc. akmenuoto dirvožemio, 27 proc. kopų.

Tiesa, neoficialiai skelbiama, kad tai gali būti paskutinis greičio ruožas, kadangi Džidos apylinkes skandina potvynis.

Visos Dakaro naujienos čia.

Po dešimties etapų Vaidotas Žala bendroje įskaitoje užima 11 vietą. Gintas Petrus yra 44-as, Antanas Juknevičius 50-as.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje
17:29

Finišuoja Vaidotas Paškevičius, Slavomir Volkov ir Tomas Gužauskas. Preliminariai šiandien jie užima 22-ąją vietą. Lietuvius kopose sustabdė ir daug laiko atėmė turbinos remontas.

Ekipažo inžinierius Tomas Gužauskas finiše pasakojo, kad iš pradžių sugedo starteris, tad „Tatra“ teko užvesti kaip traktorių - užtrumpinant starterį. Vėliau, sulūžus tvirtinimui, nuo turbinos nusimovė vamzdis, grindys ties šturmano vieta taip įkaito, kad jis vos galėjo nulaikyti kojas.

Po šios nesėkmingos dienos „ConnectPay Racing“ komanda iškrito iš greičiausiųjų dešimtuko ir dabar klasifikuojama vienuoliktoje vietoje.

 

16:57

Paskutinį kelio tašką pasiekė Vaidotas Paškevičius, Slavomir Volkov ir Tomas Gužauskas. Jie kol kas klasifikuojami 23-ioje vietoje. Lieka paskutiniai kilometrai iki finišo.

16:43

Lietuvių sunkvežimis vėl pajudėjo ir pasiekė WP5 tašką. „ConnectPay Racing“ komanda čia klasifikuojama 22-oje vietoje.

16:05

SSV klasėje lenktyniaujančio „Mediafon“ ekipažo šturmanas Irmantas Bražiūnas 15min žurnalistui Žilvinui Pekarskui finiše pasakojo, kad trasoje jie matė „ConnectPay Racing“ komandą. Sunkvežimis stovėjo trasoje, o ekipažo nariai buvo atvertę kabiną ir kažką remontavo. Gali būti, kad problemos susijusios su varikliu.

15:57

Vėl sustojo „ConnectPay Racing“ ekipažas. Panašu, kad trijulė vėl turi problemų su sunkvežimiu. Komanda jau beveik pusvalandį stovi.

15:54

Finišą pasiekė Gintas Petrus su Šarūnu Palioku. Jie šiandien nuo lyderių atsiliko 1 val. 16 min. ir yra klasifikuojami 42-oje vietoje.

 

15:39

WP10 tašką pasiekė Gintas Petrus. Jie čia klasifikuojami 42-oje vietoje.

15:20

„ConnectPay Racing“ komanda pasiekė WP6 tašką. Sustojimas iš jų atėmė nemažai laiko. Komanda kol kas nepraneša, dėl ko buvo sustojęs jų sunkvežimis. Dabar ekipažas nuo lyderių atsilieka 1 val. 27 min. ir yra klasifikuojamas preliminarioje penkioliktoje vietoje šiuo metu.

15:11

Organizatoriai pranešė, kad penkių minučių baudą už greičio viršijimą gavo vienas iš automobilių klasės lyderių Sebastienas Loebas.

 

15:10

„ConnectPay Racing“ ekipažas pajudėjo.

15:06

Sekimo sistema rodo, kad „ConnectPay Racing“ ekipažas jau kurį laiką stovi.

15:05

Neraminančiai ilgai WP6 kelio taške nepasirodo sunkvežimių įskaitoje lenktyniaujanti „ConnectPay Racing“ komanda. Šį tašką jau pasiekė 13 kitų dalyvių.

14:54

WP6 taške Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas užima 42-ąją vietą.

14:29

Finišuoja Antano Juknevičiaus ir Didzio Zarinio duetas. Jie galutinėje šios dienos etapo rikiuotėje užima preliminarią 34-ą vietą, kiek mažiau nei dviem minutėmis aplenkdami ir Vaidotą Žalą su Paulo Fiuza.

 

14:02

Finišuoja Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza. Preliminari jų pozicija – 28-oji.

 

14:00

Vaidotas Paškevičius, Slavomir Volkov ir Tomas Gužauskas WP5 taške klasifikuojami 13-oje vietoje. Lyderiui pralaimima beveik 25 min.

13:59

Paskutiniame kelio taške prieš finišą Vaidotas Žala fiksuoja 29-ą laiką. Iki finišo lieka paskutiniai kilometrai.

 

13:40

WP7 atžymoje pasirodo Vaidotas Žala. Jis čia nuo lyderio atsilieka beveik 52 min. ir preliminariai yra 25-as šiuo metu. Tačiau šį tašką netrukus pasieks kiti dalyviai, kurie iki šiol važiavo be didesnių problemų, todėl lietuvio rezultatas lentelėje turėtų pasislinkti žemyn.

13:39

WP6 taške fiksuojamas Antanas Juknevičius su Didziu Zariniu. Jie čia užima 36-ą vietą. „Kreda“ ekipažas kol kas šešiomis minutėmis lenkia ir Vaidotą Žalą. Jis buvo sustojęs greičio ruože ir keitė pusašį.

13:28

WP6 taške Vaidoto Žalos rezultatas smuktelėjo jau į 32-ą vietą.

13:26

WP4 taške pasirodė „Petrus Kombucha Team“ komanda. Jie čia klasifikuojami 43-ioje vietoje. Atsilikimas nuo lyderio – 51 min.

 

13:17

„ConnectPay Racing“ komanda WP4 taške klasifikuojama preliminarioje dvyliktoje vietoje.

13:16

WP6 taške Vaidoto Žalos rezultatas smunka į 29-ą vietą.

13:08

Po sustojimo pusašio keitimui „Teltonika Racing“ ekipažas WP6 taške smuktelėjo į preliminarią 24-ą vietą. Lyderiams jie čia nusileidžia 48 min. 51 sek.

12:56

Greičio ruožo nugalėtoju automobilių įskaitoje tampa Carlosas Sainzas. „Audi“ pilotas šios dienos distanciją įveikė per 3 val. 29 min. 32 sek.

12:49

WP2 taške pasirodė Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas. Jie čia preliminariai klasifikuojami 45-oje vietoje. Deficitas nuo lyderio – 44 minutės.

12:46

WP4 taške „ConnectPay Racing“ ekipažo tempas šiek tiek sumažėjo. Jie klasifikuojami dvyliktoje vietoje ir nuo lyderio atsilieka beveik 20 min.

 

12:39

Ketvirtąjį kelio tašką pasiekė Antanas Juknevičius su Didziu Zariniu. „Kreda“ ekipažas čia klasifikuojamas preliminarioje 36-oje vietoje. Nuo lyderio jie atsilieka kiek daugiau nei 36 min.

12:37

15min žurnalistas Dakare Žilvinas Pekarskas pranešė, kad Vaidotas Žala nusuko savo „Mini“ pusašį. Komanda jį keičia.

 

12:22

Septintame kelio taške etapo lyderiu išlieka ispanas Carslosas Sainzas su „Audi“. Iš paskos jo – komandos draugas Stephane`as Peterhanselis.

Nors šie lenktynininkai bendroje įskaitoje dėl pirmųjų pozicijų jau nebekonkuruoja dėl nesėkmių Dakaro pradžioje, tačiau atskiruose greičio ruožuose geba rodyti lyderių tempą su debiutiniu automobiliu.

 

V.Paškevičius smuktelėjo

12:12

Vaidotas Paškevičius ir „ConnectPay“ antrame kelio taške jau smuktelėjo – jie užfiksavo aštuntą laiką.

Lietuvius aplenkė jau trys KAMAZ ekipažai.

Pirmi antrame kelio taške – „Tatra Buggyra ZM Racing“. 

12:00

Panašias pozicijas Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza išlaiko ir ketvirtame kelio taške.

A.Juknevičius su D.Zariniu trečiajame – 34-i.

11:29

Trečiame kelio taške V.Žala kol kas 15-as. 

Antanas Juknevičius antrame – 36-as.

Dakar.com praneša, kad problemų turi Henkas Lateganas iš Pietų Afrikos Respublikos. Jis dėl automobilio gedimo 80-ajame kilometre turėjo sustoti ir stovėjo beveik valandą.

11:17

Pirmą kelio punktą pasiekė ir Gintas Petrus, jis preliminariai 42-as.

11:08

Ketvirtajame kelio taške tarp automobilių pirmauja ispanas Carlosas Sainzas su „Audi“.

Bendrosios įskaitos lyderis Nasseras Al-Attiyah su „Toyota“ kol kas penktas.

V.Paškevičius lenkia kamazus

10:55

Lietuviškasis sunkvežimis lekia negailėdamas nei savęs, nei varžovų. Pirmajame priešpaskutinio greičio ruožo kelio taške „ConnectPay“ komanda yra antri! Greitesni už juos kol kas tik D.Sotnikovas su KAMAZ.

Dakar.com teigimu, kiti trys KAMAZ ekipažai kol kas atsilieka, labiausiai - A.Šibalovas. Tad gal tai bus ta diena, kai ant podiumo lips ne tik Rusijos komandos ekipažai? 

 

10:43

„Teltonika Racing“ savo feisbuke kol kas neskelbia jokių naujienų. Tačiau pasidalijo įspūdingu vaizdu, kaip lekia Vaidotas Žala.

 

10:36

Ankstesniuose Dakaro raliuose yra buvę GPS problemų, kai oficialiuose organizatorių puslapiuose nerodė kai kurių sportininkų ar rodydavo praleistus jų kelio taškus, nors vėliau paaiškėdavo, kad tai tik klaida.

10:29

Antanas Juknevičius važiuoja kol kas 32-as.

Trūksta Vaidoto Žalos

10:28

Vis daugiau automobilių kerta jau antrą kelio tašką, tačiau Vaidoto Žalos, kuris startavo 12-as, nėra nė pirmajame. Vis dėlto tai gali būti tik GPS klaida.

Paskutinis atnaujinimas 2022-01-13 10:28

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas