Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 10d. 13:24

Ralio meistrai propaguoja organų donorystę

Kęstučio Kurgono ir Algimanto Melaikio automobilis
donoras.lt nuotr. / Kęstučio Kurgono ir Algimanto Melaikio automobilis

Lietingą ir apsiniaukusį šeštadienio rytą Zibalių (Širvintų raj.) greičio ruože prasidėjusios „Swedbank Rally-2009“ lenktynės finišavo Vilniuje. Čia lenktynininkus pasitiko saulė, geras oras, ir būrys šio sporto aistruolių.

17.30 val. iškilmingas finišas vyko prie Vilniaus miesto savivaldybės. Šiemet varžybų favoritai buvo Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas, vairuojantys „Mitsubishi Lancer Evo IX“ automobilį. Antri buvo Roko Lipeikio ir jam talkinančios dukros Ingos ekipažas su „Mitsubishi Lancer Evo VIII“. Lenktynėse dalyvavo 49 ekipažai.

Šiemet, kaip ir pernai, vienas ekipažas prisidėjo prie organų donorystės propagavimo. Kęstučio Kurgono ir Algimanto Melaikio automobilis (startinis numeris 40, Mitsubishi Lancer EVO VIII) buvo papuoštas organų donorystės simboliu – akmeniniu delnu su širdele ir užrašu www.donoras.lt. Sportininkai savanoriškai prisidėjo prie Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“, kuri jungia transplantacijos laukiančius ir jau su persodintu inkstu, širdimi, kepenimis ar plaučiais gyvenančius žmones, veiklos – visuomenės švietimo organų donorystės tema.

donoras.lt nuotr./Kęstučio Kurgono ir Algimanto Melaikio automobilis
donoras.lt nuotr./Kęstučio Kurgono ir Algimanto Melaikio automobilis

Sportininkai savo automobilių klasėje buvo 4-ieji, o bendroje įskaitoje užėmė 33 vietą.

Renginyje dalyvavo LNLA „Gyvastis“ nariai, kurie supažindino žiūrovus ir ralio meistrus su organų donorystės problemomis. Iškilmingo apdovanojimo metu LNLA „Gyvastis“ atstovė Aušra Degutytė viešai padėkojo ir įteikė padėkas Algimantui Melaikiui ir Kęstučiui Kurgonui už idėjų palaikymą ir bendradarbiavimą. Didelio palaikymo ir susidomėjimo sulaukė ir iš ralio varžybų organizatorių, kurie žadėjo ateityje bendradarbiauti palaikant organų donorystės idėjas ir šviečiant visuomenę.

Apie organų donorystę ir transplantacijas

Šiuo metu su persodintu inkstu gyvena apie 600 žmonių, širdimi – apie 30, kepenimis – apie 20, plaučiais – 3, inksto-kasos kompleksu – 2.

Transplantacijos Lietuvoje laukia beveik 800 žmonių:

inksto – 283, inksto ir kasos komplekso – 25
širdies – 33
plaučių – 3, širdies ir plaučių komplekso – 10
kepenų – 32
ragenų – 392
Iš laukiančiųjų 11 vaikų: inksto transplantacijos laukia 4 vaikai, širdies – 7. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas