Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 5d. 09:39

Ramūnas Čapkauskas – 26 metai autosporte, 24 čempiono titulai

Ramūno Čapkausko karjera automobilių sporte
Asmeninio archyvo nuotr. / Ramūnas Čapkauskas
Lenktynininko Ramūno Čapkausko verčiau jau neklauskite, kiek kartų jis tapo įvairių automobilių sporto šakų čempionu – vardinti tektų ilgai. 34-erių metų kauniečio lenktyninė karjera tęsiasi jau 26-erius metus, o iškovotų čempiono titulų bemaž tiek pat – 24.

Kartingai, žiedinės ir kalnų lenktynės, ralis, ilgų distancijų lenktynės - pirmą kartą prie vairo sėdęs vos 7-erių, automobilių sporte Ramūnas neišbandė turbūt tik bekelės varžybų. O ir atsakymas į klausimą „Kodėl automobilių sportas?“ daug ką paaiškina: augant Kaune, nežinoti tuometinės legendinės „Bangos“ automobilių sporto klubo komandos buvo neįmanoma.

„Užteko vieną kartą pamatyti „bangiečių“ parodomąsias varžybas, kad tėvui visas ausis išzyzčiau kaip noriu išbandyti kartus“, - prisiminė Ramūnas Čapkauskas.

Asmeninio archyvo nuotr./Ramūno Čapkausko karjera automobilių sporte
Asmeninio archyvo nuotr./Ramūno Čapkausko karjera automobilių sporte

„Tėvui, gaminusiam detales „Bangos“ lenktynininkams, kantrybės užteko pusmečiui – vis tik atsidūriau klube. Beje, kartinge tuomet dar lenktyniavo ir Saulius Girdauskas. Geri buvo laikai ne tik technikos prasme – naujutėlius kartus duodavo klubas. Išskirtinė buvo ir konkurencija – Lietuvos kartingo čempionate varžydavosi daugiau nei 80 dalyvių, o į moksleivių spartakiadą ir 120 susirinkdavo. Į finalą papuldavo 25 – be gero pasiruošimo ir ryžto lengvai galėjai „likti už borto“. Iškovota nepriklausomybė kartingo, priešingai nei ralio, smarkiai nepalietė  - lenktyniaujančių skaičius nesumažėjo”, - pasakojo Ramūnas, net 5 kartus tapęs Lietuvos kartingo čempionu.  

Bet ne veltui sakoma, kad turint gerai – norisi vis geriau. Lenktyniaudamas kartais, Ramūnas vis pasvajodavo apie „Formulę“: „1995 m. automobilių sportas jau buvo tapęs komerciniu – valstybė finansavimo nebeskirdavo ir lenktynėse dalyvaudavo tie, kas turėjo pinigų. Pinigų neturėjau, bet „Formulės“ norėjau – pats susitvarkiau seną rusišką „Estonia“ ir pradėjau lenktyniauti žiede.”

Šis karjeros posūkis veltui nenuėjo: Ramūnas Čapkauskas – vis dar tituluočiausias šalyje žiedinių lenktynių dalyvis, Lietuvos čempiono titulą apgynęs net 10 kartų, taip pat iškovojęs ir Latvijos, Estijos bei Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempiono vardus.

Asmeninio archyvo nuotr./Ramūno Čapkausko karjera automobilių sporte
Asmeninio archyvo nuotr./Ramūnas Čapkauskas

„Man pasisekė – šalia visada buvo gerų žmonių, mačiusių mano didelį norą lenktyniauti ir padėjusių to siekti. Jų dėka turėjau ir tikrą „Formulę – 3”, dalyvaudavau varžybose užsienyje. Tačiau 10 kartą iškovotas čempiono titulas jau nebėra tiek saldus, kaip pirmieji devyni. Tapo aišku, kad čia, Lietuvoje, nebėra ko daugiau siekti. Atėjus laikas apsispręsti – važiuoti lenktyniauti Europos čempionate ar baigti karjerą, geriausia išeitimi tapo ralis“, - atviravo lenktynininkas, ne kartą girdėjęs klausimą kodėl iškeitė žiedines lenktynes į ralį.

Ir vis tik, kodėl ralis? Nedaug kas turbūt ir pamena Ramūną Čapkauską ne jam įprastoje, lenktyninio automobilio vairuotojo vietoje, o šalia. „Taip, dar lenktyniaudamas „Formule“, 5 metus buvau Dovilo Čiutelės šturmanu. Dabar atrodo, kad tuomet ralyje viskas buvo kitaip.

Primename, kad Lietuvos automobilių sportas ką tik atšventė savo 80-ies metų jubiliejų. Ta proga po Lietuvą keliauja GAZAS.LT ir LASF organizuoto fotografijų konkurso „80  autosporto metų nuotraukose“ nugalėtojų darbų paroda. Iki sausio vidurio paroda veiks Klaipėdoje, H.Manto g. 10 („Caffe Kubu“), vėliau ekspoziciją bus galima apžiūrėti Lietuvos sporto muziejuje, Kaune.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:55
41:36
00:45

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie Gazas