-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

„Raudonųjų bulių“ triumfas Šanchajuje

Lietumi permirkusiose Šanchajaus trasoje (Kinijoje) sekmadienį triumfavo „Red Bull“ komanda, kurios pilotai – Sebastianas Vettelis ir Markas Webberis – pelnė atitinkamai pirmą ir antrą vietas.
Pergalė Kinijoje 21 metų S.Vetteliui buvo antroji per jo karjerą „Formulėje-1“.
Temos: 2 Šanchajus Kinija

21 metų S.Vetteliui, lenktynes pradėjusiam iš pirmosios starto pozicijos, tai buvo antroji pergalė „Formulės-1“ etape. Tuo tarpu 32 metų australas M.Webberis iškovojo aukščiausią vietą „Formulės-1“ varžybose per visą savo karjerą.

Dėl stipraus lietaus pirmuosius aštuonis trečiojo 2009 metų „Formulės-1“ pirmenybių etapo ratus pilotai buvo priversti važiuoti paskui saugos automobilį. Tačiau šiam net ir pasitraukus balos ant Šanchajaus trasos telkšojo visų varžybų metu.

Pirmosiose dvejose šio sezono lenktynėse triumfavęs britas Jensonas Buttonas šįkart liko trečias, o jo komandos draugas „Brawn“ komandoje –  Rubensas Barrichello – finišavo ketvirtas.

Sėkmingai, lyginant su pirmaisiais startais šiais metais, Kinijoje pasirodė „McLaren“ komanda, kurios pilotai – suomis Heikki Kovalainenas ir britas Lewisas Hamiltonas – pelnė atitinkamai penktą ir šeštą vietas.

Du taškus už septintą vietą užsidirbo „Toyota“ lenktynininkas iš Vokietijos Timo Glockas, lenktynes pradėjęs tik iš starto rikiuotės uodegos, o paskutinis taškas, skiriamas už aštuntą vietą, atiteko šių metų debiutantui „Toro Rosso“ atstovui šveicarui Sebastienui Buemi.

Praėjusių metų Konstruktorių taurės savininkė „Ferrari“ komanda vėl nesugebėjo iškovoti nė taško. Brazilas Felipe Massa iš lenktynių pasitraukė joms net neįsibėgėjus, o suomis Kimi Raikkonenas atvažiavo tik dešimtas.

Pirmąją vietą pilotų rikiuotėje išsaugojo J.Buttonas (21 tšk.), persvarą prieš artimiausią persekiotoją, komandos draugą R.Barrichello (15 tšk.), padidinęs iki 6 taškų. Pirmuosius taškus šiais metais iškovojęs S.Vettelis pakilo į trečią vietą (10 tšk.). Tiek pat taškų savo kišenėje po trijų etapų turi ir T.Glockas (10 tšk.).

Konstruktorių taurėje ir toliau pirmauja „Brawn“ ekipa (36 tšk.), tačiau po įspūdingo rezultato Kinijoje vytis sezono sensaciją pradėjo „Red Bull“ komanda (19 tšk.). Treti – „Totyota“ atstovai (18 tšk.).

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?