Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Red Bull Kart Fight“ pasaulio finale Martynas Griška liko ketvirtas

Andrea Tognalli iš Italijos
Organizatorių nuotr. / „Red Bull Kart Fight“
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Austrijoje „Red Bull Ring“ trasoje vykusias pirmas iš ketverių „Kart Fight“ pasaulio finalo lenktynių laimėjo lietuvis Martynas Griška. Itin atkakliose varžybose jis tik paskutiniame posūkyje aplenkė konkurentą iš Japonijos.


Atnaujinta 17 val.

Paskutinėse ir lemiamose „Red Bull Kart Fight“ lenktynėse lietuvis Martynas Griška, po tikrai sunkios kovos, pelnė aukštą ketvirtą poziciją. Nuo pat lenktynių pradžios į priekį išsiveržė japonas Makoto Kobo, kuris iki pat finišo neturėjo didelio vargo – niekas jo nepasivijo. O štai dėl antros pozicijos virė labai karšta kova tarp bent šešių „Kart Fight“ dalyvių. Jų tarpe – ir Martynas Griška. Bent tris kartus jis lyderiavo šioje grupėje ir pretendavo į antrą poziciją.

Tačiau likus keliems ratams sumaištimi pasinaudojo italas Andrea Tognalli ir atsiplešė nuo grupės. Martynui liko kova dėl trečios vietos. Bet labai agresyviai vairavęs kroatas Ivanas Višakas vieną kartą pakilęs į trečią poziciją, jos neužleido iki finišo vėliavos. Lietuvis liko ketvirtas.

Organizatorių nuotr./Makoto Kubo iš Japonijos
Organizatorių nuotr./Makoto Kubo iš Japonijos

Tai ir geras, ir blogas rezultatas. Likti ketvirtam tarp visų pasaulio „Kart Fight“ turnyrų nugalėtojų – labai auštas pasiekimas. Bet antra viena buvo ranka pasiekiama, todėl džiaugtis ketvirta didelio ūpo jam nebuvo.

Beje, nugalėtojus apdovanojo buvęs „Toro Rosso“ pilotas Sebastienas Buemi, dabar einantis trečiojo „Infiniti Red Bull Racing“ poiloto pareigas, o tuo pačiu lenktyniaujantis „Toyota“ ilgų nuotolių lenktynių komandoje. Praėjusį savaitgalį jis šventė pergalę Silverstone 6 valandų lenktynėse.

Po finišo „KTM X-Bow“ automobiliu po „Red Bull Ring“ lenktyniu trasą jis pavėžino ir Martyną Grišką.

Atnaujinta: 15.30 val.

Likusiose trijose „Red Bull Kart Fight“ pasaulio finalo lenktynėse Martynui Griškai nesisekė išlaikyti lyderio vaidmens. Antrose lenktynėse startas buvo duodamas Le Mano stiliumi – lenktynininkai po vėliavos mosto turėjo bėgti iki kartingų ir tik tuomet sukti į trasą. Šiame važiavime Martynas liko aštuntas.

Nepaisant to, kad lietuvis kvalifikavosi aukštoje antroje vietoje, visų likusių lenktynių metu jis startavo dešimtuko antroje pusėje, nes pagal taisykles starto pozicijos dalinamos rotuojant pirmus 12 lenktynininkų.

Organizatorių nuotr./Martynas Griška
Organizatorių nuotr./Martynas Griška

Trečiose lenktynėse Martynas startavo penktas. Po atkaklios kavos, dešimtis kartų besikeičiant pozicijoms, jis finišavo ketvirtas.

Ketvirtame važiavime labai pritrūko sėkmės. Po pasivažinėjimo už trasos ribų Martynas važiavo beveik paskutinis. Bet kovojo stipriai ir paskutiniame posūkyje aplenkęs italą finišavo devintas.

Iki „Red Bull Kart Fight“ pasaulio finalo galutinių rezultatų liko vienerios lenktynės. Startas čia bus duodamas Le Mano stiliumi, Martynas turėtų turėti gerą starto poziciją. Vienvaldžiu turnyro lyderiu išlieka japonas Makoto Kubo. Jis nugalėjo antrose ir trečiose lenktynėse, o ketvirtose liko antras.

Organizatorių nuotr./2014-ų metų „Red Bull Kart Fight“ dalyviai
Organizatorių nuotr./2014-ų metų „Red Bull Kart Fight“ dalyviai

Kadangi absoliutus nugalėtojas bus renkamas skičiuojant visose lektynėse iškovotus taškus, mažai abejojama japono pergale. Tiesa, jei paskutinėse lenktynėse jam nepasisektų, šansų turi ir Martynas Griška. Pagal iškovotus taškus jis – trečias.

Pirmose iš ketverių lenktynių Martynas Griška startavo antras, neparankioje išorinėje trasos pusėje. Iš kart po starto jis išlaikė antrą poziciją ir su pirmaujančiu japonu ir trečioje pozicijoje važiavusiu italu jie sudarė lyderių grupę, kuri jau pirmuose ratuose solidžiai atitrūko nuo konkurentų.

Trijulė kelis kartus keitė pozicijas, tačiau 90 proc. lenktynių pirmavo Makoto Kubo iš Japonijos.

Tik paskutiniuose posūkiuose Martynas sulaukė varžovo klaidos. M.Kubo prieš paskutiniame posūkyje padarė klaidą ir į priekį praleido ne tik lietuvį, bet ir italą Andrea Tognalli. Japonas liko trečias.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kartingas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas