Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Red Bull“ technikos direktorius Adrianas Newey: F-1 taisyklės gali privesti prie stagnacijos

Adrianas Newey
„Scanpix“ nuotr. / Adrianas Newey
Šaltinis: F-1.LT
0
A A

„Red Bull“ technikos direktorius Adrianas Newey mano, kad su laiku vis besikeičiančios F-1 taisyklės bei įvairūs apribojimai gali privesti prie kūrybinės stagnacijos.

Įvairiomis taisyklėmis jau ne kartą buvo apribota tam tikrų idėjų įtaka bolido greičiui arba privesta prie visiško jų atsisakymo. Dviaukštis difuzorius, specialus ortakis, apipučiamas difuzorius – tik keletas pavydžių, kurie gana greitai išnyko iš F-1 pasaulio. A.Newey mano, jog kai kurių idėjų išnykimas yra tiesiog neišvengiamas.

„Tai tokia žaidimo dalis. Visi žinojome, kad ortakis arba dviaukštis difuzorius pasibaigus sezonui bus uždrausti. Priimi sprendimus ar verta investuoti į tam tikras technologijas, kurias ketini plėtoti toliau žinodamas, kad tai gana greitai gali būti uždrausta. Arba tiesiog susitelki ties tuo, kas egzistuos ilgesnį laikotarpį“, – kalbėjo „Red Bull“ technikos direktorius A.Newey.

Adrianas Newey
Adrianas Newey

„Gaila, jog įvairių dalykų panaikinimas yra tik dar vienas bandymas viską labiau apriboti. Tame įžvelgiu pavojų. Jei tai ir toliau tęsis, pasieksime tokį tašką, kuomet bolidas bus tiesiog sukurtas pagal taisykles. Tokiu atveju turėsime GP1 bolidus, kurie vienas nuo kito skirsis tik įmontuotu varikliu ir sportininkais, kurie juos pilotuos. Man tai nėra F-1.“, – sakė A.Newey.

A.Newey mano, jog technikos ir įgyvendintų idėjų skirtumai yra vieni iš esminių F-1 dalykų.

„Formulę-1“ iš kitų sportų išskiria žmogaus ir mašinos kombinacija. Turėdamas gerą bolidą ir vidutinišką pilotą lenktynėse nenugalėsi. Puikus lenktynininkas su vidutinišku bolidu pergalės taip pat neiškovos. Esmė tame, jog abu turi būti geri“,- kalbėjo „Red Bull“ technikos direktorius.

Komandos nuotr./„Red Bull Racing„ technikos vadovas Adrianas Newey
Komandos nuotr./„Red Bull Racing“ technikos vadovas Adrianas Newey

 

F-1.LT
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas