-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2017 01 14 /16:23

Antanas Juknevičius po rekordinio Dakaro finišo: padarėme didžiulį darbą

Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas pakėlė kartelę Baltijos šalių lenktynininkams. 2017-ųjų Dakaro ralyje ekipažas užėmė 21-ą vietą – aukščiausią nei kada nors pavyko užimti lenktynininkams iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos.
Antanas Juknevičius po Dakaro ralio finišo
Antanas Juknevičius po Dakaro ralio finišo / Gedmanto Kropio nuotr.

Paskutiniame dvyliktame, mažai lemiančiame etape, lietuvių ekipažas važiavo kiek atsargiau ir finišą pasiekė 22-oje vietoje. Tokios aukštos pozicijos nebuvo pasiekęs dar nei vienas sportininkas ar ekipažas iš Baltijos šalių.

Pozityvumo niekuomet nestokojantis tandemas buvo susidūręs su įvairiomis problemomis, tačiau paskutiniuose varžybų etapuose parodė čempionišką ramybę ir stabilumą bei atvežė Lietuvai rekordinį rezultatą. Įdomu ir tai, jog 10 val. 11 min., kurias nuo nugalėtojo Stephane'o Peterhanselio atsiliko A.Juknevičius, taip pat yra rekordiškai mažas skirtumas Pabaltijo sportininkų Dakare istorijoje.

„Vieną iš savo tikslų įgyvendinome – visuomet sakiau, jog svarbu, kad tas rezultatas, kurį demonstruoja Baltijos šalių sportininkai nuolat kiltų aukštyn. Džiaugiamės, kad tokiame rimtame Dakare, mums pavyko suteikti lietuviams nepamirštamų emocijų ir šaliai padovanoti naują rekordą“, – kirtęs finišo liniją teigė Antanas Juknevičius. „Savaime suprantama, kad visuomet norisi daugiau – dvidešimtukas buvo visai šalia. Tačiau pasižiūrėjus į priekyje ir už mūsų esančią techniką ir biudžetus, manau, kad padarėme didžiulį darbą.“

Apie 22 val. 30 min. Argentinoje, Buenos Airėse prasidės iškilminga finišo podiumo ceremonija, kurioje pamatysime ir Lietuvos vėliavą. Greičiausi Dakaro lietuviai Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis ant podiumo turėtų kilti naktį, apie 2 val. 10 min. Lietuvos laiku.

Automobilių įskaitoje nugalėjo didžiąją dalį maratono lyderiavęs Stephane'as Peterhanselis. Jis visą Dakaro distanciją įveikė per 28 val. 49 min. 30 sek. Tai jau tryliktoji prancūzo pergalė Dakare: jis šešis kartus yra nugalėjęs važiuodamas motociklu ir septynis – automobiliu.

Antrą vietą užėmė Sebastienas Loebas, atsilikęs penkiomis minutėmis, o trečias liko Cyrilis Despres, pralaimėjęs dar beveik pusvalandžiu. Visi jie priklauso „Peugeot“ komandai, kuri jau antrus metus iš eilės nepalieka vilčių konkurentams. Ketvirtas komandos vairuotojas, Carlosas Sainzas, pasitraukė iš 2017-ųjų Dakaro po avarijos trečiame etape, kuomet nulėkė nuo skardžio.

Motociklų įskaitoje pirmą kartą absoliučiu nugalėtoju tapo britas Samas Sunderlandas, kuriam visų greičio ruožų įveikimui prireikė 32 val. 6 min. 22 sek. Nuo jo daugiau nei pusvalandžiu atsiliko australas Matthiasas Walkneris, trečioje vietoje liko Gerardas Farres Guellis iš Ispanijos. Visi nugalėtojai vairavo KTM motociklus. Tai jau šešioliktoji KTM pergalė iš eilės Dakare.

Keturračių įskaitoje varžovams vilčių nepaliko rusas Sergejus Karyakinas. Jis Dakaro trasą įveikė per 39 val. 18 min. 52 sek. ir daugiau nei valanda aplenkė antroje vietoje likusį čilietį Ignacio Casale. Trečias liko Pablo Copetti iš Argentinos, atsilikęs dar trimis valandomis. Visų trijų keturračiai - „Yamaha“.

Pirmą kartą Dakaro istorijoje suformuotoje bagių įskaitoje nugalėjo Leandro Torresas, visą maršrutą įveikęs per 54 val. 1 min. 50 sek. Nuo jo beveik 5 valandomis atsiliko Wangas Fujiangas, o trečias liko Maganovas Ravilas. Visi lyderiai vairavo „Polaris“ bagius.

Sunkvežimių įskaitoje greičiausias buvo Eduardas Nikolaevas su „Kamaz“, trasą įveikęs per 27 val. 58 min. 24 sek. Nuo jo daugiau nei 20 minučių atsiliko komandos draugas Dmitrijus Sotnikovas, o trečias liko Gerardas de Rooy'us.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?