Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 21d. 15:56

„Renault“ komanda – lygtinai diskvalifikuota (papildyta 16.40 val.)

F.Alonso bolide sugedo gėrimo žarnelė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lygtinė diskvalifikacija įsigalios, jei „Renault“ ekipa iki 2011 metų padarys dar bent vieną panašaus pobūdžio nusižengimą.

Pirmadienį Paryžiuje (Prancūzija) posėdžiavusi Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Pasaulio automobilių sporto taryba (WMSC) paskelbė nuosprendį 2008 metų Singapūro lenktynių režisavimu kaltintai „Renault“ komandai.

„Renault“ ekipa buvo pripažinta kalta tyčia sukėlusi avariją ir nubausta dvejų metų lygtinės diskvalifikacijos bausme. Lygtinė diskvalifikacija tęsis iki 2011 metų pabaigos ir įsigalios, jei per šį laiką ekipa dar bent kartą padarys panašaus pobūdžio nusižengimą.

FIA bausmių neišvengė ir 2008 metų Singapūro lenktynių sąmokslo organizatoriai – buvęs „Renault“ komandos vadovas Flavio Briatore bei ekipos inžinerijos direktorius Patas Symondsas. Pirmasis iš FIA organizuojamų varžybų buvo diskvalifikuotas iki gyvos galvos, o antrasis – penkeriems metams.

Tuo tarpu buvęs „Renault“ komandos lenktynininkas brazilas Nelsonas Piquet jaunesnysis, 2008-aisiais Singapūre sukėlęs skandalingąją avariją, tačiau išviešinęs „Renault“ sąmokslą, jokių nuobaudų nesulaukė.

Papildyta (16.40 val.): Išteisintas buvo ir pergalę pernai Singapūro etape iškovojęs ispanas Fernando Alonso, kuris, FIA teigimu, „jokiais būdais nebuvo susijęs su „Renault“ komandos vadovų bandymu pažeisti taisykles“.

Visas šis skandalas „Formulėje-1“ užvirė, kai iš „Renault“ komandos atleistas N.Piquet jaunesnysis prisipažino 2008-aisiais Singapūre buvęs paprašytas komandos vadovų – F.Briatore ir P.Symondso – tyčia sukelti avariją tiksliai suplanuotu laiku ir vietoje, taip suteikiant pranašumą ekipos draugui F.Alonso.

Sąmokslui išlindus į viešumą „Renault“ nedelsdama ėmėsi veiksmų – iš komandos buvo atleisti F.Briatore ir P.Symondsas, o ekipa viešai pareiškė nesiginčysianti su mestais kaltinimais. Būtent toks „Renault“ elgesys, anot pirmadienį paskelbto FIA nuosprendžio, padėjo komandai išvengti grėsusios griežčiausios bausmės – tiesioginio pašalinimo iš „Formulės-1“ čempionato.

„Tarptautinio sporto kodekso 151c straipsnio (Bet koks nesąžiningas elgesys ar veiksmas, siekiant pakenkti varžovo ar apskritai automobilių sporto interesams) pažeidimas nagrinėjamu atveju yra beprecedentis. „Renault“ ekipa ne tik sulaužė sąžiningos konkurencijos principus, tačiau padarė tai rizikuodama žiūrovų, trasos darbuotojų, kitų lenktynininkų ir paties N.Piquet jaunesniojo gyvybėmis. FIA WMSC tarybos manymu, komanda, be jokių abejonių, nusipelno būti nedelsiant pašalinta iš „Formulės-1“ varžybų. Vis dėlto atsižvelgiant į „Renault“ ekipos žingsnius – sąmokslą sukėlusių žmonių atleidimą bei norų bendradarbiavimą – bausmę buvo nuspręsta sumažinti iki dvejų metų lygtinės diskvalifikacijos“, – skelbė pirmadienį paviešintas  FIA WMSC tarybos nuosprendis.

Vos išgirdusi nuosprendį, kuris, anot „Formulės-1“ ekspertų, palyginti su nusižengimu, yra labai švelnus, „Renault“ komanda pareiškė sutinkanti su bausme.

„Labai apgailestaujame, jog atsidūrėme tokioje situacijoje. Norime atsiprašyti visos „Formulės-1“ visuomenės už tokį nepateisinamą poelgį. Nuoširdžiai tikimės, jog galėsime pamiršti šį įvykį ir visą dėmesį sutelkti tik į komandos ateitį“, – pirmadienį paskelbta viešame „Renault“ pranešime.

„Renaul“ komanda taip pat turės padengti visas FIA tyrimo išlaidas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas