Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Renault“ pristato naują 1,6 turbo „Formulės-1“ variklį

1,6 litro „Renault“ „Formulės-1“ turbo variklis
„Renault“ nuotr. / 1,6 litro „Renault“ „Formulės-1“ turbo variklis
Šaltinis: F-1.LT
0
A A

Vėlų pirmadienio vakarą „Renault“ išplatino pirmąją 2014 m. „Formulės-1“ čempionatui skirto 1,6 l V6 variklio su turbokompresoriumi nuotrauką bei suteikė daugiau informacijos apie naująjį savo inžinierių kūrinį.

Toliau triukšminga, tačiau patrauklesnė F-1

Naujasis agregatas jau kuris laikas bandomas ant stendo gamintojo bazėje Viry–Chatillon Prancūzijoje. Jis pakeis šiuo metu naudojamą atmosferinį 2,4 l V8 motorą. Gamintojas tikisi, kad ši technika padidins sporto patrauklumą žiūrovams ir plačiajai visuomenei.

„Tai bus geresnis įrankis bendrauti (su gerbėjais ir visuomene – red. past.) nei dabartinis V8 variklis. Susigrąžinsime fanus į „Formulę-1“, – tokiais žodžiais motorą pristatė „Renault Sport F1“ vadovas Jeanas–Michelis Jalinier.

„F-1 ir toliau išliks triukšminga – tai ir toliau bus labai agresyvus renginys. Net bandant ant stendo matyti, kokie staigūs ir aršūs pavarų perjungimai“, – antrino „Renault“ variklių technikos direktorius Robas White’as.

„Didelis raudonas įtaisas (Energijos rekuperacijos sistema – red. past.) tarp variklio ir pavarų dėžės taip pat paliks įspūdį.“

Klienčių skaičių nori mažinti, o ne didinti

Šiuo metu „Renault“ variklius naudoja 4 „Formulės-1“ komandos: „Red Bull“, „Lotus“, „Williams“ ir „Caterham“. Kitais metais prie jų turėtų prisijungti ir „Toro Rosso“. Prancūzai pažymėjo ateityje ketinantis ne didinti, o mažinti klientų ratą.

„Tikrai (motorus tieksime – red. past.) ne šešioms (ekipoms). Penkioms dar įmanoma, tačiau tai tikrai maksimali riba, nes norime teikti geras paslaugas“, – patikino J.–M. Jalinier.

„Man penkios tikrai daugiausiai, o jei sugrįžtume prie trijų ar keturių, būčiau patenkintas. Kai turėjome tris ekipas, jautėmės tikrai užtikrinti dėl savo pagalbos ir darbo lygio.“

Galios grandinės brangs

„Renault Sport F1“ vadovas užsiminė, kad naujieji varikliai su energijos rekuperacijos sistemomis komandoms kainuos apie 20 mln. eurų (apie 70 mln. litų) per sezoną – trečdaliu brangiau nei šiemečiai. Jis sutiko, kad kai kurioms ekipoms tai kelia rimtą galvos skausmą.

„Šiandien negaliu pasakyti tikslios sumos. Dabar sezonas komandai apytiksliai kainuoja 15 milijonų eurų: 10 milijonų už standartinį variklį ir 5 milijonai už KERS bei priežiūrą. Karštai 2014 m. bus artimesni 20 milijonų.“

„Mes esame labai susirūpine dabartine F-1 (ekonomine) situacija. Mes visi puikiai žinome, kad padėtis nėra gera. Dabar nei viena komanda, galbūt išskyrus tris, nėra patenkinta savo biudžetu, todėl turime būti labai atsargūs.“

Primename, kad sausio pradžioje savo 2014 m. „Formulės-1“ variklių pristatymą surengė ir „Mercedes“.

Charakteristika 2013 m. 2014 m.
Formatas V8, 90° V6 Turbo, 90° + 2 elektros varikliai
Darbinis tūris 2400 cm3 1600 cm3
Vožtuvai 32 24
Svoris 95 kg 155 kg, neįskaitant energijos kaupimo sistemos
Maksimalūs sūkiai 18.000 aps./min. 15.000 aps./min.
Oro padavimas Atmosferinis Vienguba turbina
Išmetimas 2 išmetimo vamzdžiai 1 išmetimo vamzdis, išvedamas variklio dangtyje
Kuro įpurškimas Netiesioginis Tiesioginis
Vidaus degimo variklio galia >750 AG >600 AG
Kuro kiekis lenktynėms Neribojamas 100 kg
Maksimali kuro tėkmė Neribojama 100 kg/h
Energijos rekuperacijos sistemos galia KERS: 80 AG 6 sek. per ratą ERS-H + ERS-K: 160 AG 30 sek. per ratą

 

F-1.LT
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas