Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 8d. 16:05

Rokas Baciuška išbandė „Dynami:t Energy“ komandos „Porsche“: lenktynininkas papasakojo, kas nustebino testų metu

Rokas Baciuška dalyvavo „Porsche“ testuose
Egidijaus Babelio nuotr. / Rokas Baciuška dalyvavo „Porsche“ testuose

„Dynami:t Energy“ komanda Estijoje, „Auto24 Ring“ trasoje, antrą ir paskutinį kartą prieš „Aurum 1006 km“ lenktynes treniravosi „Porsche 911 GT3 Cup“ automobiliu. Prie Manto Matukaičio, Andriaus Čilvino ir Paul August prisijungė ir Pasaulio ralio kroso čempionate važiuojantis lietuvis Rokas Baciuška. Sklandžiai praėję testai komandą nuteikė optimistiškai, po kiek daugiau nei savaitės Palangoje jie stengsis kovoti dėl aukščiausių pozicijų, rašoma pranešime.

Greitas iš pirmo prisėdimo

Šiemet prie „Dynami:t Energy“ komandos „Aurum 1006 km“ lenktynėse prisijungs vienas greičiausių Lietuvos lenktynininkų – Rokas Baciuška. Nors vaikinui dar tik 20 metų, jis automobilių sporto pasaulyje spėjo nueiti toliau nei bet kuris kitas lietuvis iki šiol – Rokas lenktyniauja Pasaulio ralio kroso čempionate su „GCK Competition“ komanda.

Kad jis ne iš kelmo spirtas lenktynininkas, parodė ir pirmieji testai Estijoje su „Porsche“. „Auto24 Ring“ trasoje šalia Pernu miesto jis buvo pirmą kartą ir pirmą kartą sėdėjo prie žiedinėms lenktynėms sukurto „Porsche 911 GT3 Cup“ vairo, tačiau jau per pirmąjį išvažiavimą į dar drėgną trasą, kiek paslidinėjęs, parodė konkurencingą trasos įveikimo laiką. Grįždamas dar turėjo pasitikslinti, kur yra įvažiavimas į techninio aptarnavimo juostą.

„Automobilis patiko. Kaip ir tikėjausi, jis važiuoja tarsi didelis gokartas. Didesni ratai, didesni gabaritai, bet lengvai suprantamas ir lengvai valdomas. Reikia šiek tiek žaisti su akceleratoriumi, neperspausti jo anksčiau, kitaip galas linkęs nuslysti, bet sukibimas nustebino“, – savo potyrius pirmą kartą pavairavus „Porsche“ papasakojo prie kiek galingesnių, 600 AG variklius ir visus varančiuosius ratus turinčių, monstrų pratęs Rokas Baciuška.

Vaikinas liko patenkintas ir naująją komanda „Aurum 1006 km“ lenktynėms Palangoje. Vyrai ne tik turi linksmus plaučius, bet ir yra greiti. Andrius Čilvinas dienos pabaigoje trasą įveikė per 1,17 min. laiką. Tokį rezultatą praeitais metais finaliniame Baltijos šalių ilgų nuotolių čempionato etape pademonstravo lenktynių nugalėtojai – broliai Gelžiniai, važiavę šiuo „Porsche“ automobiliu, kuris dabar atsidūrė „Dynami:t Energy“ komandos rankose.

Lygiaverčiai vairuotojai su aiškiu lyderiu

Kiek mažiau progreso per šią treniruotę parodė Mantas Matukaitis. Tai komandos lyderis bando aiškinti nemigos naktimi prieš testus. Paskutinį kartą treniruotė baigėsi liūdnai – „Porsche“ buvo apgadintas, o jo remontas truko beveik mėnesį.

„Pirmieji testai mums neatsakė į daug klausimų. Kadangi aš esu atsakingas už komandą, vaizdą prieš mūsų partnerius, už rezultatą, tai ir nepavyko užmigti prieš treniruotę. Kilo visokių minčių, kas būtų, jei vėl būtų avarija. Dėliojau B, C, D veiksmų scenarijus, nes iki lenktynių tik savaitė. Galbūt tie visi failai įsirašė į galvą ir važiavau mąstydamas kaip tik nesukulti mašinos“, – jau po treniruotės juokėsi Mantas Matukaitis.

Antroji treniruotė praėjo kaip niekada sklandžiai. Nustebino ir praėjusį kartą į sieną antrame rate atsitrenkęs ir pavažiuoti taip ir negavęs Paul August. Šį kartą jis lėkė atsargiai, tačiau demonstravo aukštą tempą, neatsiliko nuo kolegų. Paulas pripažino, kad po klaidos pirmuose testuose turėjo įvairių minčių, tačiau sėdus į automobilį ir ramiai prasukus kelis ratus pavyko priprasti prie „Porsche“ ir juo mėgautis.

„Mane labai nudžiugino kolegos. Panašu, kad Rokas bus greitesnis. Jo tempas treniruotėje labai aiškiai augo. O ir jis juk yra profesionalus lenktynininkas. O mes trys būsim labai arti. Nebus nei vieno, kuris temptų komandą žemyn, tad drąsiai galėsime dėlioti įvairiausias strategijas. Esame labai tolygi komanda su aiškiu lyderiu ir tai yra labai gerai“, – pastebėjimais po treniruočių dalijosi M.Matukaitis.

Kolektyvas apie norimas iškovoti pozicijas dar nekalba. Vis kartoja patarlę: „norėdamas finišuoti pirmas pirmiausia turi finišuoti“. „Aurum 1006 km“ lenktynės ilgos, trunka kone 10 valandų, tad vien tik didelio greičio čia neužtenka. Faktas, kad šiemet „Dynami:t Energy“ sieks kilti link įskaitos apdovanojimų pakylos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Interviu
Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas