Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 04, 20:51

Rokas Baciuška pateisino Rokio pravardę – laimėjo Maroko ralio greičio ruožą

Pasirodymus Maroko ralyje po permainingų vakarykščių lenktynių, sėkmingai tęsia keturratininkas Laisvydas Kancius ir motobagį vairuojantis Rokas Baciuška, kovojantis ir dėl pasaulio čempiono titulo.
Rokas Baciuška ir Oriol Mena pasaulio čempionate
Rokas Baciuška / MCH photo nuotr.

299 km greičio ruožas Sacharos dykuma aplink Laayouno miestą. Šios dienos greičio ruožas daugiausiai susidėjo iš nedidelių kopų or keletos klaidžių greitų vietų. Lauke tvyro beveik 40 laipsnių karštis, o navigacijai nepadeda ir stiprus vėjas, kuris pusto smėlį. Dėl to sunku naviguoti, sunku ir orientuotis.

Šios dienos greičio ruožas iš esmės yra klasikinis senojo Dakaro greičio ruožas, naudotas lenktynėse prieš tris dešimtmečius, kai Dakaro ralis vyko dar Afrikos žemyne.

Laisvydas Kancius – be problemų

Laisvydas Kancius šiandien pravažiavo be didesnių problemų. Svarbiausia, su technika viskas gerai, tik visiškai sudilo galinės padangos. Laimei, jos atlaikė visą greičio ruožą.

„Šiandien buvo labai karšta. Nebespaudžiau, vis tiek aukštų vietų po pirmos dienos nesėkmės nebeiškovosiu. Važiavau savo tempu ir vertinau šį greičio ruožą kaip gerą treniruotę prieš Dakarą,“ – po finišo sakė L. Kancius.

Ties maždaug dušimtuoju kilometru L. Kanciui teko paklaidžioti – kartu klaidžiojo dvi dešimtys motociklininkų ir keturi keturračiai. Labai klaidžioje vietoje lietuvis sukinėjosi aplink su visais ir prarado apie dvidešimt minučių. Tačiau svarbiausia, kad klaidžiojo ir Laisvydo konkurentai.

Antradienį Laisvydas Kancius preliminariai finišavo ketvirtoje vietoje savo klasėje, nuo greičio ruožo nugalėtojo atsilikęs beveik 40 minučių.
Bendroje įskaitoje Laisvydas Kancius likus dviems greičio ruožams yra trečias.

Rokas Baciuška – preliminariai laimėtas greičio ruožas

Rokas Baciuška važiavo beveik be problemų. Viena prakirsta padanga – tai tik smulkmena. Kaip ir dar viena navigacinė klaidelė, kuri kainavo, bet ne per daugiausiai laiko.

Preliminariai lietuvis laimėjo šį greičio ruožą ir padidino savo kraitį Pasaulio čempionato įskaitoje dar penkiais taškais bei dar labiau priartėjo prie pirmaujančių Austin Jones ir Marek Goczal.

Tiesa, keisdami ratą sportininkai negerai jį pritvirtino ir ratas nukrito kažkur viduryje dykumos. Už tai ekipažas gali būti nubaustas organizatorių. Tačiau kokia tai bus bauda – piniginė ar laiko, paaiškės tik vakare, po komisarų posėdžio.

„Šiandien buvo vėl baisiai karšta, vis dar sunkiai susišnekam su navigatoriumi, bet pamažu einame finišo link. Viskas gerai, tik neramu dėl to nelemto rato. Tikiuosi viskas bus geras,“ – po finišo sakė R. Baciuška.

Jeigu viskas taip ir liks, antradienį Rokas minute aplenkė artimiausią konkurentą, o bendroje įskaitoje lietuvis jau dešimčia minučių lenkia artimiausią konkurentą ir pamažu didina atotrūkį nuo savo priešininkų.
Iki Maroko ralio finišo lieka dar du greičio ruožai – po tris šimtus kilometrų reikės įveikti dalyviams pakeliui į finišą.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas