Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 09, 15:04

Roko Baciuškos kova su Lenkijos lenktynininku: lemiamos 13 sekundžių

„Abu Dhabi Desert Challenge“ lenktynės bagių įskaitoje pasiekė apogėjų. Likus vienam greičio ruožui iki finišo Rokas Baciuška išlieka antras, tačiau nuo trečioje vietoje žengiančio Lenkijos sportininko Michal Goczal jį skiria vos trylika sekundžių.
Rokas Baciuška pasaulio čempionato etape
Rokas Baciuška pasaulio čempionato etape / MCH nuotr.

Lenkas trečiadienį nutarė spausti ir pabandė atlikti tokį patį manevrą, kokį su juo kovodamas atliko lietuvis Dakaro ralyje. Tuomet paskutiniajame greičio ruože Rokas sugebėjo laimėti penkias minutes ir pakilti į trečią vietą.

Šįkart lenkas atsidūrė Roko pozicijoje. Trečiadienį ryte šiuos du sportininkus, kovojančius dėl antros vietos lenktynėse, skyrė keturios minutės.

Rokas lenktynes pradėjo ryžtingai, tačiau pamažu ėmė mažinti tempą, o lenkas tuo pat metu atvirkščiai – tempą didino. Rezultatas - R. Baciuška nusileido Lenkijos sportininkui 4 minutes ir 8 sekundes. Dabar kova dėl antros vietos pasiekė kulminaciją. Rytoj sportininkų laukia paskutinysis 209 km greičio ruožas, kuris ir nulems kas stos ant antro pakylos laiptelio.

Lenktynės vyksta tvyrant didžiuliam karščiui, kuris viršija net 40 laipsnių. Trečiadienį dar ir vėjas nurimo, tad lenktyniauti tokiomis sąlygomis yra tikras iššūkis. Visi dalyviai sako, kad tai gerokai sunkesnės lenktynės negu šių metų Dakaras ir neaišku, kaip jiems tektų atlaikyti dviejų savaičių lenktynes. Laimei, Abu Dabio lenktynės trunka tik penkias dienas.

„Nežinau kas buvo šiandien. Lyg ir viskas gerai, tačiau kažkaip nesivažiavo – jaučiuosi pavargęs. Gal karštis, gal psichologinis nuovargis, nes važiavom tomis pačiomis kopomis kaip ir antrą dieną, kai man buvo bloga. Lyg ir viskas gerai, tačiau rezultatas ne tas kurio tikėjausi,“ – po finišo pasakojo Rokas Baciuška.

Pirmoje vietoje žengia vyresnysis Michalo Goczalo brolis Marekas. Tad natūralu - šeima deda visas pastangas, kad galėtų užimti dvi aukščiausias podiumo pozicijas. Tik lietuvis R.Baciuška vis trukdo. Dakaro ralyje Rokas išstūmė abu brolius nuo podiumo, o Abu Dabyje įsikirto į jų tarpą.

Automobilių įskaitoje ir vėl greičiausias buvo Nasseras Al Attiyah su „Toyota“. Jis trimis minutėmis aplenkė Sebastieną Loebą („Prodrive Hunter“).

Bendroje įskaitoje tuo tarpu pirmoje vietoje užtikrintai žengia Stephane'as Peterhanselis („Audi“). Jis buvo ketvirtas, bet bendroje įskaitoje likus vos vienam greičio ruožui artimiausią persekiotoją lenkia daugiau kaip pusvalandžiu.

Ketvirtadienį lenktynės finišuos po paskutinio 209 km ilgio greičio ruožo. Primename, kad tai yra antrasis Pasaulio čempionato etapas. Pirmasis – Dakaro ralis - vyko sausio pradžioje Saudo Arabijoje.

LENKTYNIŲ rezultatai tiesiogiai

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas