Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Romas Austinskas – vienas kandidatų tapti LASF prezidentu

Romas Austinskas
Romas Austinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant Lietuvos automobilių federacijos prezidento rinkimams, bendruomenė kviečia Romą Austinską vesti profesionalų ir dirbti sporto naudai norinčių žmonių komandą.

Bendruomenė kviečia vadovauti federacijai

„Norą reikalingoms permainoms rodantys sportininkai ir renginių organizatoriai mane pakvietė vesti jų komandą. Šie žmonės yra geriausia ką Lietuva turi – aktyviausi sportininkai, geriausių renginių organizatoriai. Aš esu tikras, kad sunkiai dirbant mums pavyks pakelti šios sporto šakos reputaciją, įdiegti ypatingai reikalingas naujoves ir pagerinti automobilių sporto įvaizdį“, – pasakoja kandidatas į Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentus Romas Austinskas.

R.Austinskas akcentuoja, kad pastaraisiais metais automobilių sporte esminės problemos nebuvo sprendžiamos. Federacijos vadovai jokių svarbių naujovių nediegė, didžiausias ir opiausias problemas ignoravo bei dirbo „varydami seną vagą“.

Automobilių sporto įvaizdis pozityvus tiek, kiek jį kuria varžybų organizatoriai ir lenktynininkai. Tai ne stagnuojančios ir savo interesus tenkinančios federacijos nuopelnai

„Negalime prarasti dar keturių metų. Priimami žalingi sprendimai automobilių sporto plėtrai, reikalingiems pokyčiams, progresui ir skaidrumui užtikrinti. Automobilių sporto įvaizdis visuomenėje pozityvus tiek, kiek jį kuria kokybiškų varžybų organizatoriai ir Lietuvos vardą garsinantys lenktynininkai. Tai ne stagnuojančios ir savo interesus tenkinančios federacijos nuopelnai, tai gabių, užsispyrusių savo srities profesionalų darbo vaisiai“, – sako Romas Austinskas.

Komanda pasiruošusi dirbti

Ateinančius keturis metus automobilių sportą populiarinti ir vystyti Romą Austinską pakvietė dabartine situacija nusivylusi bendruomenė. Didelį norą prisidėti darbais prie reformos pareiškė „Halls Winter Rally“ organizuojanti komanda, „300 Lakes Rally“ organizatoriai, automobilių kroso bendruomenė, žiedinių lenktynių komandos bei stipriausi Lietuvos vardą pasaulio trasose garsinantys lenktynininkai.

„Nauja Lietuvos automobilių sporto federacija privalo būti sąžininga benduomenei, priimti nešališkus automobilių sporto ateičiai svarbius sprendimus. Taip pat, savo veikla užtikrinti automobilių sporto profesionalumą organizuojant saugias varžybas, užtikrinant sveiką konkurenciją ir lygias teises sąžiningai lenktyniauti visiems. Ir atverti mūsų lenktynininkams duris į pasaulines varžybas, kad būtų garsinamas Lietuvos vardas, renkama svarbi tarptautinė patirtis“, – sako Romas Austinskas.

Komandoje – savo sričių profesionalai

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Benediktas Vanagas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Benediktas Vanagas

Romas Austinskas permainoms automobilių sporte subūrė profesionalų komandą. LASF viceprezidento pareigoms eiti jis pasirinko puikiai žinomą lenktynininką, Lietuvos vardą geriausiose lenktynėse garsinantį Benediktą Vanagą. Taip pat, pasaulyje puikiai vertinamą automobilių sporto trenerį Joną Dereškevičių.

„Šie žmonės savo darbais įrodė, kad jiems rūpi Lietuvos automobilių sporto ateitis. Esu tikras, kad jų patirtis leis sukurti modernią, dinamišką, sportininkų interesus atstovaujančią bei puikų sportuojantį jaunimą ugdančią federaciją“, – sako R.Austinskas.

Sprendimą, kas artimiausius keturis metus vadovaus LASF, priims automobilių sporto bendruomenė. Iš reikalingą patirtį ir norą dirbti turinčių federacijos narių bus formuojami darbingi atskirų šakų komitetai. Jų laukia sunkus darbas – jų kuruojamos sporto šakos populiarinimas Lietuvoje, aktyvus dialogas su kaimyninėmis šalimis. O svarbiausia, užtikrinimas, kad mūsų sportininkams būtų suteiktos garbingo lenktyniavimo sąlygos.

Kalbasi su „Autoplius Fast Lap“

Romas Austinskas palaiko artimą ryšį su populiarios „Autoplius Fast Lap“ lenktynių serijos organizatoriais. Dabartinei LASF valdžiai produktyvios diskusijos su šį renginį kuriančiais asmenimis užmegzti nepavyko.

Suprantu šių „Autoplius Fast Lap“ organizatorių poziciją. Jie išreiškė savo nuomonę, kad su šiandien LASF vadovų pareigas užimančiais asmenimis nenori turėti nieko bendro

„Aš puikiai suprantu šių lenktynių organizatorių poziciją. Jie viešai išreiškė savo nuomonę, kad su šiuo metu LASF vadovų pareigas užimančiais asmenimis nenori turėti nieko bendro. Tačiau jie nori kurti įdomesnį ir saugesnį renginį visiems, todėl yra pasiruošę prisijungti prie naujos komandos“, – pasakoja Romas Austinskas.

Tai nereiškia, kad padėję porą parašų federacijos vadovai ir lenktynių serijos organizatoriai gyvens kaip gyvenę. Abi pusės sutaria, kad federacija turi padėti visiems organizatoriams kurti saugias lenktynes.

Lemiamas suvažiavimas

Kovo mėnesio pabaigoje vyksiančiame LASF suvažiavime 54 balso teisę turintys sporto klubai rinks naują federacijos prezidentą. Romas Austinskas viliasi, kad svarbų balsą atiduodantys klubai suvoks, kad dar vienas stagnacijos periodas automobilių sportui gali padaryti didelę žalą. 

„Šiandien ne laikas ir ne vieta likti abejingais. Atliktos apklausos rodo, kad automobilių sportas yra populiari sporto šaka. Tačiau mažėjantis dalyvių skaičius visuose čempionatuose, nesėkmingai įvykdytas WRC etapas, mažėjantis užsienio lenktynininkų noras varžytis mūsų šalyje rodo, kad be darbščios, profesionalios ir dinamiškos federacijos šviesios ateities nematyti. Tikiu, kad bendruomenė susitelks ir išreikš pasitikėjimą manimi ir dideliems darbams pasiruošusia komanda“, – sako į LASF prezidento postą kandidatuojantis Romas Austinskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas